| OneLifeOneLove a întrebat:

Am incercat sa'i spun mamei mele despre prietenul meu, dar a inceput sa tipe si sa'l faca in tot felul.
Asa ca nu i'am mai zis nimic.
Inca sunt cu el si sunt foarte fericita.
Daca nu l'as cunoaste, nu m'as mai certa cu mama degeaba, dar este un baiat super si nu as vrea sa'l pierd doar ca asa vrea mama.
Credeti ca e bine?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

E de apreciat faptul ca tu ai avut curajul si responsabilitatea sa-i spui mamei tale de faptul ca ai un prieten.Eu am 17 ani, o relatie de un an, iar mama a aflat de prietenul meu datorita faptului ca sta aproape si ne-a vazut impreuna de cateva ori.Motivul pentru care nu i-am spus e faptul ca si mama mea s-ar fi comportat la fel cum se comporta mama ta.Acum,insa s-a potolit, are cateva luni de cand ii vede si partile bune.
Mama ta se afla la perioada aceea de acceptare, cand incepe sa se obisnuiasca cu ideea ca ai o relatie ceva mai serioasa.Cu timpul o sa se calmeaze sa-i mai caute nod in papura si o sa-l accepte, mai ales daca vede ca si tu esti fericita.happy

3 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Trebuie sa asculti si de mama ta ca numai ea stie cum te-a crescut si cat de greu i-a fost.
Totusi ca sa nu renunti la iubitul tau, o poti face pe mama ta sa vada ce baiat de treaba este! Invita-l la voi, zii sa-i cumpere mamei tale florile ei preferate (un buchet sau o floare), si sa purtati o discutie toti 3!
Bafta muulta! (chiar ai nevoiewinking )

| DorelSudoru a răspuns:

Incearca sa o faci sa inteleaga daca nu poti sa continui relatia fara ca ea sa stie laughing ar fi o solutie daca nu intelege

| ady4alex a răspuns:

Bai deci asa mi s-a intamplat sh mie, iar mama mi-a luat telu sh calculatorul sh l-am pierdutsad a aflat ca am prieten din cauza mesajelor pentru ca nu le-am sters. A iesit foarte uratsad eu te sfatuiesc sa nu-i spui daca ti-a zis o data ca nu e de acord, vedeti cum va ascundeti.Bafta!