| retroboy a întrebat:

Salut..am eliminat sperma la fata pe burta, dupa ea a sters-o cu un servetel si aveam putin si pe mina si am sters-o si de pe mina cu servetelul. dupa asta i-am bagat degetul care tot l-am sters cu servetul, dar ma tem ca sa nu fi ramas spermatozoizi si sa ramie fata insarcinata..sau nu e posibil asta ..va rog ajutati-ma!

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
o femeie ramane insarcinata doar cand savarsesc actul sexual cu penetrare si eliminare in ea..nu cu degetu/nu cu pixu/nu cu morcovu se ramane gravida.
daca nu ai scapat ceva in ea, nu are cum sa fie gravida, totusi e bine peste 14 zile sa faca un test de sarcina.
doar voi stiti cum v-ati jucat minte de copilasi imaturi.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

In conditiile descrise de tine NU. Daca penetrarea nu s-a produs, atunci puteti sta linistiti.
NU sa de usor se poate ramane insarcinata.

| Felys a răspuns:

Nu de la deget poate ramane ci de la faptul ca ati facut sex neprotejat

| retroboy explică (pentru Felys):

Noi nu am facut sex neprotejat.Eram protejat si toata treaba asta a durat putin pentru ca eu m-am razgindit si am scos perzervativul, iar ea mi-am facut placere intr-un alt mod si atunci am si e ejaculat pe burta! Dar cu o zi inainte de asta i-am bagat-o de 2 ori fara perzervativ, NU MAI MULT! si dupa iarasi mi-a facut placere dar, am ejaculat deja jos(asta cu o zi inainte de asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intretii relatii sexuala fara prezervativ este posibil ca partenera sa ramana insarcinata deoarece in timpul actului sexual penisul elimina sperma fara a ne da seama ( cate putina dar este de-ajuns pentru a ramane insarcinata )

| prizeFTW a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca este posibil.Cantitatea de spermatoizi ar fi insuficienta pentru a concepe fatul.Adica sperma era vizibila cu ochiul liber? Dar este posibil pentru ca atunci cand un spermatoid un ovul matur si il penetreaza, ovulul va fi fecundat.(Adica? = La suprafata ovulului apar modificari ale invelisului proteic care au rolul de a impiedica patrunderea unui alt spermatoid. Mai pe "romaneste" daca un spermatoid penetreaza adica intra intr-un ovul matur, in acel ovul ramane doar spermatoidul respectiv, altul neputand sa penetreze ovulul ) Sper ca ai inteles ceva. Oricum poate face un test de sarcina. Dar sa nu ia anticonceptionale pentru ca este crima (din primele momente ale conceperii are viata si este pacat pentru voi crestinii si cei care credeti in Dumnezeu) si poate avea reactii adverse, unele femei au murit de la anticonceptionale.Cati ani aveti?

| retroboy explică (pentru prizeFTW):

NU! Eu doar stiu ca e de ajuns un mic-mic spermatozoid, care e imposibil sa-l vezi cu ochiul liber si gata fata risca sa fie insarcinata, dar eu dupa ce am ejaculat la dinsa pe burta ea indata a sters-o cu un servetel, dar avem si putin pe mina si dupa ce am sters cu acel servetel umed sa nu fi ramas ceva. Dupa am bagat un deget dar nu adinc, asa pe jumate!

| retroboy explică (pentru prizeFTW):

14,16((
Sincer n-am vrut sa ajungem la asa ceva.Bine e ca m-am oprit

| ONElena11 a răspuns:

Nu a ramas insarcinata, stai linitit

| cappytempo a răspuns:

Crezi ca asa usor se ramane gravide?
prietenul meu se termina in mine de ceva vreme si eu nu raman.Stai flex, nu a ramas gravida de la niste stropi.

| skillet3340 a răspuns:

Nu exista tati stai lin e prea putin trebuie o cantitae mai mare putin happy

| teo2345 a răspuns:

Pai cred ca nu, dar de acum sa va protejati!

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Stai linistit! Nu a ramas gravida 100%