| anonim_4396 a întrebat:

Am mai postat intrebare: E un baiat care-l cunosc de 2 ani si ma place ff mult, plange cand ne certam, tine la mine, nu injura, nu are prieteni inaf de mine, un baiat si 3 colegi... E urat si zic asta fiindca pur si simplu e, nu-s genul care sa judece dupa cum arata fiindca nici eu nu-s model.Revenind,el zice ca nu se va casatorii, ca nu va avea copii. Uneori plange si nu vb cu nimeni pb asta eu stiu fiindca i-a zis cmbp al meu care e si al lui.Are 15 ani.Eu nu il plac decat ca prieten.Acum noi 2 suntem certati dar am auzit ca iar a plans pe tema asta si nu imi place sa vad pe cineva simttindu-se asa. El doar cu mine vb deschis, ce as putea s ii zic ca sa il consolez?

5 răspunsuri:
| NoRestForTheWicked a răspuns:

Fii sincera si directa!
Spune-i ca nu va fi nimic niciodata intre voi mai mult decat prietenie, dar tu esti dispusa sa-i fi prietena.
Si spune-i sa nu mai planga atat ca de aia are coa*e, ce dracu?!
Trebuie sa ai demnitate si sa lupti oricat de greu ar fi, sunt milioane care ar visa sa fie in lcul lui!
Zii sa se trezeasca!

| Jables1 a răspuns:

Sincer? ii dai 2-3 palme si ii zici sa fie barbat ce naiba. ii prezinti situatia cum ca nu tu il placi, si gata. la 15 ani sa fi asa, e o problema. are caracter de 10 din cate ai spus tu. succes

| Mitsuri10 a răspuns:

Pai sincer ar fi ok daca i-ai spune ca nu vrei sa-i ranesti sentimentele si ca tu nu vrei pur si simplu.Ca e mai bine sa fiti amici si atat ca esti o persoana care nu este genul lui si gata. Sper ca te-am ajutatwinking.

| BlackOrangee a răspuns:

To the brozone with him laughing)! No offence e o femeie si jumatate!

| vlase11 a răspuns:

Spune-i ca tu il iubesti ca pe un frate si ca ii vei fi mereu alaturi