| Kattth a întrebat:

Am nevoie de sfaturi...Ieri eu si prietenul meu am avut o cearta foarte aprinsa la munte, ne-am impins, am tipat unul la altul, eu chiar l-am injurat, totul a pornit de la mine, e vina mea, sunt prea impulsiva si prea geloasa. Apoi am ajuns acasa la el si mi-a zis sa imi strang toate lucrurile si sa plec ca nu mai vrea sa ma vada. Zis si facut, am strans tot si am plecat. Am plans foarte mult dar mi-a zis ca i s-a luat de mine de ceva timp, insa tot spera sa ma schimb. Stiu ca este doar vina mea ca ne-am despartit, el nu mi-a gresit absolut cu nimic, chiar s-a comportat exemplar cu mine. Ma doare sufletul acum cand realizez ca am fost atat de oarba si nu am apreciat ce am avut langa mine. Il iubesc mult si as incerca orice sa il am inapoi. Daca mi-ar da o sansa m-as schimba si i-as acorda toata libertatea care o vrea si intelegerea...Astazi o sa ne intalnim sa ii dau ce are el la mine, o sa fie ultima intalnire daca nu fac ceva, ajutati-ma va rog cu sfaturi, cum sa ma comport cand il vad, ce sa ii zic, etc. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astazi cand va intalniti, roaga-l sa iti acorde sansa de a-i explica ce se intampla cu tine. Spune-i ca nu vrei sa fii asa, dar uneori nu te poti controla si mai ai de lucrat la capitolul asta. Spune-i ca-l iubesti si ca nu vrei sa-l pierzi. Sa fie alaturi de tine, deoarece ai mare nevoie de el.
Daca iti acorda o sansa, profita de ea.Nu mai fi geloasa, deoarece o sa-l pierzi dintr-o prostie. E doar in capul tau! Nu te mai gandi la tampenii si apreciaza-l. Degeaba exista iubire, daca nu lasati unul dupa altul, daca exista gelozie excesiva.

Intelege ca e al tau si doar al tau!

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

"eu chiar l-am injurat, totul a pornit de la mine"
+
"Am plans foarte mult"
+
"Ma doare sufletul acum"
+
"Il iubesc mult si as incerca orice"

=> Esti bolnava!
Nu e gluma, gelozia excesiva e o boala psihica. Nu trebuie sa iti fie rusine, tratamentul e usor, terapia costa mult dar merita.

Iti recomand sa apelezi la un specialist.

Vorbesc la modul cel mai serios, nu se poate sa ai up-down's in halul asta.

Ori il iubesti si il respecti, niciodata nu ridici mana la barbat, ori traiesti cu un castrat psihic care din "da draga asa e ca tine" nu te scoate.

E decizia ta, dar te rog mult tine cont ca ai nevoie de terapie.

Sanatate!

Daca nu rupi raul din radacina acum, s-ar putea sa fie cam tarziu peste cativa ani cand deja lumea isi va fi format impresia negativa despre tine.

| AlexeHellsing a răspuns:

Salut, vreau să nu fie asta ultima noastră întâlnire, ce să-ți zic...

| CorNNeL a răspuns:

Daca il iubesti chiar daca el nu te vrea asta nu este un motiv bun sa renunti, se parte ca el te completeaza in materie de iubire nu? Eu zic sa ii arati cat de mult il iubesti incearca sa-i zici asta incearca sai dai un sarut, incearca sa-l faci sasi aminteasca de zilele frumoase pe care leati trait impreuna de curand, Succes draga mea.

| Kattth explică:

Va multumesc de rapsunsuri! Sper sa mearga totul bine.

| e1xtz a răspuns (pentru Kattth):

Arata-i mesajul care l-ai postat aici. poate cu el inca mai ai orgoliu sa nu ii spui tot cum simti..aici ai reusit sa recunosti