| jazardHahs a întrebat:

Am o amintire care ma macină acum 4 ani cand eram clasa a 8 a a venit o fata la noi in clasa si am fost cum sa zic vrajit timp de 1 ani am iubit o fara sa stie deoarece ea statea cu baieti smecheri chiar daca era o fata sensibila si cuminte, acum am ramas cu intrebarea daca a fost reciproca era in spatele meu isi arunca din lucruri pe jos si ma ruga sa i le dau ne tachinam unu pe altul acum ea se uita la mine eu la ea cand venea de la tabla dar imi era rusine sa ma bag in discutie cu ea spre finalul anului s-a mutat in spatele clasei, iar eu in fata cand ma intorceam la ea se uita la mine si nu se ferea cand ma uitam la ea ma observa si se uita si ea la mine era posibil sa ma placa si eu ca orbul sa nu imi fi dat seama? Mentionez ca la banchet s-a uitat numai la mine cand ieseam afara se uita pe geam dar de multe ori mergea cu inca o fata si un baiat mai smecher sa fumeze nu cred ca si ea, si cand statea la masa se uita la mine sau poate ca asa mi s-a parut, problema e ca am crezut ca e o dragoste copilareasca faza e ca si acum o iubesc si numai la ea ma gandesc dar de 1 an incerc sa ma resemnez, mi am vazut toata viata langa ea nu am iubit alta fata ca pe ea. Ce as putea face? Ma placut vreodata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In una dintre numeroasele zicale se spune/afirma : ''copilul care nu plange, nu primeste tata''. Esti exact in aceeasi situatie cu cea a copilului care risca sa moara de foame din simplul motiv ca... nu plange. Fiindca colega ta NU are : cum? in ce mod? sau de unde? sa stie catusi de cat cert sau sigur care ar putea fi si cu atat mai mult care sunt de fapt sentimentele tale reale fata de persoana ei cea ai vrea sa faca sau sa-ti spuna? Probabil ca inca asteapta pana ce ii vei spune in mod concret ceva sau... se va satura.

| Andreeush a răspuns:

Ori încerci să vorbești cu ea ori o uiți.
Până când o să îți pierzi timpul?
Fete mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce romantic. Zici ca e scenariu de telenovelă. Un an sa visezi la o fată pe care nu o vei avea, iar ea poate nici nu are aceleași sentimente.

| jazardHahs explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de ce comentezi aiurea doar sa urci si tu in clasamentul acela ciocul mic

| anonim_4396 a răspuns (pentru jazardHahs):

Nu degeaba ca visezi ca vrabia la mălai la aceasta față pe care nu o vei avea niciodată. După cum reactionezi la comentarii îmi arăți că ești un om frustrat incapabil de a aborda o persoana față în față. Dacă te crezi mare macho, atunci spune-i în față ce sentimente ai. Timp de un an visezi, iar ea își vede de viață liniștită. Cine știe, poate are deja pe altul. Apoi te trezești la o vârstă și te întrebi "oare eu de ce sunt singur?". Păi, uite de ce. Iar ciocul mic poate tu. Ai creat o postare, ai cerut un răspuns, eu ți-am spus din punctul meu de vedere. Fie îți place sau nu, accepta situația. Ești doar un copil, ar trebui sa te maturizezi apoi să te gândești la relații. De fapt nici măcar nu știi ce e dragostea cu adevărat.

Și învață să scrii corect gramatical, apoi să îți fugă ochii după fetițe. O seară plăcută îți doresc!

| Spartacus12345 a răspuns:

Usurel. Daca esti asa de sigur ca se uita intr-una la tine normal ca te place. Puneti si voi niste intrebari... nu mai sta atata cu gandul la ea daca nu ii dai mesaj, nu mai tii legatura cu ea.