| flaby a întrebat:

.. de unde vine focul (lumina) care este inpartita la ora 12:00 de paste (cand preoti striga "veniti de luati lumina")?
PASTE FERICIT happy happy
scuze pentru categ dar e cea mai vizualizata big grin

Răspuns Câştigător
| Cristian3 a răspuns:

Pai... lumina vine din Ierusalim ca acolo se intampa sa zic minunea cand lumnina se aprinde in biserica atunci cand este goala si parintele vine i-a lumina o imparte acolo apoi este trimisa la toate lacasurile de cult crestin -ortodox! sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Pai vine de la Ierusalim, acolo un preot se roaga sau nu stiu ce tot spune la mormantul lui Iisus si din senin se aprinde o lumanare sau ce se aprinde si de acolo o trimite mai prin toate tarile si orasele (in care sunt crestini)

| H4cK3r a răspuns:

"lumina vine din Ierusalim ca acolo se intampa sa zic minunea cand lumnina se aprinde in biserica atunci cand este goala"

"Pai vine de la Ierusalim, acolo un preot se roaga sau nu stiu ce tot spune la mormantul lui Iisus si din senin se aprinde o lumanare"

"deci intra in altar cu 33 de lumanari in fiecare mana fara chibrituri sau altceva de aprins se roaga ceva timp apoi cica se coboara o lumina"

vorbele unor oameni indoctrinati/orbi/spalati pe creier.e trist ca in secolul 21 oamenii mai cred ca din cer coboara "o lumina" care aprinde lumanariile preotului oh go on.

| SerjRap93 a răspuns:

Nu chiar la toate lacasurile doar la cele care doresc sa o primeasca si povestea cu preotu ala nea ziso profa de religie anul trecut
deci intra in altar cu 33 de lumanari in fiecare mana(nu ma intreba cum le tine) fara chibrituri sau altceva de aprins se roaga ceva timp apoi cica se coboara o lumina si iese cu lumanarile aprinse si partea cea mai tare ii ca nu stiu cat timp flacara aia nu te arde adica poti sza tii mana pe ea