| Razorblade a întrebat:

Am o intrebare destul de dubioasa.

Care este diferenta dintre Breakdance si Bboy? Sau este acelasi lucru?
As vrea sa-mi dati un link cu fiecare. Sau cel putin un preview pentru break-dance va rog frumos.
- Multumesc anticipat
- Scuzati categorie, dar e cea mai populata, si ma nevoie de un raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| Jigsaw a răspuns:

Breakdance e stilul de dance iar cel care practica Breakdance se numeste bboy in cazul unui practicant de sex masculin sau bgirl in cazul in care practicantul de sex feminin.

| Razorblade explică (pentru Jigsaw):

Dar are vreo legatura breakdance-ul cu asa-zisul dans in stil "robot"?

| Razorblade explică (pentru Jigsaw):

Are vreo legatura breakdance-ul cu asa-zisul dans in stil " robot "?
http://www.youtube.com/watch?v=UYFDYX4i2EY - Gen asta? Nu e popping link-ul precedent?

| Jigsaw a răspuns (pentru Razorblade):

Sunt mai 4 elemente de breakdance: Top/Downrock, Power, Freeze si Suicide.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bboy.ogg gasesti un video clip acolo care le arata pe toate.

5 răspunsuri:
| Razorblade explică:

Dar vreo legatura breakdance-ul cu asa-zisul dans " in stilul robot "?

| Misirgic_Cristina_1998 a răspuns (pentru Razorblade):

Da. Se numeste "locking" si este un stil de dans care face parte din street dance.