| Loredana96 a întrebat:

Am o intrebare mai mult pentru baieti?
E adevarat ca cind iubiti o fata vreti s-o aveti din toate punctele de vedere? Dar daca ea nu este de acord, e posibil sa va abtineti?

11 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Iubirea este confundata cu dorinta sau cu nevoia. Un mijloc splendid de a manifesta iubirea pentru un om, este sa-i respect libertatea de a alege.
Iubirea amestecata cu nevoi personale nu este iubire daca constrangi libertatea celuilalt.
Scopul meu este sa iubesc, iar mijloacele de care dispun sunt, sper, variate:
sa protejez, sa alint, sa mangai, sa apreciez, sa respect, sa comunic, sa laud, sa fiu atent, sa incurajez, sa iert, sa sfatuiesc, sa am incredere si...restul vine de la sine!winking

| BizSinir a răspuns (pentru Cronki):

Pardon?! te cunosc cumva? rolling on the floor
Nu credeam! laughing Mvai... ma surprinzi rolling on the floor

| DeathIncarnate a răspuns:

Vreau s-o am din toate punctele si pozitiile, mai e scurt s-o dominhappy
Pot sa ma abtin, doar daca e pe STOP, e destul de greu sa nu ii dau PLAY

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da desigur.Tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am rabdare da, dar daca trece un anumit timp si nu exista acea chimie intre noi m-as simti ca ultimul rahat pentru ca nu e atrasa de mine si in acel fel. bine zice cineva mai sus, la 15 ani chestiile astea sunt "frumoase", dar dupa un timp te simti "urat" si restul.

| Xpressurself a răspuns:

Vreau sa ma simt bine cu acea fata, desigur ca te abtii daca nu este pregatita si astepti pana are incredere in tine.
majoritatea fetelor merg pe principiul acesta, sa-l lase pe baiat sa astepte pana simt ele ca sunt pregatite. daca el cedeaza pe parcurs inseamna ca nu a vrut niciodata mai mult decat sex. daca te iubeste asteapta pana il lasi tu. daca nu te iubeste gaseste un motiv sa plece, te face in toate felurile etc.

| Xpressurself a răspuns:

Se numeste testul rabdarii. numai cel ce iubeste poate sa aiba rabdare.
de la o luna la 6 luni fara retineri pana stii cu siguranta pe cine ai langa tine.

| Mirke a răspuns:

Normal, daca o iubesc cu adevarat, incerc sa o inteleg, este o persoana ianainte de a fi fata, si imi este prietena inainte de a fi iubita, daca nu simt asa, o tratez ca pe un obiect sau o carpa si fac ce vreau cu ea, nu riposteaza, ca e a mea! Deci nu iti fie frica sa refuzi! Daca e om va intelege daca e animal, trebuie, dresat, inchis sau impuscat! Nu te lasa posedata!

| MrNob0dy a răspuns:

normal ca ma voi abtine. atat timp cat o iubesc ii voi respecta decizia.