| rafy07 a întrebat:

Am o mare dilemahappy Recent, in urma cu 2 luni am intalnit o tipa. Initial am iesit de cateva ori si apoi eu nu am mai cautat-o. Dupa care ea m-a sunat sa ne vedem. Ulterior am intrat in relatie. Ea fiind divortata, mi-a facut cunostinta cu copilul ei. Au fost 2 luni profunde, am mers in vacante, oras etc. Ulterior ceva s-a rupt. Ea a fost f atrasa in prima faza de mine si dupa cateva scene de gelozie facute de mine, am luat si mici pauze de cateva zile pentru ca zicea ca s-a saturat sa o tot acuz. Ea e si mai serioasa de fel si mai dura.Dar cu toate astea tot ea ma cauta, dormea la. mine, iesea de fiecarr data cand o invitam in oras. Etc. Ba chiar mai mult mi-a finantat zilele trecute afacerea cu o suma f mare. Dar o vad mai rece, mai absenta. Ea trece si printr-o perioada mai stresanta la job, acasa etc. Sa fie starea asta din cauza problemelor ei sau din cauza ca s-a plictisit de mine? Dar ciudat e ca se autoinvita la mine. In conditiile in care uneori joaca dur si nu da nici un semn cand gresesc cu ceva. Cum ma sfatuiti sa procedez? Sa-i fiu alaturi in momentele astea mai grele si sa -i arat ca imi doresc relatia? Sau sa-i fiu alaturi in problemele ei dar distant in relatie? Cum o pot starni? E clar ca ceva e din partea ei ca altfel nu ar fi iesit, nu ar fi acceptat sa plecam in weekend cu copilul, nu mi-ar fi acordat imprumutul. Pt ca ne stim totusi doar de 2 luni.

Apreciez timpul vostru pe care l-ati alocat citind si astept sugestii!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fii tu însuți.

| SG1995 a răspuns:

Ea are un copil si un serviciu, si probabil mai multe pe cap ca tine, deci incearca in felul ei sa jongleze lucrurile, banuiesc ca esti mai tanar ca ea, lucru care o poate face sa simta nesigura, adica tu nu ai nicio obligatie in aceasta relatie, si probabil de aia si oncearca sa fie distanta, tu poti pleca oricand si nu vrea sa simta ranita. In acest caz situatia e destul de clara, fa-o sa inteleaga ca nu te poate pierde asa usor, arata-i asta prin fapte, fi alaturi de ea si emotinal si in problemele ei, daca vede ca te implici, ea va capata incredere in tine si se va implica mai mult emotional, va fi mai deschisa.

| Andreea7875 a răspuns:

Cred ca se simte obligata sa te finanteze ca sa ramai cu ea

| rafy07 explică (pentru Andreea7875):

Obligata? Nu ar avea de ce...De ce m-ar tine langa ea in conditiile in care cand ne-am cunoscut a zis ca nu ramane prietena cu fosti iubiti. Cine le mai intelege pe femei?!happy