| different a întrebat:

Am o mare problema.straight face Am o relatie sexuala cu prietenul meu de 5 luni. Totul a mers super am fost mereu amandoi satisfacuti. Aveam 3 orgasme intr. un numar si el isi dadeau uneori drumul de 2 ori.Brusc nu ma mai excit... El tot are apetit sexual totul e ca inainte dar eu nu... Vreau sa am contact sexual cu el dar pur si simplu numai pot ajunge la orgasm. Ma gandesc ca si pozitia e de vina.Nu prea am incercat ceva nou. Tin sa mentionez ca el e primul la mine insa el are mai multa experienta. Cum pot reveni la normal sau ce sfaturi imi puteti da? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Cred că atât tu cât și partenerul tău vă concentrați pe aspectul genital al sexului. Orgasmul este scopulși neatingerea sa este o problemă, dar nu ar trebui să fie așa. Nu trebuie să fie un automatism, ceva făcut d dregul de a fi făcut pentru că în felul ăsta ajungi să te saturi sau să nu mai fie suficient ca în cazul tău.
Sfatul meu este să vă concentrați mai mult pe aspectul joacă, să vă descoperiți zonele erogene, să aveți preludiu de câteva zeci de minute, nu așa la repezeală. Să faceți dragoste mai rar, nu zilnic, o dată, sau de două ori pe săptămână ca să crească dorința. În celelalte zile să evitați atingerile erogene. Când faceți dragoste faceți dragoste frumos, cu pasiune. Cu dezbrăcatul reciproc, cu masaj, mângâieri, e o joacă până la urmă și o mare plăcere. Lasă-l să te stimuleze înainte de a te penetra. Femeile ajung mai greu la orgasm, e nevoie fie să dureze mult erecțialui (ceea ce nu se prea întâmplă la toți băieții) fie să fii super excitată. Dacă te stimulează clitoridian manual sau oral până ai orgasm sau până ajungi aproape de el, se ajunge lao fază de platou a excitației de la care e foarte ușor să urci la orgasm. Femeile au avantajul că pot rămâne pe acest platou și pot avea orgasme multiple. Poți încerca și stimularea orală, mult mai plăcută pentru orice femeie dacă depășești bariera psihologică și te relaxezi când primești acest semn de iubire.
Foarte puține femei reușesc să aibăorgasm doar prin penetrare. Nu se umezesc bine, e dureros uneori, el își face însă numărul, ejaculează și te lasă cu ochii în tavan, tânjind după acel orgasm... și e o senzație neplăcută total pentru că dacă nu îl ai, se acumulează o tensiune în pântecele tău care e greu de suportat, poți fi irascibilă și a doua zi de asta. Așa că dacă se mai întâmplă să ejaculeze înainte să ajungi la destinație, spune-i să nu te lase așa, începută și neterminată, și să-și pună degețelele sau limba pe prăjiturică.
Poziția cea mai stimulantă pentru majoritatea femeilor este așa numita doggy style, pe la spate. Unghiul penisului este optim, și testiculele stimulează ușor zona clitorisului.

| different explică (pentru raspunz):

In seara asta am avut contact sexual cu el. Am incercat de mai multe ori sa ajung la placere chiar si dupa ce el a terminat.Nu m-a lasat cu ochii in soare pana acum, mereu a incercat sa ma satisfaca complet daca el era. Eu prefer pozitia doggy style, pana acum numai in ea am avut orgasm dar de la un timp s.a taiat firu si nu mai ajung la placere...

| raspunz a răspuns (pentru different):

Poate este o altă cauză, poate ești stresată și nu te relaxezi calumea. Poate insistă prea mult cu stimularea pe o anumită zonă. Încearcă să te masturbezi singurică la baie, când ești complet relaxată. vei avea orgasm ușor și vei ști ce îți place, apoi îi vei putea spune și lui cum să o facă.
Și e foarte foarte foarte important preludiul. Dacă e insuficient e foarte greu să ajungi la orgasm.
Dacă nu reușești nici singurică este posibil să fie vorba de altceva, dar nu ai alte simptome, cum ar fi tulburări de ciclu menstrual, durere sau depresie, cel puțin nu ai pomenit nimic de asta.

Când faci dragoste lasă grijile la o parte, nu te mai gândi la nimic, bucură-te de iubitul tău și plăcerea va veni de la sine.

10 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Pai cind aveai orgasm cum era? asa trebuie sa faci sh acum ca sa-l ai, depinde mult de pozitie, de placere, de dorinta da al simti, al avea, incercati ceva nou, ceva care sa va excite pe ambii.

| different explică (pentru Roxana121):

Cand aveam orgasm ma simteam super.nu pot exprima in cuvinte euforia care ma cuprindea in acel moment.Am aceeasi dorinta, cum spuneam el inca se excita...Probabil ca pozitia e de vina.Dar chiar nu am idee ce pozitie sa folosim plus ca eu nu am experienata.

| Roxana121 a răspuns (pentru different):

Lasal pe iubitu tau sa te inveti sa experimentati in doi, sh se va primi zic eubig grin

| sylarz a răspuns:

Ii faci un blowjob apoi il pui si pe el sa ti faca laughing si totul va fi ca inainte laughing

| jupiterestru a răspuns:

Incearca ceva nou,fetis-uri,capra, 69, pe birou, in bucatarie,pe covor,pe tavan, anal, oral etc

| onoriu a răspuns:

Incerca mai cv mai nou, ce iti trece prin cap in omentul ala aia sa faci si ai sa iti revi la normal

| AnnaBaa a răspuns:

rolling on the floor LOL. atarna-te de perete cuu capu' in jos rolling on the floor