| ionica_7509 a întrebat:

Am o mica nelamurire. acum cateva zile am facut prima data sex cu iubitul meu, am folosit prezervativ nu aceasta este problema...insa inainte de actul propriu zis "ne-am mai jucat putin" el atingu-ma cu penisul umed. Tin sa mentionez ca atunci eram inca virgina, la menstruatie si aveam si ob inca. exista vreun risc de sarcina?

5 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

Dacă situaţia stă aşa cum ne-o relatezi, n-a fost niciun risc. Aveţi însă grijă pe viitor! Jucaţi-vă, faceţi în aşa fel încât penisul umed (sau mâinile umezite de la) să nu ajungă în zona vulvei. Lichidul care umezeşte penisul poate conţine (în concentraţie mică, e adevărat), şi spermatozoizi.

| Baton a răspuns:

Atingandu-te mai exact unde?
pentru ca daca te atinge pe burta nu cred ca e problema dar poate pe interior ar fi.un medic specializat in asa ceva iti ofera toate raspunsurile de care ai nevoie

| Ramona3766 a răspuns:

Cred ca e putin probabil, daca s-a intamplat asa cum spui. Oricum ar fi...sansele de a lua o boala cu transmitere sexuala exista. Ai grija in continuare si o zi buna!

| maryana_1297 a răspuns:

Intreaba un specialist! du-te la doctor! nu se stie...

| ionica_7509 explică:

+ ca dupa aceea m-am si spalat.deci sansele sunt si mai mici nu? si mi-a mai venit si menstruatia inca vreo 2 zile( oricum eram cam in ultimele zile).