| madutzaaa_1569 a întrebat:

Fetelor va rog am nevoie URGENTA de ajutor! Iau anticonceptionale Yasmin de vreo luna si acum putin timp prietenul meu m-a penetrat usor cu penisul deoarece sunt virgina si na...ma rog. eram pe stop si NU am folosit prezervativ! urmatoarea zi am luat anticonceptionalele yasmin si inca vreo 7-8 zile dupa...multi ar spune ca nu exista niciun risc pentru ca iau si anticonceptionale si eram si pe menstruatie.insa acum 2 zile am vomitat pentru prima data in 10 ani (apropo am 15) si imi este foarte frica deoarece acesta este unul dintre simptomele unei sarcini.si ma doare si burta. iau Yasmin pentru ca am un ovar drept mai mare si am dereglari mari cu ciclul.insa astazi sunt deja in a 26-a zi de menstruatie si imi este frica deoarece problema asta poate fi cauzata de mica mea experienta.pliz help

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Sărut mînuțele, nu te gîndi la avort, posibil să fi rămas însărcinată, dar de ce face-ți voi lucruri permise doar adulților, tu ești mică, nu ai nevoie de un copil, tu ești un copil. La vîrsta ta ar trebui să ai alte ocupații, nu făcut copil. Vorbește cu mama ta și explică-i situația.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Trebuie să mergi la medic iar dacă ai rămas gravidă să faci urgent un avort

| TeoPT a răspuns:

Fă un test de sarcină. Dacă iese pozitiv, vorbește cu părinții tăi și fă avort. Doar nu vrei să-ți distrugi viața și în special adolescența, să naști, să îți abandonezi studiile și să stai la cratiță cu plodul în timp ce restul își construiesc un viitor, printre care și "prietenul" tău? (Fii sigură că nu o să îi pese deloc de tine, dacă te-a f***t și neprotejat).

Baftă

| Esperança a răspuns:

Vai saracuta de tine dar unde ti-a fost capul cand te-ai culcat cu "prietenul" tau?

| bia0000 a răspuns:

Du-te si ia-ti un test de sarcina si fa-ti o programare la ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce idioata esti. Anticonceptionale la 15 ani? Cine dracului ti-a prescris.

| YoDeiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti proasta si vrei sa faci copii de la varsta asta asa iti trebuie!