| catanaandrei a întrebat:

Am o prietena de la casa de copii si parintii mei nu sunt de acord cu relatia asta. Voi ce parere aveti? Astept raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Din punctul lor de vedere diferentele dintre voi sunt prea mari. Tu ai familie, ea nu. Tu ai scoala, ea probabil nu. Ea are niste traume cel mai sigur in spate si e dificil sa ai de'a face cu cineva de genul asta. Ea nu are educatie.
E normal ca ai tai sa aiba niste obiectii si motive de ingrijorare. Pe de alta parte nu e nici vina ei ca are viata pe care o are si sunt atatea exemple de persoane care provin de la casa de copii care si-au croit o viata foarte frumoasa.
Depinde si ce varsta aveti, depinde de ea daca are planuri de viitor, sa-si faca niste studii etc.
Oricum vad ca ai tai nu ti-au interzis sa fii cu ea ci doar nu prea sunt de acord.Deci poti sa iti vezi de relatie si sa incerci sa faci sa fie bine.
Poti eventual sa le faci cunostinta cu ea si sa ii lasi sa o cunoasca.

| catanaandrei explică (pentru sofisis):

Invata este educata e o fata cum se cade si sincera.dar ai mei nu vor nici in ruptul capului sa auda de ia crying(((((

| sofisis a răspuns (pentru catanaandrei):

Acum depinde si cati ani aveti... daca sunteti micuti, ar putea sa te lase in pace ca oricum sunt slabe sansele sa dureze f mult. Daca deja esti aproape adult, nu vad de ce te intereseaza parerea lor.

18 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Datele pe care ni le oferi sunt total insuficiente pentru un raspuns competent, iar intrebarea ta nu cred ca este pusa pe sectiunea potrivita.

| PedoBarbie a răspuns:

Depinde ce fel de prietenă. E iubita ta?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai putin important este daca sunt sau nu de acord ca nu e dupa ei.

| Radu284 a răspuns:

Nu stiu daca are vreo importanta cat sunt ei de acord cu asta. E relatia ta, nu a lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, vezi tu ai tai gandesc un fel ca poate ea nu stie ce inseamna armonia familiala, si tu ai crescut intr-un anumit fel, ea a crescut in comun, nu stie cum este responsabilitatea familiala, si se tem sa nu ai tu de suferit. Pe de o parte poate ca au si ei dreptatea, caci eu stiu greul vietii. Pana, la urma, nu stiu daca ai gresi daca ai asculta de ei, caci pana la urma ei te-au crescut. Tu daca ai fi fost in locul a lor tai, ce-ai fi facut> N-ai fi facut si tu la fel? Cu siguranta ca da, daca ai sti cum este sa ai viata de parinte.

| xFluing a răspuns:

De ce nu ar fi de acord? Astia ai tai au nevoie de o pălugă peste faţă.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru xFluing):

Hei, ia nu vorbi asa, ca nu stii ce vei ajunge in viata! Nu i-ai dat tu viata acestui baiat, da? Poate numai bietii parinti au stiut cum s-au chinuit sa-l creasca!

| xFluing a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Tu chiar esti batuta in cap? Aia e una din cele mai gresite metode de a iti creste copilul: sa il inveti sa evite "ciudatii"

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru xFluing):

Te simti chiar asa de ciudat si ferit? Crezi ce vrei, nu ma intereseaza absolut ideea sau parerea ta despre mine. Opinia ta este libera, dar nu uita ca nu si obligatorie! Noapte Buna!

| xFluing a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Ce te crezi tu aici? Imi ziceam punctul de vedere. Asta nu ma face un "ciudat". Poate ai tu nevoie de un control.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru xFluing):

Nu, eu nu ma cred absolut nimic. Bine, fie cum zici tu.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii faci sa inteleaga ca este o persoana pe care nu o gasesti la orice colt. daca va iubiti continuativa relatia si cu timpul vor intelege ca nu au de ales. sper ca te'am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| TheLast a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci tu