| GulDan a întrebat:

Am o problema cand comunic cu o fata necunoscuta ma emotionez... de multe ori am mai mult tupeu si vorbesc normal de multe ori ma mai pierd.e ciudat.
De ex: ma place o fata dupa facebook dar, nu sunt sigur pe mine cum ma voi comporta ca altfel ieseam demult cu tipa.
motivatima va rog cu niste sfaturi sa fiu sigur pe mine!

1 răspuns:
| Nicux1 a răspuns:

Omule,problema ta este una complexa.Nu o poti rezolva peste noapte.Ai nevoie de practica.Adica sa nu iti inchipui ca eu iti dau o lista de sfaturi si dupa, brusc esti un machoman.Este nevoie de munca, vorbeste cu fetele, indiferent de aspectul lor fizic. Vorbeste cu doamna de la gogoserie, cu doamna care tomai matura strada, cu femeia de la magazinul din colt.Nu te teme de esec, teme-te de lipsa indraznelii.Astfel iti exersezi capacitatile de comuncare, stii cum sa jonglezi o conversatie si cel mai important, iti creste increderea in tine. Aplica sfatul meu!