| AndreeaDeea210 a întrebat:

Am o problema eu nu accept sexul oral..chiar daca am ani cu iubitul meu nu pot sa fac asta nu stiu de ce dar parca ma opreste ceva si ma simt aiurea de tot ..In mintea mea daca as face asta m as simti ca o panarama ...chiar daca nu e asa. Iubitul meu ar trebui sa inteleaga sau nu?

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Iubitul tău ar trebui să te înțeleagă, bineînțeles, doar că ai grijă să nu caute plăcerea asta în altă parte.
Și nu ar trebui să te simți ca o panaramă pentru că o faci cu iubitul tău, pentru că există sentimente, nu o faci cu necunoscuți, nu o faci pentru bani. etc
Și e mai frumos să fie reciproc sexul oral, atunci poate o să-ți vină și ție mai ușor.
Multă baftă și la mulți ani!

| AndreeaDeea210 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Multumesc mult raspunsul tau mi-a fost de ajutor.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista trebuie in sex. E la fel de normal ca iubitul tau sa te inteleaga si sa accepte, cum e si sa nu inteleaga, sa nu accepte si sa rupa relatia din acest motiv. Asa cum tu nu esti obligata sa faci sex oral, nici el nu este obligat sa accepte o relatie fara sex oral, daca isi doreste sex oral. caz in care, de comun acord, va despartitit, fiindca evident relatia nu poate continua de vreme ce sunteti pe pozitii ireductibile.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Problema ta e ca nu cunosti destula anatomie, si nici minim fiziologie, nu judeci rational, nu ati facut dus impreuna, foarte probabil, esti "speriata" de gustul unei picaturi de urina ramasa pe acolo si categoric o cultura generala si erotica extrem de deficitara, corelata logic si cu faptul ca nu ai spus nici macar o silaba despre daca el iti face tie!
Intelegerea lui depinde de mai multi factori, ca, gradul de afectiune pentru tine, cat de mult isi doreste sa ii faci, cat de inteligenta te considera - inca! - dar si in perspectiva, si iar, din moment ce nu ai spus nimic, trebuie sa presupunem ca nici 69 nu ati facut, ceea ce denota si un mare grad de egoism, din pacate.
O relatie de ani de zile, in care tu ignori ca viata intima inseana si explorare, incercari, tentative repetate, invatari, adaptari, si sa mai lasi si de la tine, daca tii la el, ce sa mai zic?!
Asteapta-te sa descoperi intr-o zi ploioasa ca a ajuns si la alta, sau altele, care adora sexul oral, mai ales daca li se spune si ce veche e relatia si ce ignoranta si egoista poti fi tu, dupa atata timp. iar in ultima instanta, sa ramai si fara el.
Sau o sa invete sa se prefaca, de dragul tau si sa faca sex oral cu altele, devenite experte, si sa ramana si cu tine!
Cei maturi stiu ca exista tipe cu experienta, care testeaza asa din prima intalnire, si gustul, si stilul si postludiul. si pot castiga omul astfel, repet, din prima, daca au si alte calitati si stiu sa si le puna in valoare!
Nu uita ca pentru barbat, a fi valorizat corespunzator si tratat ca atare, este foarte important, in principiu, evident, ca si ei sunt de mai multe categorii, ca si aia, fratii tai intru concept, care nu ar pune gura pe piersicuta ta in vecii vecilor amin!
Mai vorbeste si tu cu vreo verisoara mai maire si mai trecuta prin viata, sau vreo matusa experimentata, care nu a imbatranit degeaba!
Cate carti despre relatii si sex ai citit?! Librariile sunt pline de ele! Dar si lenea si ignoranta cucoane mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar iubitul tau iti face tie sex oral?
El cum se simte?

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In nici un caz. In astfel de situatii va despartiti si cu asta ati rezolvat problema. big grin

| mihai69 a răspuns:

Normal că ar trebui să înțeleagă.
Nimic în sex nu poate fi ok dacă nu e consensual.

| alin131 a răspuns:

Iubitul tau poate sa iti ceara lucruri mult mai grave... Tu ce o sa faci?

Daca nu accepti, asta e bine, pentru ca te opreste constiinta si sti ca e mare pacat. Mai bine sa stea prietenul tau suparat si sa nu faci asa ceva...

Aceasta perversiune este multa mai urata decat pare. Pentru ca prietenul tau iti cere, deci el te ispiteste pentru ca tu il iubesti si nu vrei sa il pierzi te gandesti, dar poti opri raul de la radacina printru-un simplu NU!

Dar sa fie un nu categoric, ca sa inteleaga si sa se opreasca...

Am mai auzit o fata care spunea ca iubitul ii cere sa faca sex cu el si cu prietenii lui...

Voi vedeti in ce lume traiti?

Scopul la toate pacatele acestea este sa va afunde catre iad si sa va faca la un momendat sa va sinucideti...

Daca il iubiti pe Iisus Hristos respectati cele 10 porunci si va intariti in credinta. Daca renunti la un pacat azi si mai faci acel pacat deloc infranezi un drac care incerca sa te sileasca sa pacatuiesti.

Totul pleaca de la ganduri, acolo ataca dracii...

Stati aproape de Hristos si departe de pacate...

Răspuns utilizator avertizat