| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in dragoste! Am 19 ani si stau de doua saptamani cu o fata care imi place maxim, o ador nu alta... nu am mai avut o relatie serioasa de mai bine de 6 luni dupa ce m-am despartit de singura fata pe care am iubit-o si acum simt ca pot fi iar fericit. problema e ca relatia de acum e o "dragoste interzisa" si pot avea mari probleme cu familia ei. fata aia pe care am iubit-o m-a sunat zilele trecute si mi-a zis ca vrea sa fim iar impreuna ca nu poate fi fericita cu altu si pana la urma am refuzato, azi vorbeam cu o prietena si mi-a spus ca ma vrea si vrea sa o dezvirginez, plus de asta mai sunt si alte doua fete care vor sa stam impreuna. Si dilema mea este de ce viata nu mi-a dat sansele astea cand eram singur si sa gasit chiar acum? Voi ce spuneti sa aleg, relatia care imi va cauza probleme sau pe una din celelalte cu care e simplu si poate voi fi fericit?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Alege cu inima don... unde ti-e inima acolo trebuie sa mergi, nu pot eu alege pentru tine, daca inima ta bate pentru sex, mergi acolo, dar sigur inima ta tanjeste dupa fericire.winking Sex vei avea si cu fata pe care o placi, iar daca tu chiar o placi, infrunta-i familia. Lupta pentru fericirea voastra.

| Alecx19 a răspuns (pentru Hakuouki):

Azi m-am simtit putin trist din cauza ei, nu a raspus la telefon de vreo 3 ori si de asta am pus intrebarea asta, ma indoiam oarecum de ea dar am vorbit in seara asta si simt ca stiu ce vreau din nou

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ia-le pe toate, dar usor, pe rand si nu uita proverbul cu vrabia si malaiul.

| Alecx19 a răspuns (pentru neutrino):

Vrabia malai viseaza, da eu visez pe fata asta si nu credeam ca o voi intalni vreodata, sper sa ne intelegem

| kar1GaNNN a răspuns:

Relatia e mai importanta!

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

De ce pui această intrebare dacă mai sus asiguri că adori această fată_? Dacă ai avea ceea ce trebuie să aibă un bărbat nu ai întreba asta ci practic ai lupta pentru ceea ce iubești indiferent de dificultate sau obstacol...

| Alecx19 a răspuns (pentru Vio_Violeta_1981):

Asta nu e telenovela si lucrurile pot iesi rau la final, se poate ajunge la lucruri serioase.

| Vio_Violeta_1981 a răspuns (pentru Alecx19):

Mie i/mi raspunzi asta bro? Asta spune/ti tie ca visezi vrabi si malai habar ai ce scrii... Zici ca o iubesti si esti nebun dupa ea dar nu sti daca sa lupti.MMM Mie una imi suna a cantec prost de noapte buna.

| Alecx19 a răspuns (pentru Vio_Violeta_1981):

Nu am zis ca o iubesc, dar imi place foarte mult si poate m-am exprimat putin gresit... cert e ca o vreau si gata m-am convins big grin

| tarceabia a răspuns:

Daca o adori atat de mult pe fata aceea lupta pentru ea!