| George_4355 a întrebat:

Am o problema, prietenei mele nu i-a venit ciclul de 9 zile trebuia sa ii vina pe 27, dar in schimba a avut sanii tari, dureri abdominale si i-a venit ca o secretie albicioasa! acum tot nu i-a venit ciclul dar o dor sanii, se poate sa fie gravida? precizez a fost virgina se poate sa fi o dereglare hormonala! va rog raspundeti. mi dati-va cu parerea! Va multumesc anticipat si scuzati-mi sinceritatea debordanta!

Răspuns Câştigător
| oCiudata a răspuns:

Hei George nu trebuie sa gandesti asa cum poti sa spui ca te omori.
Bun ai 17 ani.Da intr-adevar esti mic la varsta ta, sa mai ai si un copil pe cap de la 17 ani, ti-ai stricat tineretea de tot. Uite incearca sa vorbesti cu ea, poate va puneti de acord sa faca un avort.Sau daca vreti sa pastrati copilul(dar nu cred)
In orice caz avorturile se pot face cand copilul are mai putin de 3 luni asa ca ar putea face un avort.
Dureri de cap, ameteli a avut?(astea sunt in primele 3 luni)
Imi pare rau de tine, esti doar un copil(si sa fii si tata)
Dar spune-i sa-si faca neaparat acel test de sarcina! Poate cine stie e doar o dereglare hormonala.Si ca sa fie sigura ca nu sau ca e insarcinata spune-i sa-ti faca mai multe in decurs de cateva saptamani!
Tu daca tii la ea cu adevarat ar trebui sa ramai langa ea si sa o sprijini cum poti! Sper ca te-am ajutat si daca ai vreo nelamurire tine minte poti sa apelezi la mine!

11 răspunsuri:
| oCiudata a răspuns:

Buna,ai zis ca ''a fost virgina'', deci acum nu mai e. Daca a avut contact sexual neprotejat s-ar putea sa fii ramas insarcinata.De obicei simptomele ca esti gravida sunt:
-greata
-dureri abdominale
-ii cresc sanii si i se intaresc
-si ii curge secretie albicioasa mai abundenta
Dar pentru orice eventualitate spune-i sa isi cumpere un test de sarcina, sa fie sigura. Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!

| Abcdefg123 a răspuns:

Daca a facut-o prima data, e normal. Apar dereglari hormonale, deci poate sa ii intarzie. Daca nu e prima data si i-a intarziat atat, s-ar putea sa fie vorba de o sarcina.
Bafta happy.

| bobocel_8672 a răspuns:

Aveti mare grija.eu am patit-o rau, ca nu mi-a venit 2 luni dupa primul contact sexual.si noi ne-am protejat.am fost tare stresata si pana la urma m-am dus cu el la farmacie si am luat 2 teste diferite.am avut noroc ca a fost doar o dereglare.deci se poate sa nu-i fi venit din cauza asta

| ana_8108 a răspuns:

thinking daca este virgina nu este gravida in nici un caz. daca nu mai este virgina si a facut sex neprotejat spune-i sa isi cumpere un test de sarcina de la farmacie si sa vada:-d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa i se fi mutat ziua in care ii vine menstruatia.

A fost sau este virgina?
Daca a facut sex neprotejat sansele de a ramane insarcinata sunt intr 4 si 27 %.

| George_4355 explică:

Am facut sex neprotejat.o sa ii spun sa isi ia chiar maine...cred ca daca este gravida ma omor.am doar 17 ani

| George_4355 explică:

A fost virgina am facut de 3 ori, a2a oara cand am facut-o cu ea i-a venit ciclul normal dar acum a3a oara am facut-o iarasi si nu i-a venit ciclul...

| George_4355 explică:

Substanta albicioasa i-a curs foarte putin, dureri abdominale a avut dar numai are si schimbari ale mamelelor nu are decaat s-au intarit, greata nu are! nu stiu ce sa mai zic simt ca mor

| George_4355 explică:

Ofatacuparulblond iti multumesc mult, azi o sa isi ia un test! o sa va tin la curent! Va multumesc!

| George_4355 explică:

Bai cicibot.sa stii ca sunt la un liceu bun.din capitala si e normal sa iti incepi viata sexuala.in plus a fost o alarma falsa, m-am panicat aiurea! si crede`ma nu sunt cocalar daca probabil esti tu asta este cu totul si cu totul other thingwinking!

| cicibot a răspuns:

Frate dar si tu ai probleme grave cu capul. pe bune, de ce dracu va incepeti viata sexuala asa de devreme? ce naiba aveti? pun pariu ca esti un tip de'ala care e la un liceu prost si care invata prost. mai bine te potolesti tu si pui mana pe carte. in ultima vreme numai cocalari si pitzipoance raman gravide doar pentru ca nu aveti ce face cu timpul vostru liber. spune-i prietenei tale si iti recomand si tine sa va cumparati o viatawinking