| alexiageorgiana1995 a întrebat:

Am o problema si nu e deloc normal ce mi se intampla! Am facut sex cu prietenul meu, din 2-3incercari l-am lasat in mine sa-mi ia virginitatea. Ok, pana aici treaba a fost ok, m-a durut putin, dar l-am lasat aproape tot in mine. Dupa, am mai facut-o, dar abia daca l-am lasat in mine. La fel si a 3-a oara cand. Nu stiu de ce acuma ma doare mult mai tare decat atunci cand mi-am pierdut virginitatea. Normal ar fi ca la inceput sa doara, apoi sa fie ok, nu? La mine e invers:prima data e ok, apoi din ce in ce mai rau! Ce sa fac sa nu ma mai doara? De ce ma doare acuma mai tare ca la inceput? Va rog, ajutati-ma!

dau funda!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Draga mea, himenul nu doare cand se rupe, ca-i doar o pielicica amarata. Problema e ca vaginul tau nu este inca elastic (e un muschi rigid, pe care pana acum nu l-ai folosit). Pana o sa devina elastic, o sa te tot doara.

| alexiageorgiana1995 explică (pentru Alcyon):

Cum poate deveni elastic atunci?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te duci la un control la ginecolog

| mihai69 a răspuns:

Mergi la control - e obligatoriu după dezvirginare.
Cauze pot fi multe, medicul te va lămuri. De exemplu - partener nepriceput. Sau infecţie locală. Dar - repet - asta doar un specialist poate decide, nu nişte necunoscuţi necalificaţi de pe un forum!

| Emilian65 a răspuns:

Prietenul tau a fost bland la inceput, pana ti-ai pierdut virginitatea. Apoi a inceput se dea in tine ca intr-un sac fara fund.Din aceasta cauza ai acele dureri de care spui.

| alexiageorgiana1995 explică (pentru Emilian65):

Pe naiba, asta crezi tu! cum a fost la inceput de bland si grijuliu si rabdator, asa a fost si dupa ce mi-am pierdut virginitatea cu el;

| ywar a răspuns:

Mai, eu il suspectez pe "pretenul" tau ca nu se pricepe la trageri; si il mai suspectez ca nu stie sa fac o fata sa se umezeasca. Da-mi mie adresa si va invat eu happy in 3. Acum, serios, schimba-l, e suficient de prost si te face sa te simti de tot ra.tul cand o faceti. Altul, altul ca alta viata nu mai ai. Si ce la inceput merge prost va merge porst pan' la capat. Te invat eu cum trebuie sa faca, am 20 de ani happy

| alexiageorgiana1995 explică (pentru ywar):

Ma umezeste bine, chiar foarte bine!
si nu fac nimica in grup! tongue

| Dorotheea21 a răspuns:

Mergi la un control.
E posibil sa te doara si pentru ca tu esti prea incordata sau prietenul tau nu e prea priceput in a te excita.
Chiar si la momentul ruperii himenului, daca esti suficient de relaxata si excitata, nu simti nicio durere.

| sayWhaaat a răspuns:

A luat asta viagra, aia e.

| 1cristian1990 a răspuns:

Baiatul cu care ti-ai inceput viata are o vina! Normal trebuie sa o faceti delicat si sa acordati mult timp acestui act, incet, cu rabdare! Sunt atatea de spus! Imi pare rau ca ai avut o experienta nepotrivita la prima incercare!

Răspuns utilizator avertizat
| Lullu21 a răspuns:

Salut. Vreau să-ți spun să nu-ți faci nici o grijă în privința asta. Așa spun și medicii că prima oară deci da doare, apare sîngerarea, și durerile durează cam vreo 5-6 zile, poate o săptămînă. Din simplul motiv că în timpul primului act sexual se rupe himenul (org. care caracterizează virginitatea) și ruperea lui pînă la regenerare poate avea sîngerări și dureri. Așa că totul va trece, așteaptă un pic pînă va trece durerile și atunci vei putea savura viața. )) Succes și nu-ți fă griji.

| alexiageorgiana1995 explică (pentru Lullu21):

Pai m-a durut putin la inceput, dar dupa nu (in aceea zi). Dar cand am mai vrut s-o facem, m-a durut mai tare ca prima data si de asta-mi fac griji. si nu as vrea sa merg la un control medical pentru asa ceva...

| yuly04 a răspuns:

Cel mai indicat este sa te duci la medic. Iar el stie ce e de facut.Multa bafta

| AlexSiniat a răspuns:

Lubrifiant, lubrifiant, lubrifiant.

| bexhetialexandra08 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat nu ar trebui sa te ingrijorezi dar ar trebui sa te duci sa faci un control acum depinde si de varsta la care tiai inceput viata sexuala conteaza si asta eu m-am dus am facut control mi-a dat pastile pentru durere bine ca eu am avut si o surpriza am ramas si insarcinata( dar in cazul tau sper ca nu asta daca ai o varsta fragida)