| criss_9886 a întrebat:

am o relatie de 3 luni si ne vedem doar in weekend si vorbim la telefon in fiecare zi, credeti ca e momentul sa o fac dupa 3 luni...pentru prima oara?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, deci tu esti singura care decide si o faci atunci cand crezi ca e momentul potrivit si baiatul potrivit; daca va iubiti si exista comunicare, incredere, intelegere, respect, atunci e ok, depinde si de varsta voastra, dar cel mai bine e sa o faci atunci cand te simti tu pregatita, daca nu te simti pregatita atunci nu te grabi, mai asteapta.
Momentul potrivit e atunci cand tu iti doresti, nu e vorba de cat timp aveti, totusi intr-o oarecare masura conteaza si de cat timp sunteti impreuna, 3 luni e o perioada destul de scurta pentru.sex ma refer.Nu te grabi in a lua o decizie pripita, ai timp pentru.sex.
DAca prietenul tau te iubeste si e de acord sa te mai astepte atunci mai asteapta...MAi ales ca pentru. o fata prima oara e foarte important si foarte special.

| fabiola a răspuns:

De ce vezi,, momentul sa o fac " ca pe o etapa obligatorie? Momentul vine de la sine, atunci cand simtiti amandoi.Cand vei simti asta, iti spun eu ca nu mai conteaza parerea nimanui.

| Dizzydizz a răspuns:

Depinde cati ani ai si u.
Ar fi cazul sa mai astepti macar 5, 6 luni.parerea mea.Nu iti poti da seama dupa 3 luni ce ii poate capul.
Pana atunci incercati sa :"va jucati"blushing pentru a nu fi nevoiti sa fol penetrarea.
Baftasmug

| stresu a răspuns:

Daca ai sub 16 ani as zice sa stai cuminte. Iar daca ai 16 ani dar fizic nu esti foarte dezvoltata (mantall nu mai zic) tot la fel recomand.
Apoi daca chiar ti-e drag omul, ai incredere in el, stii ca a doua zi dimineata nu pleaca de tot pe usa si chiar simti TU nevoia sa o faci, atunci e ok. Dar sa analizezi bine situatia.
Si orice ar fi, protectie, ca altfel e de rau!
Spor.

| anna01 a răspuns:

Prin telefon, da, altfel, nu.Depinde si de varsta.Sariti direct la sex, e pacat, niste petting...

| Octavutzu a răspuns:

Pai daca va vedeti doar in weekend asta ar insemna ca in 3 luni ca v'ati vazut aproximativ de 12 ori ceia ce inseamna ca nu prea va cunoasteti prea bine si ca nu trebuie sa ai incredere asa repede intr'o persoana. Cred ca pasul asta trebuie sa il faci atunci cand esti sigura ca relatia va dura si ca te iubeste. Nu ca dupa ce o faceti sa te lase si apoi sa se laude cu performanta facuta.

| Andra_9758 a răspuns:

Sincer nu :-s ti-a cerut el asta? sau vrei tu? avand in vedere ca ai 18 ani, nu esti mica dar sa o faci prima oara dupa 3 luni de relatie? hmm nu prea suna bine. dar daca u crezi ca el merita sa faci pasul asta atunci nu ezita :*

| ralucagld a răspuns:

Din intrebarea ta reiese ca nu esti sigura ca vrei sa o faci.asteapta pana te vei simti tu in largul tau langa el si vei scapa de aceste indoieli.totul va veni de la sine.nu forta lucrurile.

| Sufletzel_3959 a răspuns:

Inca nu cred ca va cunoasteti ff bine chiar daca vorbiti in fiecare zi la telefon.la telefon, pe mess nu totuna ca fata in fata.ar trebui mai intai sa va cunoastetzi si trupurile.cum sa zic, un fel de "dragoste " dar fara actul sexual.asa o sa fiti obisnuiti unul cu altul si o sa fie totul ff ushor.bafta!:* si grij de tine:*

| criss_9886 explică:

Pai el are 21 de ani.si eu fac 18 big grin