| betty_6911 a întrebat:

Am o relatie de 5 luni cu un baiat...il iubesc, ma iubeste... dar in ultima vreme i-am facut cam multe gafe. el m-a iertat de fiecare data. cum as putea sa il rasplatesc pentru ca ma iubeste si tine la mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu poate fi rasplatita decat cu iubire. Este frumos din partea ta ca apreciezi corect modul cum ai "inteles" sa te raportezi la persoana care te iubeste si recunosti deficientele tale in aceasta relatie. Trebuie sa ai grija ca in viitor, gafele sa inceteze si mai ales sa ai mare grija ce fel de gafe ii servesti, caci perfect nu este nimeni, asa ca gafe vor mai fi.
Ceea ce faci intentionat nu se cheama gafa...de aceea trebuie sa ai grija ca nu toate gafele se pot ierta sau, mai degraba, nu toti care fac orice fel de gafe pot fi iertati si pastrati in relatie.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce inseamna gafe. In principiu, incearca sa te porti cat mai frumos cu el, sa nu fii geloasa, sa nu-l inseli, sanu-l cicalesti, sa-l respecti si sa-l iubesti. Cam asta isi doreste orice om.

| monyk a răspuns:

Buna, pai de acum inainte poarta-te frumos cu el, nu mai fa gafe, arata-i ca il iubesti, respecta-l, alinta-l si fi alaturi de el, bafta.

| AndutzaAndu a răspuns:

Iubeste-l si incearca sa nu mai faci gafe.:*

| devilll a răspuns:

Incearca sa nu-i mai gresesti prea des chiar deloc nu se poate dar depinde si ce gafe ai facut incearca sa-i rasplatesti iertarile cu o noapte ffff fierbinte si o sa vezi ca are efect. pa si pusy

| Mihaic93 a răspuns:

Fa-i de mancare

| lololololol a răspuns:

Arată-i că îl placi, nu mai fă gafe. happy Cumpără-i ceva frumos.

| hmmmmmmmm a răspuns:

Sa nu ii mai faci gafe. Ar fi prea de ajuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai existe a treia gafa, este cel mai frumos cadou, ia-l de obrajori uita-te in ochii lui si spune-i " sunt bleaga si stii asa-i?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fa-i una. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i un copil big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gafe? adica te-ai inpiedicat si ai cazut cu mijul drept in alta p. a? de mai multe ori? si el te-a iertat? da e popa? daca nu e popa nu poa a te ierte. da poti sa-l rasplatesti si sa-i spui; dragul meu imi place p. a mult. da nu a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca il iubesti de fiecare data cand vb q el si lasa totul pentru e

| sian a răspuns:

Il poti raspaltii fara sa mai faci gafe tongue si sa nu mai calci "stramb", iubestel cum te iubeste el pe tinewinking