| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca pielea de pe capul penisului este sensibila la atingere. Cand il ating ma doare asa putin dar e suportabila durerea. Poate afecta asta un act sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Senzorii placerii si ai excitatiei sunt situati pe suprafata aceea fina a glandului, din acest motiv este atat de sensibila la atingere, frecare, lingere. Daca nu ar fi asa nu ai mai resimti placerea la fiecare intromisiune a penisului in vagin iar senzorii placerii fara acea excitare nu ar mai declansa ejacularea.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poata afecta un act sexual.

| Miihaa a răspuns:

Nu. Acest lucru se intampla a toti baietii. Daca e sa faci mai mult sex, acea durere intr-un fel se transforma in placere atunci cand faci sex.

| PogChamp a răspuns:

Nu afecteaza daca e destula lubrifiere, fie naturala, fie adaugata.

| DroGhys a răspuns:

Este normal! In timp dupa mai multe contacte sexuale sensibilitatea iti va mai scadea si nu va fi chiar asa cum este acum. Si stai linistit, nu iti poate afecta actele sexuale.

| Axiom a răspuns:

Probabil esti uscat pe mana, si de aia.