| Cristina12_9681 a întrebat:

Am relatii sexuale de 2 ani de zile si niciodata pina acum nu am simtit placere in timpul actului sexual. Am avut doar un singur partener. In ce poate fi problema?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Problema este,cel mai probabil,la partener!
Nu e posibil ca in doi ani de zile sa nu simti nici cea mai mica placere!
Daca singura ai incercat si iti poti oferi placere,e clar,partenerul tau e o catastrofa in pat,sau nu are rabdare,sau nu stie cum sa te ia sau e un egoist si nu-i pasa decat de satisfactia lui!
Nu sta asa,discuta cu el, sexul prost nu-l indura nimeni, e principala cauza a despartirilor.
Cat o sa mai rezisti? Cat o sa-l mai ierti?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Voi cu preludiul cum stați? O faceți pe fugă?
Explorați-vă pentru a vă găsi punctele erogene și care vă excită.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Era ideal daca spuneai si ce varsta ai, si ce experienta ai anterior, etc! S-ar putea sa fie si din cauza ignorantei si egoismului lui - e doar un "iepuras" care face repede, repede si nu-i pasa SI de tine, sau si tu nu esti relaxata suficient si nu va jucati inainte de intromisiune, ca sa te lubrifiezi, exciti si dilati vaginal! Cauta si citeste despre Petting, practicati, invatati si continuati!

Problema ta este de fapt si o falsa "problema" pentru simplul fapt ca orgasmul NU este "obligatoriu" ci sa te simti cat poti de bine, apropiata, si increzatoare in tine langa si cu el!

Orgasmul este o posibilitate si un privilegiu, mai ales la sexul frumos, care il obtine mai greu! - si nicidecum o obligatie! Nici in acelasi cuplu, si nici de fiecare data nu se intampla, dintr-o mare varietate de motive!

Invatati sa va mangaiati, sarutati cat mai erotic, si sa va bucurati cat mai mult de persoana celuilalt, si atunci, daca meritati, aveti destule sanse sa vina so atat de doritul orgasm!

Pe de alta parte, sa stiti ca sunt si femei care nu l-au avut niciodata, si de aia tot au trait "bine merci".

Incearca sa te relaxezi si cu un pahar de vin rosu, sau sampanie inainte de partida! Nu strica nici un masaj lent si tandru, presarat cu sarutari, muzica blues/slow faina si lumanari parfumate, etc. Success!

http://www.mayra.ro/sex/tips-and-tricks/masturbarea-te-scapa-de-inhibitii/

| MMihai a răspuns:

Ar trebui să știu mai multe, date concrete, despre problemă!
Da chiar de ce făceai sex dacă,, niciodata pina acum nu am simtit placere in timpul actului sexual.,, _?
Nu aveai ceva mai bun de făcut, decât să faci sex?

| shtephie a răspuns:

Poate fi una din probleme partenerul sau poate esti frigida. Comunicarea este foarte importanta!

| pίTίк a răspuns:

Asta am mai auzit-o si la o colega de serviciu care are relatii sexuale de 25 de ani...
spunea ca o facea doar sa-si multumeasca sotul si ca nu se simtea bine...pana a incercat mai multe pozitii si acum e o femeie multumita de viata ei sexuala
partenerul tau stie despre fatul ca nu simti nimic?
e bine sa stie si el
poate chiar el e problema
incercati ceva nou si poate da rezultate
Bafta:*

| SkyHigh a răspuns:

Poate nu ştie partenerul tău să te excite suficient de mult, ca să simţi plăcerea. Ca să simţi plăcere şi mai mult, să ajungi la orgasm, partenerul trebuie să ştie ceea ce face. iar dacă plăcerea e doar pentru el. nu aţi rezolvat nimic. Cred că o convorbire cu el pe tema asta şi posibilele rezolvări şi aţi ieşi din această situaţie happy Sper că te-am ajutat cât de cât big grin

| Alexandra_2188 a răspuns:

Da trebuie sa vb cu el.dar eu una te inteleg ca ti aiureah sa vb cu el ca se fva simnti aiurea.dar altceva nu ai ce sa faci chit ca se va simnti aiureah.in pat comunikarea e cea mai buna.multa bafta

| Cuppycake001 a răspuns:

Nu sunteti compatibili sexual.Cred eubig grin

| SabinaRsT a răspuns:

Probabil partenerul tau nu stie cum sa te satisfaca, ar trebui sa incerci mai multe pozitii, probabil vei gasi una care te va stimula si te va duce la asa-zisul ORGASM.

| Bobby26 a răspuns:

Nu e dotat baiatu ia 1 cu ...mare

| BSD2 a răspuns:

Poate nu este el perechea potrivita,rutina, monotonie! sfatul meu e sa incercati ceva nou! iar daca nu merge, atunci poate incerci cu altcineva pentru ca nu vreau sa ma gindesc ca ai putea fi frigida! aici ar trebui deja implicat medicul!

| Cristina12_9681 explică:

Nu am avut curajul sa ii zic lui despre problema mea. Daca sincer, pina acum am avut rabdare cu el crezind ca poate cu timpul va fi totul ok, insa acum mi-am pierdut deja speranta si deja nici nu ma atrage sa fiu cu EL in pat. Cind ma masturbez simt putina placere, mi-e frica sa fim imcompatibili, deoarece il iubesc si nu as dori ca aceasta problema sa fie un motiv de despartire.

| Cristina12_9681 explică:

Stiu ca trebuie sa vb cu el, insa cum o sa ii explic faptul ca pina acum nu i-am spus nimic despre problema mea? Cum o sa se simte el, cind o sa auda ca eu nu simt placere cind fac dragoste cu el, 2 ani de zile?

| Cristina12_9681 explică:

Bobby26, partenerul meu e dotat chiar cu una mare... NU asta e problema.