| Gigi00000088 a întrebat:

Am și eu o întrebare! Când am început viața sexuala pentru prima oară nu a curs sange, de ce? Nu am mai avut nici un contact sexual niciodată

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca nu a curs sange, nu inseamna ca fata nu a fost virgina.
Uite aici posibile motive, pentru care sangerarea nu este prezenta la deflorare:
- himenul este foarte elastic si necesita mai multe partide sexuale sa se rupa
- himenul are o forma diferita si nu acopera vaginul
- un penis foarte mic, sau foarte subtire, iarasi nu poate rupe himenul

Uite aici tipurile de himen:
https://doareu.com/himenul-elastic/
https://www.click.ro/......-sa-aflati

| Justme1997 a răspuns:

Nu la toate fetele curge sânge, poți avea himen elastic, poate s-a rupt cândva făcând sport sau te-ai nascut fara el

| Marbella188 a răspuns:

E posibil fie sa te fi nascult fara el, in cazuri rare. fie ti s-a raspund fiind mai elastic. Nu tuturor fetelor le curge sange. dar asta nu e problema! poti sta linistita. Pupiciii :*

| Gigi00000088 explică (pentru Marbella188):

Nu a fii ea o problema! Doar că cu iubitul meu zice că nu-i posibil că am făcut cu altul înainte de el!

| lusyniuu a răspuns:

Ai spus ca nu te crede iubitul ca a fost primul. pai poti cauta articole pe google sunt i o grămadă pe subiectul asta si sa ii trimiti să citească si singur sau daca este atat de încăpățânat sa intrebe un ginecolog.am fost în situatia ta si am clarificat situatia dupa ce a văzut că chiar exista posibilitatea

| kono69 a răspuns:

Poate ca partenerul sexual nu a reusit sa perforeze himenul