| AddictedToYou08 a întrebat:

Hei. Am si eu o intrebare..himenul se poate rupe la al doilea contact sexual? Sa zicem ca prima oara nu a curs sange, a doua oara poate sa curga? Stiu ca sunt unele persoane carora nu le curge deloc sange, dar exista posibilitatea aceasta?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista, dar este foarte mica, se intampla o data la cateva milioane de cazuri. Cel mai probabil este sa sangerezi la primele 2-3 contacte sexuale (daca tot este sa sangerezi la al doilea), dar varianta zisa de tine se intampla numia daca primul barbat avea un penis extrem de subtire.

| mona a răspuns:

Exista posibilitatea ca a doua oara sau a treia oara sa ti se rupa himenul

| AddictedToYou08 explică (pentru mona):

Multumesc pentru raspuns, dar am mai auzit o varianta care spune ca himenul poate fi elastic si sa nu se rupa doar la nastere..este adevarat?

| mona a răspuns (pentru AddictedToYou08):

Pe asta chiar ca nu o cred si nu mai cred nici tu chiar tot ce auzi

| CryChristiAN a răspuns:

Asta daca nu este elastic.

| AdyutzZz a răspuns:

Draga,te-ai uitat si nu e rupt? Daca nu este sau este doar mai largit, da se prea poate ca la viitoarele acte sexuale, poate chiar numai la cele mai "hardcore" sa se rupa. Daca te uiti si este rupt, atunci nu vei mai avea probleme. Sper ca te-am ajutat.

| AddictedToYou08 explică (pentru AdyutzZz):

Nu m-am uitat, m-am ghidat dupa faptul ca nu a curs sange..am pus o intrebare din curiozitate. Multumesc pentru raspuns

| WhiteLover a răspuns (pentru AddictedToYou08):

Mai cum sa te uiti ....mare e gradina Domnului...Addicted,himenul poate fi si elastic sa se rupa dupa cateva incercari, dar unele fete sunt care nu au.is cazuri rare, dar exista.cand se rupe te doare si curge sange happy

| AdyutzZz a răspuns:

Ce Dumnezeu ii atata de greu? Nu aveti in casa o oglinda mica? O luati, desfaceti picioarele si te uiti... Daca tot sunteti curioase atata puteti face.

| WhiteLover a răspuns (pentru AdyutzZz):

Bai daca nu ai vagin te rog frumos nu comenta,ia tu o oglinda, deschide gura si uita-te in stomac, vezi poti? doamne... daca ai putea asa, toate mamele si-ar controla fetele, nu e logic? de ce mai exista ginecologi?

| AdyutzZz a răspuns (pentru WhiteLover):

Draga mea, nu mai continua ca nu are rost...normal ca daca ai o mama obsedata poate sa te verifice, himenul fiind chiar la intrarea in vagin. Daca ai fi fost atat de desteapta pe cat te crezi ai fi stiut asta si ai mai fi stiut si ca e o pielita subtire si fragila, care repet e la intrarea in vagin, dupa ce indepartezi labiile.

| WhiteLover a răspuns (pentru AdyutzZz):

Depinde de persoana, nu intelegi? pur si simplu ma enerveaza oamenii care tin una si buna cu ideea lor, fara sa accepte ca exista si altceva diferit de ceea ce stiu ei.am mai vorbit si de fetele care nu au asa ceva, sau carora este foarte elastica, sau pur si simplu nu stiu cum sa caute!

| AdyutzZz a răspuns (pentru WhiteLover):

Nu te contrazic cu faptul sa nu stiu unde cauta sau ca este elastic, dar la toate fetele care au este la intrarea in vagin dupa labiile mici, atat am spus.

| anonima94doll a răspuns:

La mine s-a rupt la al 3 act sexual, dupa a treia oara a curs singewinking