Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Cand incerc sa ma culc cu prietenul meu, pur si simplu nu pot. Nu ma excit destul, nu am chef. nu stiu ce e cu mine! straight face

39 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La voi preludiul nu există?
Pa, pa.

| Miaauu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Pai am incercat o singura data. si a fost scurt straight face, stiu ca aici a fost problema.dar chiar si asa..nu aveam chef de el, sa zic asa..cu toate ca vroiam sa ma culc cu el.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Miaauu):

Bună.
Punctul de plecare la voi este aproape mort. Găsiți soluția, nu aruncați vina pe celălalt.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sigur mai ai sentimente față de el?
Pa, pa.

| Miaauu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Da, am. O sa mai incerc sa ma culc cu el. si va tin la curent. Va multumesc pentru sfaturi! happy

NOname
| NOname a răspuns:

Se pare că nu este persoana potrivită pentru tine, nu te atrage suficient şi nu sunteţi compatibili din acest punct de vedere.

Plus, cred că nici nu eşti pregătită pentru a-ţi începe viaţa sexuală, te-ai grăbit, iar dacă e să mă iau după acel "am trecut acum clasa a10a" dintr-o altă întrebare de-a ta, te-ai grăbit chiar foarte mult.

Lasă sexul pe mai târziu. Atunci va fi şi plăcut, şi potrivit vârstei.

| mona a răspuns:

Probabil ca nu esti pregatita

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sincer nu stiu cum poti sa-ti placa de cineva, sa vrei sa te culci cu el, si sa nu te exciti.Si o necunoscuta daca ma pipaie unde trebuie ma excit, cu atat mai mult daca-i draguta si-mi place de ea, nu stiu cum nu te exciti tu, umbland cu el.Preludiu are un rol foarte important in sex, si se zice ca face 80% din drumul catre orgasm.

Mai multe vorbim in mesaj

Ceauwinking :*

| RAY a răspuns:

Nevoia sexuala creste o data cu perioada cand esti vertila si decreste cand nu esti

| Miaauu a răspuns (pentru RAY):

Sunt in perioada nefertila, dar nu cred ca asta e problema.

| RAY a răspuns (pentru Miaauu):

Daca nu crezi oare de ce cand esti in acea perioada ai mai multa dorinta? desigur ca nu doar conteaza, depresia, necazuri, lipsa iubiri toate slabesc dorinta, il iubesti?

| Miaauu a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu daca il iubesc, sau daca este doar un moft, dar tin la el happy

| RAY a răspuns (pentru Miaauu):

Preludiu faceti inainte de sex?

| Miaauu a răspuns (pentru RAY):

Da. Am mentionat intr-un comentariu ca a fost scurt.

| RAY a răspuns (pentru Miaauu):

Masturbeazate singura

| relian a răspuns:

Da are dreptate cine a spsus ca nu iti place de el.Si cine a spus este fata asa ca stie ce spune.Asta daca nu cumva esti nitel frigida si atunci se explica situatia.O femeie frigida cam asa se comporta nu se excita nu are chef de sex etc.Se mai intimpla nu ai cei face.Dar daca e asa atunci e naspa ca baietii nu or sa stea cu tine. Poate cineva la fel pentru care sexul este ceva asa pe ultimul loc.Sint si baieti asa sa stii.Deci din astea doua. Daca tii la el cum ai spus atunci alta explicatie nu e.consulta un psiholog ceva.Ar mai fi ceva dar nu stiu sper sa nu ma injuri.Sa nu cumva sa fii atyrase de fetite mai mult, daca intelegi ce zic.

| Miaauu a răspuns (pentru relian):

Doamne laughing), nu ma atrag fetele. Keep calm big grin.

| Azµre a răspuns:

Discută cu el aceast aspect. Este destul de serios, unde dragoste nu e nici plăcere nu e. Ia verifică relația puțin.

| Miaauu a răspuns (pentru Azµre):

Nu prea este o relatie stransa, poate chiar asta este motivul straight face

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dupa casatorie e mai multa atractie,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e in prietenul tau, nu stie cum sa se comporte, dar nu i nimic; iti arat eu cum e amorul.
Lasa mi id ul tau la mesajewinking

| Mozurov a răspuns:

Nu e nicio problema cu tine.O femeie pentru a putea face sex are nevoie intai de un preludiu bun ca sa se poate excita.Imi imaginez ca el nu iti ofera acest preludiu.

| DieBitch a răspuns:

încercați chestii inedite. poate reușiți într-un final!smug

| tdy a răspuns:

Nu ma bag am 12 ani

| tofanlucian12 a răspuns:

A intervenit rutina. plictisit de aceeasi persona si de asta. sigur daca ai incerca cu altcineva e altfel. e nasol ca ai ajuns la astare asta mai ales daca sunteti de ceva timp impreuna. cu toti mai vrem sa incercam si altceva decat ce frecventam mai mereu. bafta!

| edytZzza a răspuns:

Te gandesti prea mult la asta, devii stresata ca nu esti excitata, lasa totul sa curga de la sinem nu te mai gandii la asta.

| andrew2008 a răspuns:

Ai incercat sa ii pui ce iti doresti? Cum sa te atinga, unde, cum sa iti vorbeasca, cum sa te sarute si unde? Eu zic ca nu ai nici o problema e doar lipsa de comunicare, sau poate el nu se gandeste decat sa ii fie lui bine... Nu prea avem detalii ca sa ne dam seama unde e problema.

Scuze daca am scris ceva gresit. Am intrebat ca sa imi fac o idee si sa te ajut cu un raspuns pentru ca am avut o iubita cu o problema similara dar la noi s-a rezolvat!

| Miaauu a răspuns (pentru andrew2008):

Nu prea am incercat sa-i spun ceea ce vreau. Nu indraznesc. Oricum, am incercat o singura data, poate data viitoare o sa fie altfel. Imi poti spune cum s-a rezolvat problema ta? daca nu te deranjeaza big grin

| andrew2008 a răspuns (pentru Miaauu):

Pai am apelat la sex shop! Am cumparat niste costumase dragute, apoi am trecut pe la un magazin cu esente pentru baie si beisoare parfumate. Am vut o discutie impreuna si am incercat sa vedem ce ii placea ei cel mai mult si cum isi dorea sa fie atinsa, dar cel mai mult ne-a ajutat Fantasy Fest din februarie anul trecut... am defilat aproape goi toata noaprea, a fost o experienta super am schimbat idei cu foarte multe cupluri si asta ne-a ajutat enorm big grin ce a urmat dimineata cand am ajuns acasa a fost un uragan puternic! Incercati sa defilati goi prin casa unu in fata celuilalt asta ajuta mult si sigur o sa va trezeasca idei care o sa va excite pe amandoi.

Eu inteleg ce vrei tu, esti tanara si dornica de sex nimic de condamnat dar COMUNICAREA e cel mai important factor! Nu te rusina in fata partenerului tau fa tot ce iti doresti si tot ce te excita pe tine, sigur ai un vis al tau si nu e nimic gresit, asta inseamna sa fii un cuplu sa faci tot ce iti trece prin cap si sa experimentezi MEREU!

Scuze daca am scris ceva ce poate o sa deranjeze! O zi buna si sper sa iti rezolvi problema! Daca mai ai intrebari sunt aici gata sa iti raspund!

| junkistul a răspuns:

Exista nispe pastile care iti face chef de sex ia 2 pastile si sa vezi ce chef o sa ai sau mai bine ia o pastila de extasy si iti ganantez ca o sa te exciti

| floricica1995 a răspuns:

Nu iti place de el, e clar. eu ma ud imediat ce ma atinge, aproape tot timpu

| Miaauu a răspuns (pentru floricica1995):

Imi place de el, dar nu stiu. nu m-a excitat destul straight face. Nu simteam nimic, ca si cum nu imi facea placere sa ma culc cu el.

| floricica1995 a răspuns (pentru Miaauu):

Pai poate iti place ca asa vrei, da nu exista chimie intre voi. ti-am zis eu la actualu ma ud si daca se uita la mine intr-un fel de la distanta

| Miaauu a răspuns (pentru floricica1995):

laughing). eu cred ca exissta straight face. O sa mai incerc si sa vedem :*

| best1people a răspuns:

Cred ca nu exista scanteie si poate ca tie frica putin...

| Maxymo a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu : daca nu ai chef de el, fa-ti chef cu altul! iar daca vrei neaparat sa fie el, spune-i sa nu mai stea ca o gluga de coceni in pat, incercati chestii soft, gen sa vizionati impreuna ceva filme XXX pentru inspiratie, jucarioare pentru tine, sa te masturbezi inainte sa incepeti, un preludiu ceva mai lung si sa fie cat mai amplu, inspiratia o sa va vina din acele filmewinking in cazul in care voi nu stiti sa puneti in practicawinking daca nu merge nici asa incercati "swing-ul" poate se "deblocheaza" ceva acolo! Iar daca nici asa, o singura rezolvare exista. Despartiti-va ca nu sunteti pe aceeasi unda

| PitikkaThaa a răspuns:

Poate din cauza stresului thinking

| NightShade89 a răspuns:

Pai cred ca cea mai buna solutie este sa vorbesti cu el, sa ii spui ce iti place, ce te face pe tine sa te simti bine, sa stie cum sa te ia si cum sa te faca curioasa poate... Sa fie si el barbat pana la urma... Secretul unei relatii bune (si sexuala si nesexuala) consta in comunicare si increderewinking. bafta

| cosmin2013 a răspuns:

Probabil nu iti gasesti locul. il iubesti, tii mult la el. imi imaginez. dar nu reusesti sa faci asta! probabil treci printr-o perioada mai grea. banuiesc! incearca sa intelegi timpul asta! pastreaza-ti calmul! sper ca te-am ajutat!