| Anonimul1515 a întrebat:

Salut, Am o problema mai intima, ejaculez in somn cand ma excit ( visez ceva excitant, cred ca doar cand ma culc pe burta ) din cate stiu se cheama ejaculare precoce. Stiti vreun leac ( nu medicamentos ) pentru aceasta problema, va rog ajutati-ma daca stiti! Sunt dispus sa incerc orice ar putea fi de folos, Rog seriozitate!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se numeste ejaculare precoce, a ras cineva de tine. Se numeste polutie nocturna si este normala in adolescenta. va trece de la sine dupa inceperea vietii sexuale. Nu ai nevoie de nici un leac.

| relian a răspuns:

Ejaculare precoce este atunci cind faci sex realcu o femeie nu in somn.Ce ti se intimpla tie este foarte normal si chiar este bine.Mai rau ar fi daca nu ti se intimpla.Decinu ai nevoie de nici un leac pentru situatia asta.Cind faci sex cu o femeie si ejaculezi rapid in citeva secunde sau un minut stiu si hai 2 aia e ejaculare precoce.Dar asta doar daca dupa stiu si eu un an de sex real se intimpla la fel atunci aia e.Pt ca daca esti la inceput, nu ai facut sex niciodata o sa ejaculezi mai repede.Plus daca faci sex asa din an in paste iar ejaculezi rapid. Ejacularea precoce se vede atunci cind ai o relatie stabila si de durata, iar chestia se intimpla mai mereu.Cam asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este vorba despre POLUTIE NOCTURNA sau VIS UMED, adica ejaculare in timpul somnului.
Este absolut normala, nu trebuie sa te ingrijorezi.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Cand faci sex ejaculezi? daca da atunci n-ai de ce sa te temi, esti in regula.si vorba cuiva mai sus e polutie nocturna, nu ejaculare precoce. acesta din urma se refera la incapacitatea de a mentine un act sexual mai mult de 5 minute (adica ejaculezi in 2-3 minute dupa ce incepi actiunea).

| e7d7n7 a răspuns:

Aşa-i perioada adolescenţei, nu e o problemă asta, n-ai nevoie de leacuri.

| AccesoriiAli a răspuns:

Fa-ti laba inainte de culcare laughing

| Anonimul1515 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile date, ma-ti linistit! happy

| vandoo85 a răspuns:

Vis umed