| Ioana_9532 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. am facut petting cu partenerul iar el mia introdus degetul in vagin, iar el sia " aranjat " cum se zice penisul in chilotsei. mentionez ca era cam ud. iar dupa aia l-am sters pe mana cu mana mea. dupa aia mia introdus din nou degetul in vagin... mi-e frica sa nu fii ramas insarcinata. acum ma doare burtica. dar poate fii de la alceva sau autosugestia ca sunt prea stresata:-s? ajutatiimaa va loog :-s

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este autosugestia, fiindca in sarcina nu apar dureri abdominale. Asta nu exclude complet faptul ca ai putea fi insarcinata, daca lichidul de pe penisul lui a ajuns in vaginul tau (daca nu s-a spalat pe maini cu apa si sapun)

| Crisu a răspuns:

Fa un test de sarcina la cateva zile dupa aceasta intamplare. Nu cred sa fi insarcinata, dar pentru siguranta ta este mai bine asa.

| gigiro a răspuns:

Bine ca nu ai bagat degetul in gura,ca sigur ramaneai. Ce sunt prostiile astea? Asa se procedeaza acum? Cu degetelul? In chilotei? Cu minuta ta l-ai sters? Totul e asa de interesant si excitant pentru tinerele de pe TPU. Aviz amatoarelor! Si mai spui ca esti stresata,cine sa te creada,ca eu una, nu. Dragostea e dragoste, sexul e sex si cu asta basta.

| alexutza003 a răspuns:

Cred ca este mai degraba autosugestia este foarte putin probabil sa fi ramai insarcinata insa alta data fi mai atenta nu mai ajungeti in situati de genu asta

| Spirocheta a răspuns:

Nu ai ramas, stai calma. Am trecut printr-o experienta asemanatoare si nu s-a intamplat nimic. Ma stresasem o luna degeaba.

| ozulll a răspuns:

Sunt sanse foarte mici. dar eu zic totusi sa cumperi test de sarcina de la farmacie. cel mai probabil esti stresata

| nuxerette a răspuns:

Lol nu se poate sa ramai insarcinata pentru ca trebuie mult lichid seminal inainte sa ramai
plus de asta ca el chiar daca este ud, contine atat de putini spermatozoizi ca sansele sunt foarte mici
burtica te doare unde? in ce zona? cum este durerea?

| Sergiu_7207 a răspuns:

Fa un test de sarcina, si vei vedea ce si cum. Daca nu iti dai seama sau nu esti sigura p tine, sfatul meu e sa te duci la un medic.