| adalove25 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Acum două săptămâni am făcut petting cu prietenul meu. Eu sunt virgină și îmi e teamă, să nu care cumva să fi rămas însărcinată. Îi cursăse spermă pe mână dar s-a șters, și mi-a introdus după vreo 40 de minute degetul în vagin. Este posibil să fi rămas însărcinată doar din atât, fiind virgină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| anonima01 a răspuns:

Eu nu stiam ca poti ramane insarcinata daca esti virgina. Adica eu inca cred ca nu ai cum sa fi ramas insarcinata daca esti virgina. Plus ca se stie ca spermatozoizii nu traiesc prea mult in exterior. Deci, dupa mine nu cred ca ai cum sa fi ramas insarcinata. Dar pentru linistea ta ai putea face un test de sarcina.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonima01):

Cum nu? Scrie in Biblie! In alta ordine de idei, daca ajunge UN spermatozoid in vagin, ala are un scop si i se rupe lui daca posesoarea vaginului e sau nu virgina. Nu de alta, dar nu cred ca ramine prins in himen cind incearca sa se duca pina la uter in vizita. Tu ce crezi?

| anonima01 a răspuns (pentru KodrutZ):

Scrie in Biblie?! Nu sunt in cele mai bune relati cu Biblia.
Insa sunt tare curioasa, ai auzit tu pe cineva care sa fi fost virgina si sa fi nascut? In afara de fecioara Maria ca aici nu vorbim de Sfantul Duh.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonima01):

Sfintul cremvusti, haha. Eram ironic. Nu am auzit de virgine care sa fi nascut fiindca nici nu m-a interesat, iar daca esti virgina si ramii gravida, ce sens are sa ramii virgina pina la nastere? Voila - http://articles.latimes.com/......y-20131223 - o gramada de maici ale domnului, lol.

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a răspuns:

Daca iti e rau te doare capu si ai greturi e semn clar ca ai ramas dar iti recomand sa faci un test de sarcina el o sa confirme cel mai bine

| adalove25 explică (pentru Pustiu_Jojo_Alex_1996):

Nu ma doare nici capul, nu am nici grețuri și nici amețeli...

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a răspuns (pentru adalove25):

Da s-ar putea sa nu fi ramas recomandarea mea fa un test de sarcina e de mult de cand ai cazut la cearceaf cu iubitul tau de obicei greturile apar la o saptamana dupa contact si inca un sfat inainte sa faci sex ia si u un anticonceptianal

| george27 a răspuns:

Nu.Este imposibil, funda?

| adalove25 explică:

Am uitat să menționez că mă doare foarte tare burta, jos...