| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema noua legata de tipul de 20 de ani ( v-am mai povestit eu ) sper ca ma puteti ajuta din nou. Dupa cum bine stiti o sa incep cu introducerea ca sa ma intelegeti mai bine. Acum cateva zile a venit in oras ( el e cu facultatea si acum a luat vacanta si a venit acasa ) si m-a sunat sa ne vedem si am iesit cu el si mi-a spus ca eu sunt singura fata mai mica cu care tine legatura si ca nu i s-a intamplat asta in viata lui si ca i-a fost dor de mine, totul bine si frumos si ne-am sarutat, dar tot prieteni suntem adica nu avem o relatie. A doua zi cand am iesit am stat ce am stat si ne-am sarutat, mi-a bagat mana pe sub tricou... dar l-am lasat ptc stiam ca nu o sa-mi faca niciun rau, insa dintr-o gluma a zis ca ma dezbraca, stiam ca zice in gluma, dar cand m-am uitat mai bine la el cu tot cu gluma lui am vazut ca chiar isi dorea asta si pentru un moment m-am speriat si i-am zis : " Ai dezbraca un copil? " si s-a atacat foarte tare si mi-a zis " Atunci daca esti un copil te duc acasa ptc copii la ora asta sunt in pat dorm " eu am crezut ca glumeste, dar chiar m-a dus acasa si inainte sa ies din masina mi-a zis ca vorbim pe fb si cand a ajuns si el acasa a intrat pe mine sa ma intrebe ce fac si l-am intrebat daca s-a suparat si a zis ca nu ca cica pana la urma chiar sunt un copil si dupa mi-a zis ca se duce la un film daca e ceva sa-i las mesaj pe fb ca vede el.de ce s-a suparat atat de tare si m-a dus acasa? nu inteleg s-a purtat foarte ciudat cu mine... Eu chiar nu mai inteleg nimic, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal sa nu intelegi nimic,modul lui de gandire e complet diferit de al tau!
El poate sa te inteleaga pe tine si sincer, meriti felicitari pentru afirmatia ta inspirata "Ai dezbraca un copil?", l-a trezit!
Pentru el, in acel moment erai o femeie, nu conta ca ai doar 14 ani,el era doar instincte si remarca ta l-a adus la realitate.
Cu alte cuvinte,te-a pipait si ar fi inaintat cu placere,absorbit de apropierea ta feminina,dar l-ai oprit la timp.
Nu-i mai permite libertati sexuale,orice baiat va incerca,dar tine de etica si seriozitatea ta sa permiti sau nu sa fii atinsa.
Nu stiu in ce masura ii placi acestui baiat,dar ca sa reactioneze cum a facut-o(s-a oprit, te-a dus imediat acasa, dar nu s-a suparat), cred ca te simpatizeaza mult, numai ca se fereste sa se angajeze intr-o relatie.Si asta, probabil, din cauza varstei...
Nu-ti strica universul tau frumos, plin de ganduri si simtaminte de 14 ani,stiu ca te simti bine si iti place,dar din gluma incep multe si inevitabilul intotdeauna abia asteapta sa apara!
Traieste-ti anii tai minunati,intre prietenii tai, intre colegi, inca esti un copil curat si pur, desi o viitoare femeie si lasa fiecare lucru sa se intample la timpul lui.
Vor veni si sarutarile pasionale si imbratisarile furise si... pipaielile mai putin cuminti, dar acum este devreme.
Asta a inteles el si s-a oprit.Altfel continua si nu stiu unde se mai oprea.Sau cand!
Realizeaza si tu ca baiatul te simpatizeaza,dar intelege diferenta de conceptii dintre voi,ca si naivitatea si curatenia gandului tau.Ii e drag de tine cum ti-e tie drag un pisic mic sau un catel dragut, poate putin mai mult.
Dar stie ca inca esti micuta si te lasa sa cresti, poate sa si doreasca sa te ajute sa cresti frumos, nu stim.
Dar tine-te departe de clipe cu prea multa intimitate.
Si nu fii atat de disponibila, baieti sunt multi si daca i-ai placut unuia de 20 de ani, cu gustul format, fii sigura ca vei place multora!
Sa ai grija, sa ai minte si sa fii cuminte!
happy

| LastKisss a răspuns (pentru greece12):

Multumesc mult de tot, dar ce sa fac? sa vorbesc cu el pe tema asta? el mereu m-a invatat lucruri bune si a avut o influenta pozitiva asupra mea, nu vreau sa pierd legatura cu el, insa nici o relatie nu putem avea, vreau sa ramanem prieteni si nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa-i zic, nu stiu daca sa-i zic... ce sa fac?

| greece12 a răspuns (pentru LastKisss):

Daca vrei sa discuti,discuta,dar el deja stie.
Poate ai reusi tu sa intelegi mai multe lucruri.
Dar,din moment ce acum ai inteles,iar el se poarta frumos,nu prea vad rostul, e inca devreme pentru o asemenea discutie.
Ramai prietenoasa, draguta si copil dulce, bucura-te sa-l ai aproape, dar nu prea aproape.
Prieteni si atat!
happy

| LastKisss a răspuns (pentru greece12):

Si in cazul in care o sa ma pipaie iar... ce fac? adica cum ii zic sa inceteze?

| greece12 a răspuns (pentru LastKisss):

A,pai nu mai stai, pastrezi distanta, clar!
Ii opresti mana cu mana ta, ii vorbesti sau nu te mai pui in situatia sa mai fi pipaita!
Pupicii in masina la ore tarzii nu sunt recomandati!
happy

| LastKisss a răspuns (pentru greece12):

De unde stii ca eram in masina?laughing)

| greece12 a răspuns (pentru LastKisss):

...din postarea ta!
" chiar m-a dus acasa si inainte sa ies din masina"...
Am citit cu atentie!
happy

| LastKisss a răspuns (pentru greece12):

Aaa laughing))) am uitat ca am zis asta, iti multumesc mult de tot, daca ma suna azi o sa ies sa vad cum se comporta, desi cred ca nu o sa mai faca asta ptc inainte sa ies din masina m-a pupat pe obraz laughing

| greece12 a răspuns (pentru LastKisss):

Te pup!laughing
Sa ai grija!

| LastKisss a răspuns (pentru greece12):

Multumesc mult inca o data, o sa am :*

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca esti destul de dezvoltata pentru varsta ta, iar el a crezut ca tu nu astepti de la el, in dar, o papusa!

| sofisis a răspuns:

S-a suparat pentru ca i-ai oprit o fantezie si o dorinta si pentru ca i-ai spus adevarul..pe care l-a admis si el mai tarziu : esti un copil. Pe copii nu ai voie sa ii tratezi in mod sexual, mai ales daca esti amic cu ei si mai ales daca ei nu-si doresc asta.
O relatie cu un barbat mai in varsta inseamna foarte multe complicatii. Acum depinde si cati ani ai tu mai exact.
Dar daca ai sub 17-18 ani...un barbat de 20 nu are ce sa iti ofere cum nici tu nu ai ce sa ii oferi lui.

| darriya a răspuns:

La14 ani sa te duca un baiat acasa cu masina e cam suspect fiind un copil practic, nu esti constienta de ceea ce ti se poate intampla multe riscuri, in ziua de astazi nu mai poti avea incredere in al tau daramite intr-un baiat de 20 de ani care in el joaca hormonii si s-ar culca cu oricine, mai ales cu o fata "virgina"ai mare grija ce faci pentru ca baietii stiu sa se prefa pana isi ating scopul, chiar daca zici ca nu esti "proasta"indiferent cat de desteapta te-ai crede tot vei pica in plasa pentru ca n-ai pic de experienta si vei crede in vrajeala baietilor.stai in banca ta ca ai timp de baieti, parintii tai ce spun?

| Rebecaaa29 a răspuns:

In primul rand opreste-te din ceea ce faci! Nu mai fi prietena lui cu benefici! E greu,stiu,dar nu rezolvi nimicccc! Stiu ca e greu sa intelegi,dar asta nu este iubire! Insa,daca totusi speri ca este,lasa-l in pace. Nu-i raspunde imediat la mesaje. Asa o sa vezi daca ii pasa cu adevarat sau nu de tine. Si daca nu ii pasa, chiar daca te doare, e spre binele tau! Nu este chiar atat de "wow" faptul ca te saruti cu un prieten dar nu-l mai lasa sa te atinga in locuri intime. Sunt o necunoscuta pentru tine, nu iti spun toate astea ca sa-ti fac rau, este pur si simpu parerea mea.
Sa ne ti la curent cu ce se intampla! Si fi puternica orice s-ar intampla! Success!

P.S. Cati ani ai?