| DarknLight a întrebat:

Hei, TPUași, vreau să-mi explicați și mie ce naiba s-a întâmplat, că eu și acum mă trag de obraji ca să aflu dacă e pe bune. happy

Deci, am făcut un trip la munte și pe drum, la întoarcere, am întâlnit un tip din Bangladesh, un tip care mi-a zis că sunt frumoasă și toate nebuniile și apoi am făcut toate nebuniile. happy
Doamne deci a fost nebunie pură.
Nu-mi explic că asta sunt eu.
Și nu părea că ar fi doar un tip ce dorea doar sex, ci unul care chiar părea serios. happy Deoarece tipul m-a ținut în brațe, spre final, când să ajungem aproape de Gara de Nord, el m-a pus să-l ajut cu haina, deci mie una, asta mi-a oferit semn că tipul caută afecțiune și că mă vede mai mult ca decât pe o bucată de carne. Am făcut poze, el are acum poze cu mine în telefonul lui, deci și asta m-a făcut să cred că tipul chiar m-a plăcut și nu a fost doar pentru sex. Am făcut scandenberg. Ne-am pipăit, toată noaptea. Tot spre finalul călătoriei, el i-a sunat cu video pe ai lui, din Bangladesh de acolo, și tipul m-a prezentat fraților lui. happy Și frații lui erau frumușei. Și zâmbeau când m-au văzut. Doamne! Ce se întâmplă, că nu mai înțeleg nimic.
Apoi pe la mijlocul drumului, tipul a dat să mă sărute, dar cum eu nu am sărutat niciodată pe nimeni, m-am speriat și m-am dat înapoi, apoi el s-a supărat un pic, dar după ce i-am scris pe Google Translate tot ce am de zis, a priceput omul și a înțeles și mi-a zis să mă duc la locul meu. Apoi credeam că gata, aia e se termină și nu mă mai bagă în seamă, însă omul a stat toată călătoria lângă mine și m-a pus să-l pipăi. Și el pe mine.

Însă ca un minus, ar fi că o are minusculă. Înțelegeți voi ce. Că i-am simțit-o prin pantaloni.
Un alt inconvenient ar fi că e mai scund ca mine și e cam ciudat, nu, să fie un bărbat mai scund cu o femeie mai înaltă?

Și încă ceva ce m-a cam pus pe gânduri. Omul de vreo 2, 3 ori m-a mușcat efectiv de mâneca pluoverului și de mână. laughing) Și asta m-a cam pus pe gânduri.
Oare să fie de fapt doar vreun canibal? Se mai practică așa ceva în ziua de azi?
Parcă canibali știam că sunt doar africanii, nu și asiaticii. happy
Însă nici nu mi-a displăcut, recunosc, mi s-a părut un gest de extaz. Arrr, te cam vreau, suprem. happy Dar m-a cam șocat. laughing)
Și mi-a lăsat și Facebook-ul lui și eu i-am dat numărul meu de telefon. Însă nu i-am răspuns aseară că nu știam prea mult cum să vorbesc cu el în engleză și nici nu știu dacă mie chiar îmi place sau a fost doar un moment de nebunie?!

Ce să fac?
Să continui cu mister Bangladesh, după tot ce v-am povestit?
Pare el sincer sau doar un tip ce caută sex?
Sau mai rău, vreun canibal?

28 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

S-a dat la tine, te-a pus sa il pipai, tie iti cam place de el si ti se pare normal, doamne ce imi vad ochi pe acest site cateodata, continui sa ma sochez laughing

| DarknLight explică (pentru MarianWLF):

Ne-am pipăit reciproc.
Jesus laughing)
Îl mai criticați mult pe indianul meu cel sexy?! straight face
Dar oricum e în zadar.
Aproape că nu pricep cum de am avut eu curaj să-l pipăi și în public, dar acum plâng în timp ce-i privesc apelurile cum sună, dar fără să-i răspund. Că am făcut un nou atac de panică. Și nu știu cum să-i răspund și ce să-i spun. sad
Și mi-e frică să nu cumva să mă placă.
Cine naiba mă place pe mine. Nici papagalii mei nu mă plac, dar-mi-te bărbații. straight face
Trist!
Chiar trist!
Căci unii oameni nu putem fi normali. Și că frica e mai mare decât viața. Trist!

| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut acum ca topicul asta este pus la misto.

| DarknLight explică (pentru Violleta2022):

Jesus Christ!
Uite asta nu suport eu la a-mi face noi conturi, că tot dau de cine nu mi-i drag.
Și mna, de drag acum, nu-mi sunt dragi chiar toți, însă încerc pe cât posibil să i las în pace pe toți și să-i înțeleg măcar, chiar dacă nu-mi sunt dragi.
Deci te-aș fi lăsat în pace, miss Vio, dar după ce citesc asta. Fix așa spusă, Iisuse, mă înfiori, mujer. happy
Și uite cum la un nou cont trebuie să dau iar peste nebunii de pe TPU și peste oamenii care nu mă plac, evident și pe care nici eu nu-i plac.
Însă citind astea, exact așa formulate. Și poate tu spui chiar adevărul gol goluț, nimic altceva. Deoarece am mai auzit și eu cum trăiesc indienii, însă faptul că simt la tine în glas o repulsie față de acea nație și chiar o formă de rasism mă înfiori, Violleta mamă, dar și TPU începe să mă înfioare, dacă TPU te place așa de mult, de mereu tu ești vedeta TPUului și ești în top.
Nu pricep cum oamenii rasiști și negativiști sunt în top, oricât de sinceri ar fi ei și oricât de mult ar expune adevărul.
Însă cu adevărul, nu neg că ce spui aici, nu e adevărat. Indienii chiar trăiesc în mizerie și cum sincer eu și am o obsesie cu microbii și curățenia, păi cred și eu, că la acest aspect, nu ne-am prea potrivi. sad
Până și de mușcătură, nu știu ce să cred. Dacă nu cumva omul nu e și vreun canibal și chiar nu mă vede ca pe o căprioară gigant de pus la proțap, la el acolo în Bangladesh, deși dacă omul chiar ar fi canibal, eu am impresia că m-ar degusta direct vie. Yuhhh. La asta nici nu vreau să mă gândesc. Și eu sunt fană horror, dar dacă asta ar avea vreun fundament real, chiar mă șochează crunt.
Însă revin la tine, dragă și mai puțin dragă Violleta. Nu pricep cum de poți fi așa rasistă?! Oare cum?
Și nu pricep cum e TPU încă-ți mai dă liber la postat pe aici și nici asta nu m-ar deranja, că mna, toți avem loc sub soare și toți trebuie până la urmă să ne afirmăm și să trăim și chiar să avem apartenență de ceva, un grup, un forum, o activitate, niște oameni și mentalități, toți trebuie să ne găsim identitatea noastra afiliându-ne de ceva și cineva mai general și mai mare. Însă nu pricep cum de TPU te ține și în top? Asta chiar nu pot pricepe?
Sunt aici oamenii mult mai faini și mult mai smart (nu că tu nu ai fi, însă degeaba ești smart, dacă la orice, tu bagi lumea în depresie și uneori am impresia că jignești și nu mai afirmi doar adevărul) deci din cauza asta nu pricep totuși cumde TPU te simpatizează și te ține în top?!

P.S. vezi că am impresia că tu ai apărut până și pe YTB la un moment dat. Nu știu de ce dar am impresia că la un video de pe YTB unul ți-a pomenit numele. laughing) Doamne ferește!
Nu pricep cum de nebunii și mârlanii au faimă, frate?!
Chiar nu pot pricepe?!

| Violleta2022 a răspuns (pentru DarknLight):

Ma intreb, oare cate conturi noi trebuie sa-ti mai faci pe forum, crapand de ciuda si aratnd tuturor ca nu ma poti inghiti?
Tu scrie cat poti, dupa cate conturi vrei, ca misiginismul din tine scoate ce-i mai urat si scrabos la iveala, artand formului cum te faci singur de rahat si cum fierbi de parca cineva ti-a furat locul ala din top, dupa care tanjesti cu atat ardoare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui cu mister Bangladesh, după tot ce v-am povestit?
Nu, nu din cauză că te-ar putea mânca de vie, ci pentru că iubirile de vancață nu rezistă timpului în general.
.

| DarknLight explică (pentru sadrian46):

Domnule Sadrian, pe bune?
Dv să fiți cel mai pesimist dintre toți TPUașii de pe acest forum?! sad

Însă eu deja știu adevărul, oricum, da. Ce viață am avea doi oameni pe care-i desparte două limbi străine și nu au prea mult cum să comunice.
Dar la naiba, de tipul nu mă caută încă. Parcă mi-e și milă și ciudă că nu-i răspund, dar nu știu, pur și simplu evit again din frică. Mi-e frică sincer să știu că doamne, eu chiar pot place pe cienva, dar și mai grav el să mă placă. Să chiar mă placă. Și din cauza fricii nu i-am prea răspuns.
Dar sincer și cum naiba să-i răspund, că nu știu engleza. sad
De ce îmi dă mie God numai povești imposibile de iubire?!
Why?! sad
Cu ce am greșit?!
Mai ales că pentru prima dată chiar îmi plăcea cineva așa de mult și pentru prima dată era reciproc. sad

| dullcat a răspuns:

Parakeets, is that you?laughing Domnul asta din Bangladesh ce varsta are? E cam ciudat, adica, ar trebui totusi sa puteti vorbi normal engleza, in timp real, nu sa va chinuiti cu google translate.Presupun ca nici el nu sta grozav cu engleza. Zici ca ati facut toate nebuniile, dar apoi dai de inteles ca de fapt nu ati facut sex? Nu ai zis nimic despre viata lui, ce face aici in Romania, in schimb ai zis de marimea organului reproducator.laughing Denota, din punctul meu de vedere, ca nu iese nimic serios de aici, la cum ai pus problema, in asa maniera superficiala, chestie la care nu ma asteptam de la tine.Iar gesturile astea precum muscatul si nu mai stiu ce ar putea astepta, ca abia v-ati intalnit. Pipaitul e trimitere clara catre sex.Ti-a dat de inteles ca asta vrea si tu i-ai dat de inteles acelasi lucru.Eu nici nu prea gasesc seriozitatea de care scrii pe la mijlocul textului.But then again, esti adult si poti face ce doresti, insa e necesar sa clarificati de la inceput ce sunteti sau ce veti deveni, daca e relatie serioasa sau doar distractie/sex buddies.

| DarknLight explică (pentru dullcat):

Exactly me, my dear DullCat! happy

Dar revenind la problemă, deci tu crezi că tipul vrea doar sex? Și atunci faza cu geaca, chiar nu ți s-a părut că ar fi ceva mai mult? Adică mă gândeam că dacă ar vrea doar sex, nu mă mai punea să-l ajut să se îmbrace cu geaca. Adică eu gestul ăsta l-am interpretat ca pe ceva prietenesc, ceva mai mult decât un sex și atât. happy
Și da, măi miss DullCat happy nu am ajuns încă la știi tu ce. Dar vom ajunge mai mult ca sigur. Parcă îl cam vreau. happy Și el cred că și mai mult după ce m-a mușcat până și de mână. laughing)
Deși nu știu de ce, dar presimt că tipul are niște fetishuri din moment ce a fost așa de agresiv cu niște chestii. Gen la pipăit o făcu destul de compulsiv, la sărutat, când adat să o facă, a fost destul de agresiv și acolo, iar la mușcătură, a fost ceva mai suav, dar m-a șocat și aia. laughing)
Oare să fie totuși genul care să practice BDSM sau cum naiba se numea practica aia hard a sexului? laughing)
Dacă e așa, unul din ăsta nu aș vrea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DarknLight):

Bangladesh, Romania. Sex? Irelevant. Casatorie > cetatenie europeana? Hell, yeah!

| dullcat a răspuns (pentru DarknLight):

Da, initial se simtea asa un vibe de adolescenti horny. laughing Apoi m-am prins ca esti tu.Gestul cu geaca e cam irelevant vizavi de tensiunea sexuala.Cel mai sigur il intrebi, ca daca nici la capitolul sexual nu sunteti comptabili, cosiderand ca asta e intentia amandurora, riscati sa va pierdeti timpul reciproc. Sper totusi ca nu ati oferit acolo un spectacol pe tren, cu pipaitul and everything. laughing

| DarknLight explică (pentru dullcat):

Eu sper să nu fi văzut nimeni nimic. Însă cert este că am făcut-o fără perdea. laughing)
Cineva, ceva, tot o fi observat.
Jesus, sper doar că cineva nu a captat ceva pe cameră, ar fi too much cringe.
Ehhh, măcar acum pot muri fericită, că mi-am împlinit o fantezie cringe. Cea de a face chestii hot în public. Ooo Jesus, acum și dacă mor în război, mor fericită. happy
Deci trebuie să mai călătoresc măi Miss DullCat.
Să văd ce fantezii mai îmi îndeplinește God ăsta, Universul, Karma sau cum vrei să o numești. laughing)
Parcă acum de la cât m-o activat mister Bangladesh ăsta, cred că o să-i caut și pe unii TPUași care voiau o noapte cu mine. laughing)
Parcă văd că o să sar pe săracii useri de pe aici.
Nu de alta, dar am nevoie de stimuli acum, iar eu nu -i mai am. laughing)
Cu cât mai mulți masculi în Palmaresul meu, cu atât mai bine. Parcă după ultimele experiențe avute, și activarea mea sexuală, parcă am cam uitat de ideea să stau pe tâmple și să visez frumos pe geam la prinți. Nope merg și-i pescuiesc din baltă, îi probez pe toți broscoiașii, apoi vedem care se transformă în prinț la un sărut. laughing)

| dullcat a răspuns (pentru DarknLight):

Pai, na, ce sa zic, data viitoare folositi perdea.laughing Nu e frumos asa in public.In locul tau as avea grija cu strainii, mai ales cu cei de pe aici.

| DarknLight explică (pentru dullcat):

laughing) păi dacă ne nimeream la cușetă, era mai bine. laughing)
Dar oricum, degeaba, nu pot să mai vorbesc cu el, măi Miss Dullcat. sad M-am speriat, că e posibil ca tipul chiar să mă placă. sad
Și eu nu am fost niciodată plăcută de cineva.
E deja prea mult pentru mine. sad
laughing)

| mastadont a răspuns:

A fost doar o aventură, probabil că nu-l vei mai vedea nici o dată pe tip, bucură-te de amintiri. Era clar că tipul dorea sex însă tu l-ai cam bulversat, pe o parte îi arătai că vrei și tu, îl lăsai să te pipăie și o făceai și tu iar pe de alta îți era rușine și să-l săruți. Data viitoare fi mai hotărâtă și nu mai băga bărbații în boală că poate te trezești cu vreun tâmpit care îți scapă una. A fost băiat fain și a știut să gestioneze relativ bine nesiguranța ta, dar nu știi nici o dată.
Oricum, relațiile astea rar funcționează, mai ales dacă sunt la distanță. Chiar și dacă el ar locui în românia la început va fi foarte greu până învață limba deci va trebui să ai multă răbdare. Eu aș lua-o ca pe o simplă aventură, găseșteți unul cu care să ai ceva în comun altceva în afară de atracția sexuală dacă vrei ca relația să funcționeze pe lungă durată.
Scuze că îți zic dar la faza cu sărutul chiar nu înțeleg ce ai gândit, adică îl lași să te pipăie dar nu să te sărute? Dacă aș fi fost eu bărbatul ăla m-aș fi gândit că ești vreuna pe bani, că doar alea nu se sărută, în rest, oamenii normali, chiar și cei care decid să aibă o aventură de un trip, o noapte, acceptă să se sărute.

| DarknLight explică (pentru mastadont):

Păi eu nu m-am sărutat niciodată cu nimeni, ce să fac?
Și la pipăieli, e mai simplu, e doar erotic, dar la sărut, e ceva mai deep, din punctul meu de vedere, ceva ce nu o poți face din prima. Plus că m-am speriat, că mă gândeam că dacă se ajunge la sărut, se va ajunge și la altceva. Deși nu-mi displăcea dacă se ajungea și acolo. happy Însă nucred că vreunul din noi aveam prezervativ. Iar în baia din tren, era foarte mică și sincer și neigienică, prea neigienică pentru a face ceva acolo.
Plus că la sărut, mai implica și treaba de microbi, eu una am o chestie cu igiena. Și nu eram nici spălată pe dinți, deci nu aveam cum să-l las să mă sărute.
Dar una peste alta, da, orice ar fi fost acolo, m-am speriat la sărutat, dar nu și la pipăit. Ce să ți spun. Sunt o ciudată cred. laughing)
Dar de aventură doar nu se pune, problema. happy Tipul s-a cam amorezat de mine. Aseară m-o sunat într-una, dar am cam dormit toată noaptea. happy Apoi azi mi-a trimis poza făcută de el cu noi 2 în tren. happy Și m-a întrebat supărat, că dacă nu cumva l-am uitat.
Dar i-am zis că verbal nu pot vorbi cu el, deoarece eu nu știu engleza bine. Și i-am scris puțin în engleză pe wapp și mess. happy

| mastadont a răspuns (pentru DarknLight):

Eh, când vrei să săruți pe cineva, când simți focul pasiunii cum se spune doar la spălatul pe dinți nu îți mai stă gândul. Nu știu ce să zic, până la urmă tu știi ce ai de făcut, dar ai grijă pentru că pe un om nu îl poți cunoaște într-o zi, vezi cum decurge situația și analizează-ți bine sentimentele pentru tip, că poate ce ai simțit tu a fost doar plăcere și atracție sexuală, nu neapărat iubire.
Ah apropo, tarantule există și în românia happy https://ro.wikipedia.org/wiki/Tarantula_rom%C3%A2neasc%C4%83

| DarknLight explică (pentru mastadont):

What?!
Cum naiba să existe tarantule în România? sad
Eu știam că aici la noi nu există așa ceva, doar păianjeni și ăia nu depășesc mărimea unui deget. happy
Cât de ce simt pentru el, nu știu nici eu să spun, însă spun că aș vrea să fac sex cu el. Și îmi place oricum de el. happy Însă da, mi-e frică să nu fie de fapt vreun dubios exotic sau chiar vreun mafiot. Adică nixi nu știu ce să fac și unde să mă duc să mă văd cu el, pentru o primă dată, ca să știu de fapt ce intenții are. Dar nici nu știu.

| DarknLight explică (pentru mastadont):

Aoleu, mi-am făcut curaj să deschid site-ul dat aici, însă mi-ați dat o traumă teribilă.
Și e și mai grav, că de fapt ea înoată și că mai e și în Bulgaria. Pe bune?! Ce tarantulă care să înoate, ați mai pomenit?
Doamne Iisuse! Eu stau chiar la graniță cu Bulgaria și trece Dunărea prin orașul meu. Și dușmanul meu de moarte spuneți că de fapt e posibil să trăiască fix aici?!
Doamne ferește!
Chiar trebuie să mă mut din Călărașiul ăsta idiot.
Dar acum chiar o să mă faceți de nu o să mai ies nici din casă. Și când mă gândeam că uneori mă duceam să stau jos pe la apa din Dunăre, mai ales noaptea ca să mi găsesc inspirația și să privesc Dunărea. Doamne ferește. Și eu nici nu știam că dușmanul meu de moarte își făcea veacul pe acolo.
Pfff, atunci oricum pot pleca liniștită și în Bangladesh, dacă ziceți că până și în România a ajuns tarantula.
Nenorocită ființă mai poate fi, creatura aia.

| Cavaler001 a răspuns:

Sunt curios ce vârstă ai.
Nu sunt rasist, dar îți complici viața. Parca s.au terminat românii de ți s-a pus pata pe indianul ăla.
Sa presupunem că ar fi sufletul tau pereche (deși nu cred în așa ceva) te.ai muta definitiv în India departe de ai tăi?
Sunt destui băieți de vârsta ta care ar dori sa te facă fericita. Trezește.te!
Cat despre Vio, las.o.n pace. Apreciază că își aloca destul timp sa vă spună părerea ei, deseori fundamentată, alteori exagerată happy
Tu gândește.te la tine. Ce vrei de la viață? happy

| DarknLight explică (pentru Cavaler001):

Păi pe mine nu mă prea plac băieții, mă rog, acum la vârsta asta, se numesc bărbați. laughing) Și nu m-au plăcut niciodată. Tocmai de aceea poate mă și plac străinii. happy Pentru că ai mei nu au fost în stare să mă placă.
Cât de plecat, aș face-o oricând, oricum nu-mi place, cel puțin orașul unde locuiesc eu. Dacă în altul ar mai fi cum ar mai fi, cel puțin în orașul meu, chiar nu mă place nimeni. laughing) Așa că, oricum o să plec cândva. Plus că de a sta departe de familie, nu o am prea mare oricum. Doar o mamă și o bunică, însă bunică-mea e deja pe ducă, aproape. laughing) Iar pe mama, aș lua-o cu mine. Ce? Nu o pot lua și pe ea dacă să zicem indie boy chiar m-ar vrea la el în Bangladesh?! laughing)
Dar acum nu știu cum să vorbesc cu băiatul... nu mă descurc încă să vorbesc engleza bine sad iar el m-a tot sunat și nu i-am mai răspuns. Dar recunosc că îmi e și cam frică să mă întâlesc cu el pe viu. Dacă totuși se rezultă a fi un dubios?! sad

| Cavaler001 a răspuns (pentru DarknLight):

N.ai zis câți ani ai happy
Daca îți place de el atât dați.va întâlnire sa vă cunoașteți mai bine atunci happy
Nu te mănâncă, daca nu vrei happy
Daca.i dubios închei relația. E simplu. Doar nu te duci in India la a 2-a întâlnire happy

| DarknLight explică (pentru Cavaler001):

Am 28 de ani. happy
Dar nu pot. sad
Efectiv stau, mi-l doresc enorm, dar stau și plâng în timp ce-i privesc apelurile și nu-i răspund.
Frica e prea mare. sad
Nu știu, mi-e frică cred să fiu iubită.
Credința mea principală este că "cine dracu m-ar iubi pe mine?"
Și uite cum o nenorocită de credință nu mă lasă să trăiesc.
Dar aia e.
Cred că nu e pentru mine treaba asta cu relațiile.
Deci hai să vedem partea bună a lucrurilor, îl fac să sufere acum, dar va întâlni cândva pe cineva mult mai bun ca mine si va avea multă fericire. happy Deci faptul că nu-i răspund eu acum, îl va ajuta să găsească pe cineva și mai bun. Dar sper doar să nu mă urască. sad
Chiar a fost primul bărbat cu care, ceva chiar a fost reciproc.

| Cavaler001 a răspuns (pentru DarknLight):

Mă temeam că ai 60 la cum te fereai happy
Nu prea ai încredere.n tine și gândești prost, scuza.ma că.ti spun. Tu îți impui limite spre nefericire.
Nu.l mai ridica în slavi că nu.l cunoști așa bine. Poate e deja însurat la el acasă și vrea și el o aventura cu o româncă.
P.S. când vezi partea buna tb să te gândești la tine nu la alții happy Ți.as mai da alte sfaturi-mesaje aici în particular, dar văd că nu poți să primești mesaje.
Fii optimista și ai încredere.n tine in primul rand. Restul e pe locul 2.3...
lucip7483@gmail.com

| DarknLight explică (pentru Cavaler001):

Geez!
Tu crezi că mister Bangladesh, ar putea fi un om însurat la numai 26 de ani?! :o
Asta mai mi-ar lipsi. sad Ș-așa nu prea am încredere în bărbați. sad
Și ș-așa am probleme cu atașamentul, căci mă atașez foarte deep și apoi sufăr când ei pleacă. sad
Asta ar mai lipsi să fie însurat.
Oare să fie?!
Dar eu parcă l-am întrebat în tren dacă e căsătorit și el mi-a zis prin google translate că nu este.
Habar nu am.
Dar oricum îmi vine să plâng că nu pot fi în stare să vorbesc cu un simplu tip.

Cred că atunci când o să mă reîntorc în învățământ o să-i bat pe elevii care și numai o glumiță fac cu alții. Chiar dacă o să fac pușcărie pentru asta. Nu-mi pasă. Dar acei copii agresori, ar trebui legați și uciși. N-ai idee cât devastează viața, percepția, încrederea în sine, ba chiar sănătatea psihică un bullying din ăsta școlar, mai ales în copilărie, unde se pune bazele a tot.
Eu din cauza asta presimt că o să rămân forever alone.
Dar asta mi-i crucea și trebuie să o duc. N-am ce face.
Atâta tot că eu m-am adaptat atât de bine la singurătate, încât parcă o ador uneori.
Sper doar să fie fericit mister Bangladesh și să nu-mi poarte pică. Eu nu pot vorbi cu el. Și cu nimeni altcineva de sex masculin.
Mai vorbesc cu 2, 3 amici ce îi am de prin online. Dar în rest nu pot.
Nu pot să accept că un tip m-ar plăcea și asta mă sperie. Însă acum sincer și ce ar fi de plăcut la mine?
Nu cred că am o părere negativă despre mine, ci doar asta sunt o sucks mujer. sad
N-am ce face. Viața e a dracului și merge înainte. Orice-ar fi, merge înainte. Sper să meargă înainte și pentru Mister Bangladesh și să fie fericit. Sper să găsească o femeie faină, ce să-l facă fericit. happy Altfel aș fi chiar tristă.

Și da, încă sunt junior. laughing) Am și uitat ce naiba trebuia să faci ca să devii senior. happy
Dar sper să cresc repede în rang. Căci nu pot da voturi. Și asta mă enervează.
Mersi de sfaturi, dar oricum dacă ar fi cum să mă apropii eu de un bărbat, nu cred că va reuși nimeni. Nici hiar dragostea nebunească.
Oricum au apus vremurile alea laughing) cred că însă ai dreptate cu vârsta, nu am 60 de ani, dar oricum nici la 28 nu mai are rost să mai fac nimic. E deja too late for me.
Aia e, cred că nu a fost să fie for me. happy
Deci mersi de sfaturi.
Te aștept atunci și la celelalte întrebări de ale mele. happy
Nu ascult de multe ori de sfaturi sau de cele mai multe ori fac exact opus de un sfat, dar până și asta fac opus, pentru că în majoritatea timpului mă simt manipulată sau că alții ar dori să mă conducă și de aici de obicei fac total opusul de ceea ce-mi spun oamenii, dar ador să aud și alte perspective la problemele mele. laughing)
Și evident să mă lamentez și plâng pe TPU. laughing)
Deja mama a scăpat de a mă mai auzi analizând chestii sau plângându-mă, pentru că acum am TPU-ul. laughing)
Sper doar să nu-mi citească tinerii, adolescenții problemele astea, căci îi bag în depresie cu problemele mele existențiale și văzând cât negativism există în viața mea.
Și chiar nu vreau să fac asta.
Parcă tot cu tine vorbisem de Vio, deci nu vreau să devin o Violleta2, ce bagă tinerii în depresie. laughing)
Ea îi bagă în depresie când îi admonestează, eu când le prezint o latură neagră și mohorâtă a vieții. happy
Deci chiar nu vreau asta.
Tinerii trebuie să fie numai un zâmbet și fericire. Pentru că adolescența e cea mai frumoasă etapă a vieții dar și plină de vise și speranțe. Deci de ce să le stricăm noi cu problemele noastre visele? Ok, după ce trece, or să mai vadă și ei, că nu tot ce zboară se mănâncă, însă până atunci eu sunt adepta a lăsatului tânărului să creadă că poate atinge stelele și că poate orice. happy

| Cavaler001 a răspuns (pentru DarknLight):

Multe sunt posibile.
Nu mai dramatiza. Nu mai generaliza.
Cu plânsul nu rezolvi nimic. Hai sa spunem că te descarci oarecum.dar tu trebuie sa te incarci cu încredere și optimism. Alunga.ti din cap ideile proaste (legat și ucis copii happy / sucks mujer / că e târziu la 28 ani.) Trezește.te!
De ce zicea Vio că e alt cont al tau? Ce prostii ai făcut aici happy?
Are și Vio pe ale ei. Poate vrea sa-i maturizeze mai repede pe tineri, chiar dc uneori îi informează greșit happy Totuși cred că are intenții bune.
Cat despre contul tău, poți umbla la setări pentru a primi mesaje, daca nu.ai văzut e.mail.ul meu happy
Trebuie sa.ti schimbi modul de a primi lumea și viața. Până la urmă trebuie să ne bucurăm de frumusețea eiwinking

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Asta e important? O are mica sau mare? Te-a muscat de mana si te-a pipait? Nu pare cam infantil?
Mi se pare ca e greu sa intelegi un om care este din alt continent, unul care are o religie diferita de a ta. Mi se pare ca ai scris sub impresia momentului si e doar o infatuare.
Cand nu pui accent pe ceea ce este el, eu nu vad a fi ceva serios.
Esti pregatita sa mergi in Bangladesh? Nu suntem in filmul "Petrecerea", in care Peter Sellers - care joaca rolul unui actor indian invitat dintr-o eroare la o petrercere se indragosteste de o ea (care nu este oricine - Claudine Longet) si se iubesc cu patima si puritate. Ti-l recomand!
Asadar, picioarele pe pamant!

| DarknLight explică (pentru LePapillonSurvivant):

Păi ai mei, deja s-au uitat pe hartă unde e Bangladesh și s-au cam speriat când au auzit că poate e posibil să ajung pe acolo. laughing)

Însă știam că la tropice există tarantule. Așa că, dacă există. Eu acolo nu mă voi duce, never.
Fără tarantule. Deci iubirea mea pentru un tip, va trece și peste mări și țări și peste bani și chiar și peste mărime, deși te-ai gândit că poate nu am cum fizic vorbind să fac ceva cu unul cu bijuteria mică? Dacă eu am poate niște kilograme în plus și aceste kilograme, mi-au făcut interiorul mai mare?
Zic și eu, e doar o opinie.
Însă va trece, stai tu liniștit, că va trece iubirea mea peste orice, evident, asta dacă este iubire. happy
Dar doar peste un singur lucru iubirea nu va trece, adică îl voi abandona pe tip, orice ar fi. Pe tru că frica mea este prea mare.
Anume, tarantulele. Dacă acceptă să trăim doar în România, ok, dacă nu, eu niciodată nu voi merge într-o țară în care există tarantule. Niciodată!

Însă nu pricep de ce mă faci infatuată? Ce din povestea mea ți-a transmis chestia asta?

Și de ce ești totuși pesimist cu iubirea mea. Oricum sincer, între mine și el, mai mult s-a amorezat el de mine, deoarece nu mai scap de el, mi-a dat mesaje într-una și mi-a trimis chiar și pozele pe care le-am făcut în tren. happy Și ar dori omul să ne auzim la tel, dar eu nu știu să vorbesc, verbal, engleza. Și l-am tot amănat cu sunatul. sad
I-am scris doar în engleză pe Wapp și pe mess.
Deci nu pricep de ce spui că aș fi visătoare? Când mai visător pare el.

Cât de cultură, îți dai seama că dacăaș fi judecat cultura altora sau diversitatea, atunci chiar nu i-aș fi răspuns omului, pe motiv că aș fi fost rasistă cu oamenii din Asia sau Bangladesh. Însă tocmai, mie chiar îmi plac oamenii diferiți cu alte culturi.
Însă dacă tu ai fi fost fată și totuși din prima ai fi fost mușcată de umar / mana, cum te-ai fi simțit?
Zic pentru prima dată, că na, poate dacă ajungeați la pat, ok, acolo vă mușcați de toate, daca erați ceva mai pasionali. laughing)
Însă eu cum să nu o interpretez asta pe ceva un pic dubios?!
Mai ales că eu am niște kilograme în plus și am fost respinsă mult din cauza fizicului, deci să vină unul din nu știuce tărâm indepărtat sau junglă și de-o dată să sară pe mine, că vai mă place happy dar apoi mă mușcă, și chiar și la sărut, părea că ar fi vrut să mi mănânce pur și simplu toată gura. Euce să cred?
Tu dacă ai fi experimentat respingerea cu bărbații pebaza a cum arătai, cum te-ai fi simțit dacă 28 de ani, unii nici măcar nu doreau să te bage în seamă, dar mite, să sară pe tine, deodată unul din alt loc, sare la propriu pe tine?
Deși nu neg că oamenii de la tropice sunt mai senzuali. Asta am observat-o prin cultura lor, comportamentul lor și chiar prin filmele lor. happy
Însă te pune totuși pe gânduri, nu crezi?!