| Jeremy1 a întrebat:

Am si eu o problema.

Nu prea sunt genul care se indragosteste usor, dar m-am atasat in ultimul timp de o fata din liceu. Am aflat id-ul ei de la un prieten din clasa ei (suntem amandoi a 11-a), dar problema ei in general e ca intra extrem de rar pe mess (si de multe ori pe invizibil) si n-are nici facebook.

Cand o mai prindeam on, vorbeam ore in sir fara sa observam cum trece timpul si se deschidea foarte usor in fata mea.

Am mai vazut-o din cand in cand prin liceu si i-am spus "buna" si ne mai intrebam ce facem, dar mereu era cineva pe fuga si nu stateam.

Acum in saptamana asta altfel a mai fost o activitate in care au fost ambele noastre clase si o observam cum se intorcea sa se uite la mine, dar in ultimele saptamani nu intra deloc pe mess si in general parca ma evita... si o plac foarte mult.

Ce pas urmator as putea face ca sa nu mai stau dupa ea cand intra pe mess sau cand ne mai vedem din noroc pe holurile liceului?

Răspuns Câştigător
| Frrramboise a răspuns:

Doamne cât de draguti sunt baietii indragostiti happy. Credeam ca nu mai exista asa cevalaughing.
Nu o pierde, daca a ajuns in inima ca cu toate ca te indragostesti greu inseamna ca e speciala!
Ce trebuie sa faci? Sa astepti momentul potrivit. Cnd vezi ca nu e prea grabita, te duci la ea. Iti iei inima in dinti si vorbiti. Apoi dupa un timp ii spui ca o placi..Crede-ma,va aprecia mult mai mult ca i-ai zis in față decat niste fâstâceli de baiat timid.
Si sa nu te prind ca pe ultima sută de metrii te gandesti tu ca e posibil sa nu te placa sau nu stiu ce. Daca fata se uita dupa tine, daca te studiaza si cum ai spus, ati vorbit mult si pe mess e f posibil sa te placa, sunt aproape sigură.
Ps: astept sa imi spui ce s-a intamplat cu voi, da?
ps2 : merit fundă? colecționez big grin
A si am uitat ceva : ti se pare ca te evita, probabil fetei incepea sa ii placa de tine dar se teme sa iti arate asta, ar trebui sa ii spui cat mai repede ce simti.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O abordezi atunci când o vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Atunci când te întâlneşti cu ea, o abordezi.
Deşi ar fi indicat să-ţi vezi de şcoală mai bine, să laşi relaţiile după ce termini şi tu o şcoală acolo!
Te pup!

| Alice1719 a răspuns:

Auzi? Tu esti ala din poza? :*

| Jeremy1 explică (pentru Alice1719):

M-am tuns, dar da laughing de ce?