| Kinezuu a întrebat:

Am si eu un of pe inima n-am si eu o prietena si imi doresc foarte multt deoarece mi sa luat sa fiu singur.Am 17 ani si merg cat de curand pe 18 si din pacate sunt singur.Eu unul nu cred ca arat rau dar nu inteleg dc nu am si eu noroc in dragoste sa intalnesc si eu o fata pe placul meu.Probabil imi veti spune "iesi cu prietenii comunica". Care prieteni fratilor ca pe toti care i-am avut au fost numai dupa bani si am hotarat ca genul asta sa ii dau deoparte ca nu ajung nicaieri daca mai stau cu ei.In principiu am ales sa iau viata de la 0 sa incep o noua viata. Voi poate veti zice la comuri sa imi fac alti prieteni ca sa pot sa ies, sa comunic si poate asa imi va face o cunostinta cu vreo fata.In primul rand un prieten adevarat rar mai gasesti in ziua de azi, in al doilea rand pe mine unu nu ma mai intereseaza sa imi mai fac prieteni ca majoritatea sunt parsivi si eu unul nu sunt genu sa stau acum sa caut sa imi fac prieteni baieti mai de graba as dori sa imi fac o prietena o relatie serioasa decat prieteni.Chestia care nu prea o mai inteleg in viata asta este ca majoritatea au un noroc iesit din comun, ma refer ca toti urati in ziua de azi au fete frumoase langa ei si nici macar nu stiu sa le respecte si sa le pretuiasca asa cum merita. Si apropo de asta am mai vazut un lucru ca fetele frumoase, dragute sunt atrase de baieti rai si care sunt uratisadbine ca mai sunt si exceptihappysi eu unul sunt genu ala de baiat bun dar din pacate nu sunt atragator pentru fete.De ce?(aici nu inteleg cum de unii care nici nu stie sa se comporte cu ele si le jigneste si le face in toate felurile au noroc de fete dragute si eu nu). Probabil vezi zice ai rabdare ca o sa vezi ca o sa vina si soarele pe strada ta (intrebarea mea este cand?)Probabil vezi zice cauta fratesadam cautat si pe hi5 si pe mess si afara dar degeaba)de fiecare data m-am lovit de un refuz (mi s-a zis ori ca are prieten ori ca sunt dragut dar asta nu inseamna ca vrea sa stea cu mine )deci in principiu de fiecare data m-am lovit de un nu.Nici aici nu inteleg dar in fine sa trecem peste.Si sa mai specific eu sunt genu de persoana care ma uit la fete care arate cat de cat bine nu imi doresc sa stau cu fete mai urate ca nu sunt genu nu am fost niciodata atras de fetele mai urate(probabil veti zice sa imi intorc capul si spre fetele mai putin frumoase nu am cum fiindca nu ma caracterizeaza dar stiti de ce (Toti urati au noroc de fete frumoase si dragute si eu nu as avea). Eu unul recunosc poate nu merit o fata frumoasa dar una draguta cred ca as merita.

Răspuns Câştigător
| Sigmund a răspuns:

Am impresia ca tiai format un complex pe treaba asta cu cuceritul fetelor.Nu-ti face griji.Si eu am sesizat ca mai marea majoritate a fetelor din zilele noastre sunt atrase de baietii cu crestele uriase, cu tunsori extravagante si cu un limbaj precar, dar mai sunt si exceptii asa cum ai spus tu. Iubirea nu trebuie sa o cauti tu, va veni singura la tine.Niciodata nu am avut incredere sa tastez pe google id-uri fete si sa comunic cu ele in speranta gasirii unei iubite, nici macar id-uri din orasul meu. Daca Dumnezeu a vrut ca pana acum sa nu-ti gasesti pe cineva pana acum, este pentru ca tia pregatit o fata mai speciala, asa pe masura ta.Scapa de complexul format, caci in orice moment, fie peste o ora, 1 zi, 1 luna, 1 an va veni si fata sortita tie.Mult succes!

8 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti ca tu nu ai si altii au...ca asa nu ajungi nicaieri ba din contra iti faci singur rau...lasa prejudecatile deoparte si uita-te la toate fetele pentru ca fiecare e special in felul sau.Toate lucrurile au o rezolvare asa ca vei gasi si fata potrivita care se lasa asa de mult asteptata(cu sigurantza e prin preajma ta dar nu ai obs). Baftawinking

| Rukhsandra a răspuns:

O sa gasesti tu o fata potrivita pentru tine happy

| deea40 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar daca vrei putem fi prieteni poate te pot ajuta cand ai nevoie, poate pot sa iti dau un sfat atunci cand esti in preajma unei fete. Daca vrei sa mai vorbim iti las id-ul meu [ andr3yutza_pysycutza ]. Mi-ai parut de treaba si chiar as vrea sa te ajut daca am cum. uite dac crezi ca te pot ajuta in vreun fel contacteaza-ma.

| alexH a răspuns:

Tu ai o boala psihica. rolling on the floor
Unii care nici "nu stie" sa se comporte si sa vorbeasca cu ele. laughing Pai nici tu "nu stie".

| Drinni a răspuns:

Lasa o poza cu tine sa ne convingembig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man relax si eu am 17 ani stau pe bara acum depinde poate e aceiasi problema ca la mine toate au deja prieten sau vrei ceva special daca vrei sa iti faci o prietena vbeste si tu cu alti fa-ti prieteni noi de la care ajungi la alti si tot asa. dar crede-ma in Romania vrei fete MODEL trebuie sa ai si tu o masina MODEL crede-ma toate spun ca nu-i adevarat poate si cele care tiau raspuns pana acum da cand vad un mertzan le rad ochi:-s

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Pai eu sunt fata si mia imi plac baitii smecheri care se dau la fete si nu le lasa pe ele sa actioneze primele ...si nu fete din alea. urate fete frumoase versate inalte. stai pe langa ele mergi cu ea si pritenii ei in parca stai langa ea atingeo. date la ea
ca un smecher laughing big grinbig grinbig grinbig grin

| Diiii a răspuns:

Meriti si eu zic ca sa o gasesti. Iubirea apare atunci cand te astepti mai putin. Incearca sa te inscrii in mai multe activitati unde poti cunoaste lume noua. Nu toti prietenii sunt parsivi. Poate majoritatea pe care i-ai cunoscut tu nu ti-au fost prieteni adevarati. Da, sunt greu de gasit da nu imposibil. Nu renunta si o sa vezi ca va aparea o fata cand te astepti mai putin si atunci vei vedea ca a meritat asteptarea.winking.