| Claudellllll a întrebat:

As dori sa ma ajutati sa cu un sfat. Dupa cum am mai spus, am o relatie de 1 an cu o fata. Ea spune ca am fost primul baiat din viata ei, fiind cel cu care a facut-o prima data.

Ea imi spusese ca in trecut a mai facut dragoste cu fostul prieten, urmand ca apoi sa-mi spuna "am crezut ca o sa iti dai seama ca sunt virgina", ceea ce bineinteles nu s-a intamplat, iar eu nu am simtit acest lucru.

Ea imi repeta aproape obsesiv ca sunt barbatul vietii ei, ca daca nu o sa ma aibe pe mine nu mai vrea altul si tot asa. Si eu tin la ea foarte mult, dar faptul ca am stiut de la inceput de la ea ca nu sunt primul ei barbat mi-a format o alta imagine despre ea si nu am putut sa ma implic total in relatie.

De asemenea suntem destul de departe unul de celalalt si nu ne vedem foarte des.

Ce sa fac? Sa ii spun ca nu am sentimente pentru ea asa cum ar trebui sa am, sa trec mai departe, sa o uit? Sau sa o tin tot asa cu conversatii si certuri interminabile la telefon, pe fb, etc pana ne dam seama ce si cum?

Multumesc

25 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu inteleg motivul de cearta...O relatie, o dragoste nu se rezuma la "cati ai avut inaintea mea si de ce."mi se pare o prostie.Si care e problema daca a avut 4-5 inaintea ta? a facut-o pe bani? sau pe alte lucruri?
Ea te iubeste, si tu o ranesti.Merita respect pentru simplu fapt ca sta langa tine dupa ceea ce probabil ai spus.Eu renuntam la tine de mult.
Si nu compara faputl ca-ti plac lucrurile noi cu vreo fata, virginitate, sex s.a.m.d.
Daca tu tii la ea, lasa balta copilariile astea, o vei pierde si vei regreta.Axeaza-te pe voi si pe lucrurile frumoase care se intampla intre voi. Daca vrei sa continuii cu ea.

| Claudellllll explică (pentru irina20):

Pai tocmai asta este problema, ca nu e langa mine fizic, suntem departe si ea tot insista ca fara mine nu poate si nu mai vrea pe altcineva.

Are rost sa iti treaca asa timpul asteptand ca unul dintre noi sa se mute pentru a fi impreuna? Si aici ma refer la 1 an sau 2.

| 0IoAnA0 a răspuns:

Inteleg ca poate pe tine te deranjeaza faptul ca nu ai fost primul din viata ei, dar asta nu e un motiv sa te desparti de ea, mai ales in ziua de azi. Nu o poti invinuii ca a facut ce a facut, poate tot din dragoste. Parerea mea e ca pur si simplu distanta va indepartat unul de altul si nu mai ti la ea. In cazul asta ar fi bine sa terminati relatia. Succes happy.

| Claudellllll explică (pentru 0IoAnA0):

Deci daca o faci din dragoste poti sa o faci cu cate persoane vrei?

Sau cum vine asta?

| 0IoAnA0 a răspuns (pentru Claudellllll):

Poate fata aia la iubit pe cel dinainte...nu ai de unde sa stii. Dragostea nu o gasesti numai o data in viatawinking si nimeni nu zice ca odata ce ai facut dragoste cu cineva nu mai ai voie cu altcineva niciodata in viata ta.

| Felys a răspuns:

Auzi,dar ea e prima pentru tine,ce va mai place sa denigrati femeia, indiferent al cate-lea ai fost nu pe asta se bazeaza o relatie, nici macar nu trebuie sa te gandesti la asa ceva, daca nu o iubesti asa cum isi doreste ea e problema ta dar nu ii scoate ochii pentru asa ceva, nu iti mai plac ochii ei las-o ca isi caute pe altul care sa o aprecieze daca tu nu poti face asta doar pentru ca in trecut a mai iubit

| Alcyon a răspuns:

Auzi, dar tu ai fost virgin ca sa ai astfel de pretentii de la fata? Eu in locul ei ti-as da papucii, ca esti naiv rau. Daca vrei fete virgine, cauta una de 12 ani, ca alea nu stiu nici pe unde se face pipi. Tu vrei femei sau copilite, pe care sa le iei de la gradinita si pe urma sa mergeti acasa, sa va jucati cu papusa?

| Claudellllll explică (pentru Alcyon):

A fost prima pentru mine. Ma conving incet incet ca nu mai gasesti o fata la locul ei si in cazul asta mai bine singur.

| Alcyon a răspuns (pentru Claudellllll):

Astea-s niste copilarii. Nu conteaza cu cati a fost femeia respectiva. Conteaza sa aiba cei sapte ani de acasa, sa te respecte, sa aiba grija de tine, sa nu fie vreo frustata de-aia care tipa si-si smulge parul... Restu-i poveste. Crezi ca dac-a fost virgina, o sa stea cu tine pana mori? Vine altul si ti-o sufla iar tu ramai de papitoi.

| Claudellllll explică (pentru Alcyon):

Atunci mai bine singur si am incheiat povestea.

| Felys a răspuns (pentru Claudellllll):

Eventual fa-te gay,poate nu ai acelasi pretentii si de la barbati, eu te vad cam misogin, clar nu meriti fata aia, pentru binele ei las-o sa isi gaseasca pe unul care sa o iubeasca si pretuiasca, tu..stai singur precum calugarii, asa meriti

| Claudellllll explică (pentru Felys):

Nu e vb de gay, nici nu se pune problema.

Ea vrea sa fim impreuna dupa toate astea, nu trag eu de ea.winking

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Bai asta, tu ai vazut ce ai scris?

"Ea spune ca am fost primul baiat din viata ei, fiind cel cu care a facut-o prima data."

"Ea imi spusese ca in trecut a mai facut dragoste cu fostul prieten,"
Vreau sa stiu daca esti cu analizele la zi, nimic suspect?
Cine ti-a impregnat in creierul ala mare ca daca nu esti primul barbat din viata unei fete nu puteti fi iubiti sau chiar sot si sotie?
Cati ani ai Claudelllll? auzi la el Claudell laughing)

| WildDream a răspuns:

Nu se vede ca ai tine la ea, mai mult iti pasa de orgoliul tau de mascul ca vai nu am fost primul. Ea a fost prima la tine?
Indiferent ca ai fost primul sau nu important e ca te iubeste pe tine acum. Ce vrei mai mult de atat? Daca erai primul si pe la spate te mai insela cu nu stiu cati era mai bine?
Imi pare sincer rau pentru ea ca ajuns sa iubeasca un asemenea baiat.
Nu e o curva care s-a mai culcat cu nu stiu cati inainte, chiar daca ai fost primul sau al doilea nu ar trebui sa aiba asa mare importanta; da se pare ca tu iubesti mai mult orgoliul tau decat pe ea.
Ori incetezi cu prostiile astea ori termini relatia, ca daca o tineti numai in certuri nu vad ce rost mai are. Daca tu nu poti sa te implici din cauza unui asemenea lucru mai bine o lasi sa isi gaseasca pe altu care sa o merite si care la randul lui sa-i merite iubirea, pentru ca tu in acest punct al relatiei e clar ca nu o meriti.

| WildDream a răspuns (pentru WildDream):

Si inca ceva. Ai stiut ca a mai fost cineva in patu ei inainte sa te culci cu ea. Dar totusi tu ai profitat de ea si pe urma au urmat pretentiile ca vai nu am fost primul.

| Claudellllll explică (pentru WildDream):

Da. ea a fost prima pentru mine.

Eu sunt altfel sa zic asa...cand imi cumpar ceva, tot timpul imi iau nou. Asa gandesc si in cazul unei fete.

Recunosc ca am gresit, nu trebuia sa fac nimic cu ea, dupa ce mi-a spus ea ca a mai avut pe cineva.

Oricum, cred ca relatiile exista doar sa iti satisfacti niste nevoi la urma urmei:afective, sexuale, etc.

| WildDream a răspuns (pentru Claudellllll):

Daca vroiai sa fie prima data si pentru ea cautai una virgina, care poate nu te iubea da iti satisfacea tie orgoliul.
Daca fetele ar fi ca tine atunci ar insemna ca nimeni sa nu te mai ia acum din moment ce nu mai esti virgin nu?
Acum dupa ce ai profitat de ea de ce te plangi? Trebuia sa o lasi dinainte ca e clar ca nu iti pasa de fata asta. Te comporti de parca ar fi o curva.
Daca o fata a mai avut pe unu inainte nu insemna ca nu e la locul ei.

| Claudellllll explică (pentru WildDream):

Sunt persoane pentru care acest fapt, de a fi primul nu este deloc important. Ei, pentru mine este.

| Claudellllll explică (pentru WildDream):

M-a luat valul. asta este. Ne vedem de viata.

| AnicaiAlin a răspuns:

Is curios cam atunci cand te vei casatori sau cand vei avea o relatie de lunga durata cam la a cata mana o vei lua?

| HELLBOY32 a răspuns:

Cand ai o iubita pe care o iubesti cu adevarat, nu te gandi ca nu esti primul, fa in asa fel sa fi ultimu'winking
PS: Cati ani ai?

| Claudellllll explică (pentru HELLBOY32):

| HELLBOY32 a răspuns (pentru Claudellllll):

Si la 21 de ani ai avut prima prietena?, cum e posibil? laughing

| RazaSoarelui a răspuns:

Peste niste ani, nu va mai conta cati au fost inaintea ta decat daca te insori cu ea. Lasa socotelile si fii fericit! Pana te insori laughing)) Banc: El catre ea: - Iubito, pot sa-ti spun Ghiocel? - De ce?, intreaba ea. - Pentru ca esti prima!, raspunse el. Dar eu pot sa-ti spun Boeing? intreba ea. - De ce? zise el - Pentru ca esti al 747-lea.