| Deni210 a întrebat:

As vrea sa ma impac cu fostul. Am fost impreuna inca din generala primele doua clase, stiu ca suntem mici. Dar sunt foarte sentimentala. El se lupta pentru mine cu un coleg si eu ignoram asta. Ce-i drept regret enorm pentru ca nu am dat asa multa importanta. Am nevoie de ajutor, e in zodia taur. E genu serios si el acu e suparat pe mine din cauza ca acum 2 ani inca mai umblam dupa baieti si incercam sa vad cum e unu cum e altul, in sensul sa vorbesc si cum sunt firile lor. El tine\tinea mult la mine si s-a suparat grav, va rog ajutati-ma il iubesc enorm si chiar nu vreau sa pierd un asemenea om. Ce-i drept mi-am inteles greseala si acum sunt pregatita sa ii arat cat de mult tin la el, lucru pe care trebuia sa il fac inainte.

Răspuns Câştigător
| Neutru34 a răspuns:

Mda... fii atenta am cea mai buna solutie ca sa il faci sa fie al tau.
Cumva trec si eu printr-o chestie asemanatoare cu o fata. Si eu am iubit-o mult si i-am aratat asta de mai multe ori. ea nu prea m-a luat in serios. Acum am ajuns in stadiul unde nu stiu daca as mai vrea sa fiu cu ea. Dar daca ar face urmatoarele chestii cu siguranta nu cred ca as refuza. Deci practic tu acum trebuie sa-l cuceresti pe el. El ca baiat a incercat si a vazut ca nu a reusit, a acceptat asta si a mers mai departe. Tu spui ca e suparat pe tine, iti spun eu sigur ca el joaca teatru. Vrea sa vada de la tine daca chiar iti pasa de el, si daca chiar il iubesti. Acum el te pune la incercare. Nu vrea sa se mai lase asa usor ca prima data. Tu trebuie sa-l cauti si sa vorbesti cu el. (macar o data la 2 zile) Trimitei un mesaj. Cand te vezi cu el si va salutati i-al in brate. Chiar daca e singur sau nu. Chemal afara, sa va plimbati impreuna doar voi doi, prim parc sau. alte locuri mai retrase.
Si cand o sa inceapa sa-ti arate si el semne sa nu le ignori. Daca iti da mesaj raspundei cat de repede.
Pe scurt, vorbeste cu el, cautal arata-i ca iti pasa de el, ca il iubesti ( asta nu inseamna ca trebuie sa-i spui asta in fata) Trebuie sa-i arati chestia asta. Si cand esti cu el, contactul fizic e foarte important, ma refer aici sa il atingi pe umar, sa-l mai iei in brate, sa stai langa el. noua baietilor ne plac chestiile astea.

| Deni210 explică (pentru Neutru34):

Da dar. sti care e problema, din clasa a-7-a nu am mai vb cu el. Am incercat odata sa ii spun asta. dar eram de fata cu un prieten bun al lui. si atunci m-am umilit intr-un fel. pentru ca am inceput sa plang si sa ii spun ca tin mult la el si ca regret greseala. el a stat serios si s-a uitat la mine. prietenu sau a inceput sa rada de mine.
e aiurea. ca dupa a spus ca se gandeste. si nu a mai zis nimic

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te impaci cu un "fost", daca relatia nu a functionat atunci, la inceput cand totul era frumos si erati indragostit unul de celalalt, nu va functiona niciodata si nu va fi una fericita niciodata.
Incearca sa nu mai traiesti in trecut, ci sa te focusezi pe prezent si pe viitor.
Sentimentalismul de care vorbesti nu face nici un sens, mai ales ca te referi la o relatie care s-a incheiat urat si nu are viitor.
Iubirea cu forta nu se poate face si nici nu-i indicat sa te maltratezi singura, facand o obsesie din ceva ce nu iti va aduce niciodata fericirea.
Sa nu plangi niciodata dupa ceva pierdut, pentru ca nu sunteti compatibili si nu a existat dragoste adevarata, ca altfel erati impreuna si nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat de fapt.
Un sfat sanatos: cauta-ti altul si traieste-ti prezentul.
Evita sa mai traiesti in trecut ca-i timp pretios pierdut si oricum nu poti schimba nimic.

| DricA a răspuns:

Parerea mea e ca toate se intampla cu un scop, iar daca relatia voastra s-a incheiat, este pentru ca asa a fost sa fie. Sfatul meu este sa traiesti in prezent, dar daca tu consideri ca vei fi fericita cu el, iti doresc bafta in a-l recuceri. Despre zodia taur gasesti pe zodiacool.ro trucuri pentru cucerit, poate iti vor fi de folos. Bafta! :)
https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/taur

| Niggos a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa te impaci cu el deoarece romeo si julieta s-au impacat si ei