| LissLiss a întrebat:

Ati iubit cu adevarat vreodata? Ce a presupus asta? Cum a fost acea relatie si cum ati suferit pe urma? Ati reusit sa va uitati acel fost partener (cu exceptia cazului in care inca il mai aveeti)? Vreau raspunsuri complexe, ofer funda!:*

Răspuns Câştigător
| Iamnotme a răspuns:

Da, nu cred că există om în lumea asta care să nu iubească. Nu doar o dată, poţi iubi de mai multe ori, dar nu la fel. Mda, tot timpul suferinţa este partea cea mai naşpa când iubeşti. Când ieşi din relaţie, crezi că tu suferi cel mai mult, că nimeni nu a mai suferit ca tine, că nu vei mai iubi niciodată. Dar aia e doar pe moment. Încetul cu încetul, uiţi, dar nu complet. Dacă a fost iubire adevărată, persoana aceea va rămâne veşnic într-o părticică din sufletul tău happy.

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu cred ca exista o singura mare iubire si gata.
Fiecare iubim din nou si din nou. Doar ca difera iubirea. Uneori e mai intensa, uneori mai serioasa, alteori mai jucausa...de fiecare data cand suferi, ai iubit.
Eu in trecut, nu sufeream prea mult. Plangeam eventual 2-3 zile dupa care incepeam sa uit.
As vrea sa cred ca asa o sa raman mereu.

| TeckTonik997 a răspuns:

Am iubit cu adevarat si inca sunt in acea relatie si da, au fost si momente de suferinta.

| marin81 a răspuns:

E grea intrebarea asta/ de iubit fiecare iubeste/ Iubirea, dupa mine este de mai multe feluri/ Prima iubire, cand iubesti cu adevarat, nu se uita nici o data/ Peste ani tot iti amintesti cu placere la prima dragoste/ Cand te desparti de prima dragoste parca se rupe ceva din tine/ De iubit o sa mai iubesti si dupa, dar nu cu atata pasiune/ Durerea va trece in timp, o sa il uiti cu timpul, va fi greu dar vei trece mai departe/ Asta a fost in cazul meu, poate la altii se manifestea alt fel

| Ella192 a răspuns:

Iubesc acum cu adevarat, e foarte frumos sa iubesti, insa suferinta e foarte dureroasa. Cred ca depinde si de persoana, pentru ca eu pun tot la inima si orice maruntis ma afecteaza. Cred ca as suferi foarte mult daca m-as desparti, pentru ca acum iubesc cu toata inima si nu cred pot trece usor peste asta.

| dream36 a răspuns:

Da, eu am iubit o fata, dar nu stiam daca ma place si ea pe mine. o alta fata m-a iubit si ne-am despartit din cauza unor aiureli si da, am uitat-o, am trecut mai departe.

| alin1111111111111 a răspuns:

Ce amarnic va inselati toti! Cand te indragostesti are loc o reactie chimica in creier care produce senzatia de a iubi, sentimente etc.
Mai devreme sau mai tarziu aceasta reactie dispare si realizezi ca nu exista asa zisa iubire, ci doar dorinta primitiva de a face sex.

| marlan a răspuns:

Eu iubesc si acum o fata sunt de un an cu ea si la noi totul presupune sa lasam fiecare de la noi si pot sa iti spun ca ma cert cu ea in fiecare zii dar in cateva ore ne impacam sau chiar cateva minute, asta depinde de cearta. Daca nu as mai fii cu ea cred ca as suferi foarte mult deoarece o iubesc. Si nu cred ca as uita-o vreodata.

| Stoleru_Seby_1998 a răspuns:

Pai din propria mea experienta atunci cand iubesti ai o senzatie de parca plutessti cand esti in preajma ecelei persoane indragostestete si vei afla acel sentiment