| alexa1808 a întrebat:

Avem voie sa ne vopsim cand suntem gravidute? De ce majoritatea spun ca nu este bine?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vopseaua este toxica, poate da leziune hepatice fatului, precum si malformatii (daca sarcina e mica). Nu ai voie sa te vopsesti cat timp esti insarcinata

| mona a răspuns:

Eu m-am vopsit in primul trimestru de sarcina si nu am patit nimic[altele se vopsesc si in a 8 a luna si nu se intampla nimic]

| CrazyStrike a răspuns:

O sa iasa un copil multi color, mai bine nu

| anadark84 a răspuns:

Nu este indicat deoarece vopseaua contine tot felul de substante toxice care vor intra in corpul tau si de acolo in organismul bebelusului.

| imale a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu va vopsiti deloc. fetele sunt mult mai atractive pentru baieti fara toate prostiile alea pe fata.

| rusumihai a răspuns:

Ne indicat sa te vopsesti cand esti gravida deoarece respiri mirosul ala toxic si va dauna copilului. Sper ca te-am ajutat, imi dai funda?