| Madalina100000 a întrebat:

Baieti, ce parere aveti despre fetele care practica sexul oral?

23 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Atata timp cat il faci cu persoana cu care stai si nu intregului judet, n-are nimeni ce sa spuna. ce se intampla in dormitorul tau, acolo trebuie sa ramana. nu mai pune la zid chestiile mici, sunt altele mai mari care isi merita locul acolo

| CristiB93 a răspuns:

Nu au respect de sine, se lasa umilite in halul acela, e clar ca si baietii care le lasa pe fete sa le faca asta, nu le iubesc, nu simt pentru ele decat o atractie sexuala, nici vorba de iubire. Spun asta deoarece eu nu as putea sa o las pe iubita mea sa imi faca asta daca o iubesc si o respect, nu as putea sa vad cum se umileste si se perverteste ca animalele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu vad de ce sexul oral ar reprezenta o umilire si nu o placere. In fond, nu o obligi sa-ti faca asa ca daca-ti face inseamna ca-i face placere.
P.S. Animalele nu fac sex oral.

| MayanMistica a răspuns (pentru CristiB93):

Animalele nu fac sex oral.

| Laura927 a răspuns (pentru CristiB93):

Îți înțeleg părerea si iubitul meu este de aceeași părere, dar chiar acum serios
Animalele fac sex oral între ele?

| anonimg a răspuns:

Eu intreb: daca ati avea o sora, voi cand ati mai saruta-o: inainte sau dupa ce a terminat partida? Dar o mama?
Oamenii se injosesc din pricina parintilor lor pentru ca nu au primit educatie morala. Chiar daca un lucru devine obinuinta sau neconformist, asta nu inseamna ca este si bun.
Unora li se pare urat lucrul acesta. Trebuie doar putin "curaj" si dupa aceea nu mai este nici o problema. Stiti cum este proverbul: "Cine fura azi un ou, maine va fura un bou."
Va spun ca daca omul nu isi formeaza principii drepte si bune, atunci caracterul sau va avea de suferit. Cum va sta un om imoral langa unul moral? Imaginati-va putin acest tablou. Unul care si-a format principii in viata, si altul care s-a lasat tarat in poftele lui.
Va spun sincer ca cei mai multi dintre voi nu stiti nici macar de ce trebuie sa ne formam principii si sa nu le incalcam.
ButterflyFreeStyle a spus: "Dacă se practică cu partenerul de viaţă în care există iubire şi respect nu înţeleg care ar fi problema." Eu spun ca intre cei doi parteneri care practica sexul oral nu exista nici iubire si nici respect. Pentru ca daca il iubesti si il respecti pe semenul tau nu vei face cu el lucrul acesta. Cum spunea cineva ca Dumnezeu a facut gura omului pentru alte scopuri, si nu pentru sexul oral. Nici animalele care nu sunt inzestrate cu ratiune nu fac lucrul acesta. Ori poate de aceea este inzestrat omul cu judecata- sa-si foloseasca trupul pentru intrebuintari multiple?
Abstinenta trebuie sa fie practicata de toata lumea -fie tanar, fie adult. Numai cei carora le place sa fie condusi de pofte si placeri vor sa o elimine prin orice mijloc posibil -aduncand convingeri ca este daunatoare-, si ii invata si pe altii sa faca astfel.
Daca unii practica sexul oral, altii se drogheaza. Ce mi-e unii, ce mi-e altii; este acelasi lucru. Ba inca mai degraba inima mea simte pentru ce-i de pe urma, deoarece acestia sunt cu totul in groapa si se vad a fi in groapa. Pe cand primii sunt si ei in groapa, dar ei nu se vad a fi acolo, si nu vad nevoia lor de ajutor. Tocmai de aceea este si scris ca "vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Matei.21:31) O prostituata stie cel putin ca este asa; ea vede ca are nevoie de ajutor. Dar o femeie care practica sexul oral nu se vede prostituata -chiar daca este asa. Ori sa fi fost Monica Lewinsky o femeie crestina?

| Dariusuu a răspuns (pentru anonimg):

Atâta timp cât un cuplu se simte bine în intimitatea lui nu văd de ce ar fi asta o problemă.
Iar dacă ţi se pare scârbos sexul oral, cum rămâne cu cel vaginal? Tot aceeaşi subtanţă intră în vagin.

Nu poţi să le spui nimănui ce să nu facă în intimitatea lor şi chiar nu are logică ce spui.

Seara bună.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă se practică cu partenerul de viaţă în care există iubire şi respect nu înţeleg care ar fi problema.

Multe fete spun că e scârbos, până împlinesc 15 anişori.

O zi superbă îţi doresc.

| Salahadin73 a răspuns (pentru Dariusuu):

'' până împlinesc 15 anişori.'' laughing
You made my day.

| Danysan a răspuns:

Majoritatea stiu doar sa dea cu gura si sa critice dar de ascuns ele sunt cele mai mari. Uite cum sta treaba :Traim intr-o lume in care sexu a ajuns la un grad in care poate fi practicat in cele mai neconformiste pozitii si difera de la o persoana la alta.Pot spune ca recomandat daca nu vrei sa renunti al Virginitate asa usor sa ai faci sex oral iubitului.Sexul oral e o necesitate cand nu vrei sa faci normal sau ai anumite conceptii -asta daca nu vrei sa ai surprize de la iubi al tau. Orice baiat simte nevoia sa o faca asa ca sa nu ne mai ascundem.Depinde de voi cum acceptati sa ne satisfaceti.Ideea e sa o faceti.Nu mai e un TABU, plus ca se practica din ce in ce mai mult. Trebuie sa iei in considerare ca persoana careia ai faci asta e intr-o relatie serioasa cu tine si ca ai cunosti trecutu raportandune si la Sanatate.Sexul oral poate aduce o gama larga de HPV si Infectii care odata patrunse in sange chiar si de la nivelu cavitatii bucale e de rau.Nu mai vb de Sifilis si Herpes care la el nu se poate manifesta dar la tine poate sa te afecteze.Recomand sexul oral in cpluti bine sudate dupa ce in prealabil s-a facut un control de specialitate pentru a prevenii anumite afectiuni ascunse care se pot lua prin contact sexual direct sau prin sange.Ai grija!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ce faci in dormitor trebuie sa ramana, acolo, si cel mai important, sa iti faca placere, nu sa faci ceva pentru ca asa e cool,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte tari.

Tu ai practicat pana acum sau ai practica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand va iubiti, si aveti o anumita varsta, va deveni un lucru normal. Un lucru senzual si intim pentru voi si ar trebui facut numai cu persoana la care tii.

Parerea mea.

| Zabbyel a răspuns:

Nici-o parerea happy sexu oral e ceva normal
nimic iesit din "comun" etc

| BLeur a răspuns:

Nu se gândesc la ceea ce fac, pur şi simplu devin panarame pe zi ce trece.
Se lasă călcate în picioare, dar asta e problema lor.

| contαbαndonαt a răspuns:

Majoritatea le considera niste depravate doar ca nici ei n-ar fi atat de prosti sa le-o spuna pe fata, stiind ca astfel s-ar simti "jignita" vezi doamne si nu le-ar mai presta.

Off:@ButterflyFreeStyle, da-ti o palma peste gura.
"Multe fete spun că e scârbos, până împlinesc 15 anişori." Hai nu zau? si dupa ce implinesc 15 ani ce fac? incep toate sa presteze? ce generalizare stupida!
"Iar dacă ţi se pare scârbos sexul oral, cum rămâne cu cel vaginal?" acum chiar incepi sa ingrijorezithinking Pai sexul vaginal e lasat de la nt., asa ne reproducem dar hai sa n-o mai facem pe motiv "ca-i scarbos"! tu te auzi?(!) macar acesta nu reprezinta o anomalie sexuala, punct.

| bogdan72 a răspuns:

Sunt fete ca toate fetele. Chiar nu fac distinctii dupa asta thinking

| Burlacu006 a răspuns:

Niste parasute ca sa ma exprim mai frumos.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Foarte buna sunt cele mai cautate.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Aceste fete au cea mai mare trecere la baieti.

| Subaru1982 a răspuns:

Reteta : pozitia 69 si el sa aiba un vibrator si sa vezi ce super iti vine. Si el o sa te penetreze pur si simplu din placere in timp ce si tu il stapanesti bine. Atentie ca varful lui e asa de important ca si G-ul tau!

| Burke a răspuns:

Cele mai tari fete! Ar fi bine ca toate sa il practice.