| Lulu1987 a întrebat:

@bucuresteni: cum as putea sa agat o fata la metrou frate? deci de multe ori am vazut fete foarte dragute si chiar imi aruncau priviri... dar mi-a fost aiurea sa ma bag in seama.pentru ca mi se pare cam aiurea la metrou.deci care ar fi fraza potrivita sa agati o fata la metrou?

Răspuns Câştigător
| Bubu_5492 a răspuns:

Te duci si ii spui" ai vreo idee despre cum as putea sa te agat?"
la mine daca ar veni unu si mi -ar zice asta, mi ar place ca inseamna ca are simtu umoruluilaughing

18 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Lulu da'o in masa de treaba, vrei sa agati fete la metrou dar tie ti se pare aiurea, pai ori vrei - ori nu vrei sa agati fete la metrou?
Ok, esti timid si parerea mea ca timiditatea ta vine de la faptul ca te consideri prea urat sa te bagi cu o fata in seama, nu te gandi la asta pentru ca asa nu vei agata nici o fata nici la 40 ani.
Trebuie sa ai tupeu, sa le poti baga in seama sa poti purta o discutie, sa le faci sa rada sa nu te blochezi cand vorbesti cu ele si nu te lasa sa vada ca esti timid.
Ex : de emotii nu mai stii ce sa ai zicii NU! Nu te mai GANDII la faptul ca esti urat si inalt sau alte chestii la care te gandesti tu, trebuie sa ai tupeu frate.

| RyanGeorge a răspuns:

@ Lulu1987 nu ai inteles esentialul "consideri urat" nu am zis ca esti urat, ok ai "tupeu nesimtit" dar daca ai tupeul asta nesimtit inseamna ca il ai doar pentru prietenii tai cunoscuti / vecini si fetele de la scoala, asa ca timid tot esti cu fetele(straine) atat timp cat iti este "aiurea" sa le bagi in seama si mai ales la metrou unde acolo se agata cel mai deswinking, fetelor le place agatatul pe strada, in mall-uri, metrou, gara, parc, nu prin yahoo messager sau sa vina ele la tine happy

| wildthing a răspuns:

Fratioare, stim cu totii ca e o chestiune de noroc, depinde daca intalnesti fata potrivita la momentul potrivit. E greu sa initiezi o conversatie cu o tipa necunoscuta, mai ales in metrou, unde e multa lume si toti calatoresc in liniste. Deci, in conditiile in care si o soapta se aude pana in celalalt capat al vagonului, parca ti cam taie elanul sa te apuci de flirt. laughing
Dar daca iti pica pe o fata si simti ca trebuie neaparat sa o cunosti, nu iti ramane decat sa o abordezi direct si sa speri. happy
Si trebuie sa te misti repede, pentru ca nu ai prea mult timp la dispozitie...lumea e in tranzit. happy

| CybeRAthlete a răspuns:

@lulu, nu ai nevoie de fraze frate, de replici de din astea... sunt supra apreciate, sunt un mit, rareori tin... depinde de fiecare, fiecare fata e diferita, trebuie sa te mulezi dupa ele, apoi sa le mulezi dupa tine, nu merge cu replici.
incearca mai intai in timp ce astepti metroul, fate pierdut, multumeste pentru raspunsuri, complimenteaza, ofera ajutor, o glumita buna, doua, daca e insotita de fete, glumeste cu ele si jumatate din batalie e deja castigata, intreaba daca e ruta obisnuita, sa te mai poti intalni cu ea/ele, lasa o impresie buna pentru o intrare mai tarziu. salutao politicos, multumeste pentru ajutor, ofera o cafea pentru deranj, daca merge, bine, daca nu, e si maine o zi.
bafta

| StaRmAgiC a răspuns:

La mine s-a intamplat altfel.
L-am vazut mi-a placut si m-am pus langa el asteptand metroul.
In metrou m-am pus in fata lui si ma uitam la telefon si replica a fost "nu te supara ce statie urmeaza?" el imi raspunde si ma dau pierduta uitandu-ma pe harta aceealaughing el ma intreaba daca m-am ratacit si ma uit la el pret de 3 secunde si ii raspund "nu " direct zambind totusi la el intr-o oarecare masura gen un zambet cald copilaresc gata de a incepe o alta conversatie.Ne mai uitam unul la altul si normal ca eu sunt fata si el baiatul a luat initiativa si s-a bagat in seama cu mine.
Totul tine de risc si nu pierzi nimic daca nu incerci.Si lasa timiditatea acasa ca nu iti trebuie la metrou sau in alta partelaughing
M-a intrebat unde cobor i-am raspuns unde si a coborat cu mine am schimbat subiecte gen fotbal, invatamant ne-am dat numerele de tel. si a ramas sa mai vorbim.
Eu sper ca daca agati fete la metrou sa nu ai si ganduri necurate cu elelaughing tipul cu mine a avut si s-a ales cu mari sperante desartewinking

| StaRmAgiC a răspuns:

App daca esti din 1987 ai varsta lui, cum te numesti? Si esti imbracat ca el in avatar cum se imbraca de obicei.

| StaRmAgiC a răspuns:

Laur am 20 pe acel baiat il chema Lucylaughing

| bulgaras_3493 a răspuns:

Daca am sa te vad la metrou am sa bag eu in seamalaughing) si ai sa vazi cum e laughing))))))

fraza:metroul asta merge in directia...

| Rares20funde a răspuns:

O intrebi prin ce zona e. Daca e in zona cu tine,, te-ai scos''. Daca e de la scoala cu tine si mai bine. Dar o intrebi asa, nu ca sa isi da seama ca o placi sti? Mai discret. Daca e la scoala cu tine si mai si.BAFTA!

Răspuns utilizator avertizat
| Lulu1987 explică:

@dayany calatoresc cu metroul doar la job deci nu am avea cum sa ne intalnimwinking

| Lulu1987 explică:

Un prieten pe mess imi spune cica fraza potrivita ar fi :Vagonul asta a fost botezat dupa tine laughing)))))))))

| Lulu1987 explică:

@iriiinaaa daca nu are bagaje?laughing

| Lulu1987 explică:

@RyanGeorge cine a zis ca ma consider urat si inalt? pe asta de unde ai scos-o? nu e vb ca sunt urat sau inalt sau nu, dar nu gasesc fraza potrivita sa agat o fata la metrou.de multe ori am avut ocazia dar mi s-a parut aiurea! si chiar nu sunt timid.chiar am foarte mult tupeu happy(tupeu nesimtit) laughing)

| Lulu1987 explică:

@ScuMpiCi*19 Ma numesc Laurentiu... dar nu cred ca sunt baiatul despre care vb daca la asta te gandestiwinking ce inseamna ganduri necurate pentru tine? app cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Gogu06 a răspuns:

Cel mai greu in a agata o femeie e sa ii atragi atentia, daca tu spui ca alea se uitau la tine, puteai sa le spui orice ca sa intri in discutie cu ele. Un prim pas era sa te duci sa te asezi langa ea. Cea mai simpla chestie pe care o poti face este sa te prefaci ca o cunosti de undeva: "Nu cumva inveti/lucrezi in nu-s ce loc...", cat e ceasul, sau fai un compliment legat de vestimentatia ei. Ai grija la tonul vocii, daca nu esti sigur pe tine sau ai emotii mai bine stai in banca ta, ca altfel pari vreun pervers laughing). Incearca sa fii dragut, amuzant. La mine a mers, uneori mi s-a parut deplasat sa cer numarul de telefon, dar dupa discutie am facut macar cunostinta.

| Timberged a răspuns:

Cauta asta pe net: cum-sa-agati-o-fatabaiatfemeiebarbat-in. Nu postez link ca nu cred ca e conform cu regulamentul.