| KrUeLlA a întrebat:

Buna
Actualul meu prieten se comporta ciudat. Ii spune unei fete papusa dar el imi spune ca ii zice in gluma...(papusico "love struck" ":* "batting eyelashes" imi da de banuit)... iar in urma cu cateva zile fosta lui prietena a fost la el si el a iesit sa se intalneasca cu ea. E a doua oara cand ne impacam.si ne certam mai mereu.Doar cand suntem impreuna ne tachinam putin. dar cand vorbim virtual ne certam mereu. El ma tot intreaba daca vreau sa se termine aici pentru ca nu vrea sa inceapa iar sa tina mult la mine si sa sufere apoi.nu stiu ce sa fac, nu prea am incredere in el.si urmeaza sa plece 4 zile intr-o tabara/excursie.si eu nu am de unde sa stiu ce o sa faca el acolo. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Help.

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Sincera sa fiu eu nu as accepta ca iubitul meu sa se mai intalnesca cu fosta lui prietena. Din moment ce este cu tine nu mai trebuie sa mai aibe nici o legatura cu acea fata.Parerea mea este ca nu te iubeste ci doar te foloseste.Incearca sa fi mai impunatoare daca vrei sa nu isi bata joc de tine.Si daca te accepta chiar si atunci cand ii impui unele restrictii inseamna ca totusi tine la tine. Daca nu ai incredere in el inseamna ca relatia voastra nu mai este ca inainte.Sau poate nu a avut ganduri serioase cu tine de la inceput.Ai grija de tine sper sa fi fericita alaturi de pers iubita.Iti doresc sa poti face alegerea potrivita, bafta

6 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredre, iar daca nu ai incredere in el nu mai continua relatia ca va veti certa mereu!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

1. nu exista incredere unul in altul
2.nu te iubeste...(DAK te iubea nu-i spunea aleia papusa pentru ca tinea la tine si stia ca ai sa te simti prost)
3.parerea mea...:straight face zic sa nu mai continui aceasta relatie pentru ca acest baiat nu are chef de rel asta
4. sa nu suferi mai tarziu eu asta propun dar rameneti prieteni daca vreti happy
ppa team pupat :*

| 4ever_5725 a răspuns:

Pai vb cu el ce are de gand siti dai seama singura ce trebuie sa faci, ...bafta

| Amelie_2576 a răspuns:

Daca simti ca nu ai incredere in el, asculta-ti instinctul. De obicei, instinctul feminin nu insala si, de multe ori, e o greseala sa ti-l ignori. Cand celalalt iti da motive de indoiala, e bine sa cauti pe cineva care te face sa te simti linistita si respectata. Iar prietenul tau cam iti da motive de indoiala... Cuvintele de flirt, de genul aceluia mentionat de tine, nu sunt indicatoare de stabilitate. Crede-ma pe cuvant.

| lolipop_5666 a răspuns:

Ofera-i libertate. daca te iubeste tot la tine se intoarcewinking

| Lex8 a răspuns:

Esti prea obsedata de ideea ca te insala... Lasa-l mai moale. Noi baietii nu vrem sa simtit ca suntem legati de cineva, uneori avem momente cand e bine sa nu fim alaturi de persoana iubita.