| dariamiruna55 a întrebat:

Buna.Acum vreo 7-8 luni m-am despartit de fostul meu prieten,insa problema e ca eu inca am sentimente fata de el. Mereu imi e gandul la el, desi am incercat in nenumarate randuri sa imi ocup timpul cu diferite lucruri, de cand ne-am despartit nu cred ca exista seara in care sa nu plang dupa el. Parca nu mai sunt eu de cand ne-am despartit si nici nu mai reusesc sa ma apropii de vreun baiat deoarece nu mai simt bucuria de a vorbi pe care o aveam cu el. Credeti ca ar fi o idee buna sa incerc sa ii scriu? Un sfat mi-ar fi de mare ajutor.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu il cauta...sigur și-a găsit pe alta care nu e controlată de părinți și trăiesc fericiți

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU este recomandat sa-i scrii, sa-l suni sau sa-l intalnesti.
Un fost iubit care te-a parasit a facut-o pentru ca nu te iubea si nu te mai voia. Pentru ce te-ai mai intoarce la unul ca el?

Psihologii recomanada sa inchizi toate portitele tercutului si sa blochezi fostul iubit, fara sa-l mai contactezi vreodata, fiindca o relatie nereficita care s-a rupt, nu se poate inoda si nici deveni fericita prin miracole.

Accepta realitatea si lasa trecutul in pace, ca nu s epoate schimba si nici intoarce unul care te-a parasit.

| Hammurabi a răspuns:

Te-ai despărțit tu de el? sau el de tine?
Care a fost motivul?

| dariamiruna55 explică (pentru Hammurabi):

E o poveste mai lunga, mai pe scurt nimeni nu s-a despartit de nimeni, eu am niste parinti mai stricti si nu prea puteam sa ies cu el tot timpul iar lucrurile s-au racit intre noi, ajungand sa nu mai vorbim

| Hammurabi a răspuns (pentru dariamiruna55):

Și ce s-a schimbat între timp de te face să crezi că acum ar funcționa?

| dariamiruna55 explică (pentru Hammurabi):

Nu știu sigur daca se va schimba ceva, vreau oarecum sa știu dacă mai simte și el ceva fata de mine, mai are relația noastră vreo șansă

| dariaflorina a răspuns:

Eu spun să îl cauți. Nu ai nimic de pierdut! Poate chiar sunteți făcuți unul pentru celălalt! dar nu înțeleg totuși de ce a renunțat la tine. Dar dacă tu asta simți, eu spun să îl cauți

| dariamiruna55 explică (pentru dariaflorina):

L-am intrebat la un moment dat ca de ce s-au racit lucrurile intre noi si mi-a zis ca nu mi-a mai scris ca sa vad daca ii scriu si eu prima nu doar el.