| Albastric286albastric a întrebat:

Acuma trei zile am inceput sa mă masturbez. Ieri am făcut-o din nou,dar mi-a curs super puțin sânge, si nici nu am bagat adânc degetul, sunt șanse sa imi fi rupt himenul? Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care perforatia existenta in himen din nastere, este foarte stramta sau are alte forme septata, multipla, cibriforma, etc. atunci in momentul in care se introduce degetul in vagin se poate leza/crapa/fisura pielita himenului in jurul respectivei gauri si sa apara o foarte slaba sangerare. Acest lucru se poate intampla in cazul in care pielita este mai rigida sau are o constitutie mai groasa si este foarte bine vascularizata. Probabil ca este vorba doar de o simpla lezare a himenului si NU de o DEFLORARE autentica. Cu mai multa atentie si delicatete, te vei putea masturba in continuare fiindca din momentul in care ai reusit sa-ti treci degetul prin himen fara sa intampini dificultati, o vei putea face din nou ori de cate ori vei dori si simti nevoia. Succes. Multa sanatate!

| Albastric286albastric explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc,la fel
Dar oricum nu cred ca e rupt, nu prea cred ca am cum sa ajung cu un deget pana acolo, posibil sa ma fi zgâriat pe vagin, adică na nu m-au durut nici un pic
Cine știe, eu sper sa nu

| minrest a răspuns (pentru Albastric286albastric):

Nu ai cum sa ajungi cu un deget? Tu esti fata si nu stii ca himenul e la cativa mm de intrarea vaginului? Nu ai cum sa te masturbezi intravaginal fara sa te deflorezi. Iar tu deja te-ai deflorat.

21 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se mai zgârie și el săracu'...

| nhhv a răspuns:

Te-a mâncat, acum te scarpini.

Răspuns utilizator avertizat
| eueu1996 a răspuns:

Tot ce e posibil in caz ca nu s-a rupt sa fisurat si de aia ai pierderi de sange