| adazuzu a întrebat:

Buna all.Am si eu o problema.Am aproape 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de cateva luni, tin sa mentionez ca sunt cu prietenul meu de aproape un an si ne intelegem extrem de bine.Problema este ca eu am orgasm doar atunci cand el imi stimuleaza clitorisul, nu am avut niciodata orgasm prin penetrare.De ce credeti? Rog seriozitate.Va pup!

Răspuns Câştigător
| yuhuu a răspuns:

Clitorisul e cel mai erogen si mai sensibil organ sexual.stimularea lui (nu tocmai indelungata) duce inevitabil la orgasm. Orgasmul prin penetrare are loc atunci cand penisul atinge(se freaca) in mod repetat de peretele frontal al vaginului (punctul G), lucru influentat mai ales de pozitie.

Sfat: incearca tot felul de pozitii noi si roaga'l pe prietenul tau sa iti stimuleze si clitorisul in acelasi timp, sa te mangaie pe sani, fund sau ce'ti mai place tie, mai tare, sau mai incet, mai intens, mai adanc pana da de buclucasul pct G. Succes! astept sa ne spui rezultatulwinking

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu văd o mare problemă în asta. Studiile arată că doar 7-10% dintre femei reuşesc să atingă orgasmul doar prin stimulare vaginală. Deci, majoritatea se mulţumesc cu orgasmul clitoridian, iar celelalte experimentează diferite mişcări şi poziţii până reuşesc să aibă orgasm vaginal. Citeşte şi acest articol : http://www.hitchedmag.com/article.php?id=221
La un moment dat, vei vedea că scrie şi despre ideile şi dezbaterile intelectuale ale lui Sigmund Freud.

| RXN a răspuns:

Orgasmul prin penetrare se obtine ceva mai greu,trebuie ceva experienta in ceea ce priveste sexul. Daca totul e in regula cu tine din punct de vedere medical, deci nu ai vreo infectie sau vreo rana, cu timpul vei putea ajunge si la punctul ala.

| Julia89 a răspuns:

Probabil aia e zona ta mai sensibila, stai linistita relaxeaza-te

| ch9ps a răspuns:

Nu esti mica sa iti incepi viata sexuala stai linistita, medici spun ca de la 15-16 ani(in functie de om) ca poti sa iti incepi viata sexuala... sa stii ca foarte multe femei au orgasm doar la clitoris deaorece lungimea penisului partenerului nu este atat de mare, sau exista posibilitatea sa nu stie punctele unde tu te exciti (in afara de clitoris), ar trebui sa te gandesti unde te exciti mai tare si sa ii spui... sper ca te-am ajutat, mult noroc

| Piticlic98 a răspuns:

Cam tanara pentru a incepe viata sexuala.
Sfatul meu este sa intrebi un specialist sau pe parintii tai sau un medic

| madylynatha a răspuns:

NU trebuia sa-ti incepi viata sexuala de acum de aia

| adazuzu explică:

Intrebam,de ce credeti ca am orgasm doar prin stimularea clitorisului si de ce nu prin penetrare? Care credeti ca ar fi problema?

| adazuzu explică:

Va multumesc mult tuturor.