| candygirl a întrebat:

Acum cateva luni mi-am inceput viata sexuala si am facut-o de mai multe ori pana acum, dar niciodata nu am avut orgasm si prietenul meu se simte prost din cauza asta. De ce se intampla asta? As putea face ceva sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Draga mea te inteleg tu stai cu gandul cand faci dragoste daca o sa iasa bine ce o sa faci daca se intampla la fel te chinui sa simti ceva. Discuta cu prietenul tau,comunicati cat mai mult,spunetiva fara rusine ce va place unul la altul,nu aveti retineri,nu mai sta stresata lasate purtata de val, arata-i tot ce tiar placea sa ti se faca si tu lui, aveti intai grija de preludiu pentru ca conteaza foarte mult.Bafta discuta cu el

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai o varsta potrivita pentru sex (adica mai mare decat varsta minima recomandata, 17 ani si jumatate), daca ginecologul a exclus orice infectie sau problema genitala, inseamna ca inca nu te-ai relaxat suficient. Incearca sa nu mai fi obsedata de orgasm, sa te daruiesti neconditionat si complet, sa te preocupi numai si numai de placerea lui (astfel va aparea si placerea ta).

| katy a răspuns:

Incearca pozitii diferite, pana dai de una care te ajuta la orgasm si atunci cand simti incearca sa nu te abtii.de obicei asa se intampla cu toti barbatii se simt prost cand nu pot duce prietena la orgasm, se simt de parca nu sunt destul de buni la partea cu patul.incearca sa-l incurajezi aratandu-i ca totul e oksi fa cum ti-am spus

| R_8074 a răspuns:

Nu, doar un sfert din femei au orgasm. Si nu poti sa faci nimic. Dar poate daca incerci mai multe pozitii una dintre ele o sa iti ofere cat de cat un orgasm cat sa fiti multumiti amandoi.

| alexutza003 a răspuns:

Depinde si de varta lui mai ales daca nu are experienta o fata trebuie satisfacuta din mai multe puncete de vedere ca sa ajunga la orgasm pe cand baiatul nu ii trebuie foarte multe pentru a atinge orgasmul ai putea sa ii propui sa iti faca un oral inainte de actul sexual in sine

| Sonny a răspuns:

Prima oara, ca sa ajung acolo, la orgasm, trebuie sa inveti sa te bucuri de moment, fara ca sa te bucuri de moment, sa fi relaxata, nu vei ajunge in veci acolo, poate cu ajutorul unei jucari de plastic, ca altfel nu vad cum.
Eu am o vorba, sa zicem, inainte sa te apuci de ceva, incearca sa inveti cate se poate de multe despre acel "ceva ", ca si in cazul tau, presupun ca ti-ai inceput viata sexuala, pe nestiute.
Eu ti-as recomanda sa citeste niste carti de specialitate, sau sa cauti pe net, niste "trickuri" care te vor ajuta sa ajungi acolo, nu cred ca are vreo legatura cu prietenul tau.
Bafta.
Sonny

| Ioana2518 a răspuns:

straight face trebuie sa vorbiti.fi mai relaxata in timpul actelor sexuale.happy

| Silviu1993 a răspuns:

Ti-au raspuns fetele.laughing) ascultale ca au zis bine ce au zis...happywinkingwinking

| leias a răspuns:

Candy mie astfel de orgasme au aparut dupa un an jumate sti chestia e prea proaspata si inca nu te relaxezi o faci cu teama