| Andreea_2629 a întrebat:

am nevoie de parerea voastra.sunt cu prietenul meu de 8 luni.si eu si el vrem sa ne incepem viata sexuala. avem ocazia, dar nu stiu de ce imi este greu sa o fac cu el.parca nu vreau, imi vine sa-i zic NU, desi simt nevoia.noi ne intelegem foarte bine.problema e la mine? am 20 ani si el 22.si mentionez ca nu mai sunt virgina iar prima oara am facut-o cu unul care nu a meritat. ce as putea sa fac in acest impas? va multumesc!

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Probabil e din cauza a ceea ce s-a întâmplat în trecut, cu tipul acela. Ştii, poate nu eşti încă pregătită, chit că nu ar fi pentru prima oară.
Discută cu prietenul tău despre asta sau lasă-te dusă de val, nu te mai gândi.
Baftă!

| Veme a răspuns:

In acelasi impas sunt sau mai bine zis am fost si eu foarte recent. Vorba filozofilor bulgari: ce este este ce nu este nu este. Daca nu simti impulsul ala eu zic sa NU. Chiar daca este de treaba. Imi pare rau pentru el, dar asta este solutia. Chiar am luat decizia ca nu mai ies decat cu persoane care ma exalteaza, altfel este incorect si fata de ele. Este greu sa-i spui asta. Eu sunt la 2 zile dupa eveniment si sunt OK. Dar inchipuie-ti o viata intreaga fara scantei. Si, chiar si tu o spui: iti vine sa spui NU... Crezi ca asta ai spune cu persoana potrivita?