| anonim_4396 a întrebat:

Buna all! Ma puteti ajuta cu niste sfaturi in legatura cu fostul iubit? Pe scurt,am avut o relatie foarte frumoasa pana cand au intervenit gelozia si neincrederea,fiind o relatie la distanta, vazandu-ne destul de rar. Specific faptul ca el a ales mai mult despartirea acum vreo 2 luni, iar acum a revenit si mi a spus ca nu poate sa ma uite. Voi ce spuneti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu la distanta. Si nu se merita decat daca va iubiti cu adevarat. Daca simti ca il iubesti cu adevarat, continua. Daca nu, opreste totul. Mai ales pentru faptul ca este la distanta, ar trebui mai mult ca oricand sa nu existe gelozie si neincredere. Lucrurile astea distrug relatia.

| blueheart a răspuns:

Hei! O iubire la distanta e speciala. Asa pretuiesti mai bine persoana iubita, apreciezi mai bine timpul petrecut impreuna. Dar intr-o astfel de relatie trebuie sa existe incredere si comunicare.Gelozia distruge o astfel de relatie. Daca exista iubire profunda,doua inimi care simt la fel,incredere si comunicare, nu cred ca o astfel de relatie nu ar merge.
Daca tu il mai iubesti, daca simti ca el te iubeste si vrea o noua sansa cu adevarat, eu cred ca merita sa incerci. Poate acum ati invatat din greseli si veti incerca sa faceti relatia sa fie mai frumoasa si mai speciala. Doar tu stii ce simti, ce este in sufletul tau.
Gandeste cu mintea si simte cu inima.
Succes! happy

| angellswig a răspuns:

Eu iti recomand sa gasesti pe altcineva, o relatie la distanta nu va merge sigur si mai ales cand voi nu aveti incredere deplina unu' in altu' ..Se spune ca nu esti gelos doar ca ti'e frica sa pierzi persoana iubita, dar daca v-ati despartit din cauza asta inseamna ca sigur se va mai repeta..Asa ca gaseste pe altcineva scumpaa

| OodanteoO a răspuns:

Deci in primul rand nu trebuie sa te crezi din prima in ea, fi putin reahappy, refuzal nu il accepta din prima, lasa-l sa te cucereasca din nou si daca inima iti spune sza il ierti asa sa faci.OK?happy

| Georgy_Balan_1998 a răspuns:

Eu spun ca relatiile la distanta nu functioneaza niciodata. Eu te sfatuiesc sa iti urmazi imina. Daca ve-ti fi iar despartiti scena se va repeta. Sper ca te-am ajutat si ca totul va fi bine happy

| Polec_Crystyan_1998 a răspuns:

Mai dai o sansa vezi cum se comporta cu tine si poate o merita daca nu nu ii mai da numica dar este alegerea ta