| Zerg a întrebat:

Am 16 ani si imi place de o fata...eu nu stiu daca e un sentiment reciproc, insa apare si o problema.Cand sunt in preajma ei sunt extrem de timid.Am avut cateva incercari de a o intreba daca ma place, insa cand m-am apropiat de ea m-am lasat de asta cuprins fiind de emotie si timiditate.Intrebarea mea este... stiti voi cum as putea scapa timiditate sau cum as putea afla daca ma place?

P. S : raman dator happy si daca chiar doriti sa ma ajutati. ma puteti contacta pe Y! id : dead_mouse88@yahoo.com. Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vezi cat e de ciudat?
Cand aveai 10 ani considerai fetele niste animale inferioare si acum te intimideaza una din ele...
Pai daca te intimideaza, ramai tu cu timiditatea ta si lasa sa vina altul care nu e timid si ii poate vorbi, se poate apropia de ea...ca tu esti timid!
Trezeste-te,te rog!
Tu nu vezi in ce lume traim? Daca continui sa fii timid, viata si oamenii te vor calca in picioare!
Acum e vorba de o fata, peste 10 ani vei fi la un interviu,incercand sa-ti castigi un post bun,daca esti timid,o sa-l pierzi!
Nu te gandi ca vei creste si timiditatea iti va disparea,ca ea nu dispare cu varsta,dispare cu tot felul de experiente pe care le ai in viata,ca acum cu fata de care-ti place,de exemplu.
Nu te cocolosi in patura comoda a timiditatii si sa astepti sa scoti sarpele din gaura cu mana altuia!
Scutura-ti timiditatea bolnavicioasa de pe tine,doar inapoi te da si incepe si tu sa-i zambesti,sa glumesti cu ea,sa intrebi tot felul,sa-i ceri telefon si id.
Si vezi cum reactioneaza.
Daca rade la glumele tale,oricat de proaste ar fi,daca se bucura cand se vede,daca iti da imediat telefonul si id-ul, esti pe drumul cel bun.
Vine un moment in care vei putea sa-i spui ca o gasesti perfecta si vrei sa fii cu ea!
Lasa timiditatea, e primul meu sfat!
Succes!

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Afla-i id`ul ei e pe la prieteni (de mess) e cel mai usor pe messhappy intreab-o acol prima data daca are pr si dinasta tongue

| UnuSimplu a răspuns:

Nu face greseala s-o intrebi "Ma placi?". gresit.cea mai buna metoda : Incearca sa faci glume cu ea, s-o ironizezi(in gluma bineinteles) Daca aveti o prietena comuna.cand vorbesti cu ea(cu fata de care iti place) incearca sa te prefaci ca-ti place de prietena ei.sa spui ca arata bine alea.vrajeala. daca ea se oftica (iti dai si tu seama din cum vorbeste, cum reactioneaza) atunci s-ar putea sa simta o atractie pentru. tinehappy daca nu. vorbesti cu un prieten comun si il cinstesti sa-ti bage o vorba buna.Succeshappy