| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani. Am un prieten de 19 ani.Suntem impreuna de un an. Ne iubim foarte mult. Eu fiind virgina m-am gandit sa imi incep viata sexuala cu el. Imi propusese si el mai demult dar eu nu am acceptat.Am mai astepta putin. Ma tot gandisem la ceea ce ma intrebase el. Cand ma mai intrebat eu am acceptat. Am profitat de ocazia de a face sex chiar acasa la mine in timp ce parintii mei erau plecati in concediu impreuna cu sora mea. Prima data cand am facut sex a fost in februarie de ziua indragostitilor. De cand am facut sex prima data, vazand ca ne place am mai fost acasa la el. Parintii lui sunt plecati la munca in strainatate. Urmatoarea menstruatie mi-a venit pe 6 februarie. De atunci nimic. Sex am mai facut pe 1 martie, 7 martie si 10 martie. Facand prima data protejat apoi am renuntat sa ne mai protejam deoarece ne incomoda...As vrea sa stiu dc nu mi-a venit inca menstruatia. Ma ingrijorez foarte tare. Nu am o farmacie aproape de mine e la 50 de km de mine. Si medic ginecolog nici atat. Vreau cat mai multe sfaturi.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista o probabilitate mare sa fii insarcinata (ceea ce probabil va si doriti). Inteleg ca esti ingrijorata fiind atat de departe de medic, dar nu e cazul sa exagerezi. inca nu stii cu certitudine daca esti pe cale sa devii mamica, dar vei afla in curand. Trebuie sa mearga cineva la farmacie in zilele care urmeaza (un vecin, un sofer, cineva). Roaga-l sa-ti ia vreo 3 teste de sarcina, sa le faci in zile diferite, din prima urina de dimineata. Daca se confirma sarcina, va trebui sa va mutati undeva mai aproape de medic, ca sa poti face ecografiile necesare in sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vă deranjează prezervativul? Interesant!
Un test de sarcină ca să vezi ce se întâmplă.
Și dacă ești însărcinată, tot la doctor vei ajunge.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat