| dumitrela a întrebat:

Urgent! am 16 ani si in urma cu vreo 10/11 luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de 20 de ani.prima relatie sexuala a fost acasa la el in timp ce parintii lui erau plecati in concediu si ai mei erau si sunt la munca in strainatate.

Prima data partida de sex a dura foarte putin. Apoi cand am mai facut sex a inceput sa dureze din ce in ce mai mult pana ne-am obisnuit. Aveam niste senzatii foarte placute amandoi.Primele contacte sexuale au fost protejate dar de la un moment dat incepea a ne incomoda prezervativul si incetu cu incetu am renuntal la el cu conditia de a nu is da drumul in mine. A fost de acord cu aceasta conditie. dar eu parca am simtit o scurgere usoara in mine si i-am zis acest lucru dar el a zis ca mi s-a parut.De atunci am mai facut sex neprotejat. Dar de vreo 2 luni jumate nu imi mai vine ciclu si ma tem ingrozitor.Mentionez faptul ca ma doare burta dar nu am greturi. Test de sracina nu pot sa fac decat peste 2 saptamani

Vreau sfaturi urgent.Nu vreau sa merg la ginecolog.Va rog ajutati-ma...nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Măi fată, tu nu poți să-ți faci un test de sarcină decât peste două săptămâni (acum ești în vârf de munte sau sechestrată!), la ginecologie nu vrei iar să te duci. Oare crezi că noi suntem Mama Omida să știm ce s-a întâmplat cu tine.
La 16 ani trebuia să-ți vezi de școală, nu de bărbat!
Prezervativul vă incomodează, extraordinar!
Poate mă faci și pe mine să înțeleg acest lucru, treaba cu incomodatul! Voi sunteți comozi. Mergeți împreună mâine dimineață la primul cabinet ginecologic.
Viața sexuală nu înseamnă numai rapoarte sexaule ci și multă răspundere a cuplului.
Pa, pa.

| WooLove a răspuns:

Ce sa mai zis... Maxim "Legiuitoarea" =D. Ce atat scoala. SEXUL e mai Pretios! =D

| Lummy a răspuns:

Cum sa nu poti sa faci test de sarcina daca ai zis ca de 2 luni jumate nu ti-a venit problema? du-te si ia-ti un test sa fii sigura.

| Michell_7762 a răspuns:

Ar trebui sa te grabesti cu un test de sarcina sau control ginecologic. Daca mai intarzii (o luna) si esti insarcinata, poti spune adio la scoala si sa incepeti a cumpara scutece.Ce spune "iubitul " tau acum (este posibil sa se "scuture" PS ei sigur a mai fc. sex ce siguranta ai avut tu sa fc sex fara sa te protejez (la o boala ma refer)acum se vede cat "te iubeste"daca parinti tai afla si il denunta cred ca stiti ce se va intampla!

| Allexandraaa a răspuns:

De ce nu poti face acum testul? Peste 2 saptamani probabil vei fii deja in 3 luni [ daca esti gravida]. Mai bine faci 1 test. sau 2 sa fii sigura. Apoi mergeti impreuna la ginecolog cat mai repede.
Sa stii ca medicii sa baga foarte rar la un avort daca are deja 3 luni. Asa ca nu mai sta pe ganduri.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Micile mui*te fac bot cu ghiozdan in spatewinking
ps: sa ma chemi la botez big grin

| Jαne a răspuns:

Fa-ti o laba n-ai ce face! de
Vasile Laba http://bp3.blogger.com/......e_laba.jpg

| LuckForMeAgain a răspuns:

Draga mea chiar imi pare rau de tine dar ai toate sansele sa fi insarcinata. Sti cum sta treaba... sperma poate iesi si fara ca iubitul tau sa isi dee seama asta e problema iese si nu simti iese putin dar si aia e de ajuns sa te faca insarcinata. Imi pare rau de tine.

| ingeras_4588 a răspuns:

Spune-i lui totul. daca nu-ti vine ciclul e cam rau. asteapta 2 saptamini si fa testul. gindeste la rece si nu te incapatina si pleaca la ginecolog. cauta pe ne care sunt semnele unei sarcini si vezi daca ai si tu asta. mult succes

| GivingUp a răspuns:

Saraca de tine... ar trebui sa mergi la un doctor ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata, mai ales la varstele astea 15, 16 ani ciclul nu este regulat dar nu se stie mai bine te duci la un doctor ca altceva nu poti face daca nu vrei sa mergi la ginecolog asta e. Daca esti insarcinata spune-le parintilor si sa te sfatuiasca daca crezi poti intretine un copil la varsta asta dar eu nu cred sau faci avort dar e un pacat imens mai bine luai anticonceptionale inainte de a avea fiecare contact sexual daca prezervativul te incomoda. Oricum sper ca te-am ajutat. Papa!:*

| BlackStile a răspuns:

Pfuai. 16 ani? Ce ai avut in cap? TRebuie urgent sa.ti faci testul de sarcina. posibilitatea e foarte mare.Sa va fie invatatura de minte.

| MissD_2144 a răspuns:

Sarmanica,trebuie sa mergi la medic,sau cel putin sa faci testul de sarcina. Altceva nu stiu ce te-ar ajuta. Intreaba-ti iubitul,zii sa te ajute,rezolvati problema impreuna, nu te chinui singura. N-ar fi trebut sa risti sa renunti la contraceptie, actul sexual nici cu prezervativ nu e sigur nemaivorbind fara. I-ati inima in dinti si mergi la medic, fa testul nu astepta ca poate fi prea tirziu in cazul in care nu-ti doresti un copil.

| adIna_7188 a răspuns:

Buna kiss
Fa-ti repede, repede testul!
nu mai sta pe ganduriwinking
Vezi daca ai pus kg pe tinewinking
Ai pofta de mancare? happy
Bafta multa kiss:-s

funda? puppy dog eyes