| dumitrela a întrebat:

Urgent! am 16 ani si in urma cu vreo 10/11 luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de 20 de ani.prima relatie sexuala a fost acasa la el in timp ce parintii lui erau plecati in concediu si ai mei erau si sunt la munca in strainatate.
Prima data partida de sex a dura foarte putin. Apoi cand am mai facut sex a inceput sa dureze din ce in ce mai mult pana ne-am obisnuit. Aveam niste senzatii foarte placute amandoi.Primele contacte sexuale au fost protejate dar de la un moment dat incepea a ne incomoda prezervativul si incetu cu incetu am renuntal la el cu conditia de a nu is da drumul in mine. A fost de acord cu aceasta conditie. dar eu parca am simtit o scurgere usoara in mine si i-am zis acest lucru dar el a zis ca mi s-a parut.De atunci am mai facut sex neprotejat. Dar de vreo 2 luni jumate nu imi mai vine ciclu si ma tem ingrozitor.Mentionez faptul ca ma doare burta dar nu am greturi.
Vreau sfaturi urgent.Nu vreau sa merg la ginecolog.Va rog ajutati-ma...nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat.

14 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Test de sarcina.2-3

dar deja e clar.ce va mai place riscul!

| tuGatita a răspuns:

Fa un test de sarcina sau chiar 2. sa vezi ce iese. normal ca te temi, doar nu iti doresti un bebe la varsta asta. deci fa test si anunta-ma pe privat daca vrei. iti mai pot da sfaturi. si din ce oras esti?

| krystal02 a răspuns:

Du-te si ia-ti un test de sarcina. E cel mai simplu mod ca sa afli daca esti sau nu insarcinata fara sa mergi la ginecolog. De acolo totul depinde de tine si de raspunsul pe care il vei primi. Totusi ai grija, macar data viitoare ia anticonceptionale.

| andreea_1536 a răspuns:

Fa-ti urgent un test de sarcina!

| clovnul a răspuns:

Sa ai spitalu aproape atunci pentru cand nasti laughing)

| IustinaC a răspuns:

Hopa...ar fi bine sa te duci sa faci un test ma intii apoi daca rezultatul este ca esti insarcinata vorbesti tu iubitul tau si cumperi pastile anticonceptionale

| Chowder_1239 a răspuns:

Pai daca nu ai greturi, nu ai de ce sa te temi! Sfatul meu e sa folosesti prezervativ. nu sunt specialist dar, sper sa nu fie ceva grav pentru tine! Doamne fereste sa fi isnarcinata acu!

| iahim_3430 a răspuns:

Draga mea, singurul sfat pe care ti-l pot da chiar daca nu vrei va trebui sa mergi la un consult ginecologic, sunt cazuri in care poti fi insarcinata si fara greturi. Sunt sigur ca o sa primesti mai multe sfaturi de a merge la ginecolog

| qtheodora a răspuns:

Iati un test de sarcina se gaseste la orice farmacie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fugi de problema, nu se va rezolva singura, daca te-ai considerat destul de matura pentru sex, atunci sigur esti destul de matura incat sa-ti asumi responsabilitate pentru ce ai facut. Dar sincer acum, tu nu esti de vina, esti doar un copil, prietenul tau de 20 de ani, e cam prost el asa, nu?

| stephanny a răspuns:

Simptomele unei sarcini nu tin doar de dureri de burta sau greturi, sunt f multe simptome si difera de la organism la organism. cel mai bine ia-ti un test, si ai grija pe viitor, mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala obligatoriu trebuie sa te duci la ginecolog!

| dumitrela explică:

Prezervativ nu am mai folosit fiindca ne incomoda foarte rau... testul de sarcina nu il pot face decat peste 3 saptmani fiind ca nu am cum sa ajung la o farmacie ca acum sunt la bunici la tara si cea mai apropiata farmacie e la 240 de km de mine.

| dumitrela explică:

Dar am facut un test de sarcina in urma cu 2 saptamani si a esit negativ...dar tot ma tem

| dumitrela explică:

Clovnul daca nu vrei sa ajuti lumea mai bine taci...eu sunt disperata si tu...