| dumitrela a întrebat:

Urgent! am 16 ani si in urma cu vreo 10/11 luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de 20 de ani.prima relatie sexuala a fost acasa la el in timp ce parintii lui erau plecati in concediu si ai mei erau si sunt la munca in strainatate.
Prima data partida de sex a dura foarte putin. Apoi cand am mai facut sex a inceput sa dureze din ce in ce mai mult pana ne-am obisnuit. Aveam niste senzatii foarte placute amandoi.Primele contacte sexuale au fost protejate dar de la un moment dat incepea a ne incomoda prezervativul si incetu cu incetu am renuntal la el cu conditia de a nu is da drumul in mine. A fost de acord cu aceasta conditie. dar eu parca am simtit o scurgere usoara in mine si i-am zis acest lucru dar el a zis ca mi s-a parut.De atunci am mai facut sex neprotejat. Dar de vreo 2 luni jumate nu imi mai vine ciclu si ma tem ingrozitor.Mentionez faptul ca ma doare burta dar nu am greturi.Am facut testul de sarcina acum 2 saptamani si a esit negativ... dar tot ma tem
Vreau sfaturi urgent.Nu vreau sa merg la ginecolog.Va rog ajutati-ma...nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat.

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Macar luai anticonceptionale.
eu zic sa te duci la ginecolog doar el iti poate spune ceva siguur!
nu trebuie sa iti fie teama de el, daca asta e problema.
si sfatul meu e sa va protejati. asa nu risti nici sa iei cine stie ce boala si nu ramai nici insarcinata.
si ai grija totusi esti destul de mica iar el are 20 de ani.
nu stiu ce fel de pers e el insa baieti din ziua de aaaazzii...
numai zic ca eu consider ca ar fi trebuit sa mai astepti. asta e alta parte.
oricum faci cum consideri :*.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Pai ce pot spune. erai pe ciclu in ziua cand ati facut sex?
aduti bine aminte cand s-a intamplat scurgerea
intra pe : http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/ si vezi... se poate ca testele sa nu fie in totdeaua adevarate asa ca iti recomand un ginecolog, caci pentru. un control nu ai nevoie de parintii si te poti duce imp. cu prietenul tau...

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Funda:d

| Eve_5601 a răspuns:

Din cate am inteles eu nu sunt eficiente 100% testele de sarcina.Dar daca nu vrei sa apelezi la ajutorul altcuiva, pentru moment poti repeta testul 1, chiar de 2 ori si daca iese negativ si de data aceasta, sansele sunt f micihappy.

| Pisicutamiau1 a răspuns:

Mai bine faci o ecografie deoarece testele de sarcina nu sunt 100% sigure...

| B_7797 a răspuns:

Eu iti spun sa ai grija. singura persoana care iti poate spune ceva sigur e ginecologu. plus ca din cate am mai citit in reviste si pe net. testele nu sunt 100% sigure. ar fi intelept sa mergi la medic cat mai repede in caz ca nu vrei sa ajungi cu o sarcina nedorita pe care nu o imi poti avorta... ai grija si multa bafta!

| Vegapunk a răspuns:

Pedofilie.

| andrei_8811 a răspuns:

Ei bine si daca isi face un test de sarcina, afla raspunsul, si mai departe? o speriati mai rau asa happy
incearca sa te linistesti, sa vezi ce e de facut, dar sa nu pierzi timpul prea mult, ai incredere in medicul ginecolog si du-te la el, el te poate ajuta, poate nu sunt sanse de sarcina, poate ai racit sau ceva happy am o prietena care a patit asta, i-a intarziat aproape 6 luni, era saraca atat de terminata. dar pana la urma s-a dovedit a fi o raceala 'jos' happy